micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Pentax Super A - zablokowany licznik
Panowie, wczoraj dotarł do mnie świeżo zakupiony Pentax Super A. Stan wizualny i techniczny bez zarzutu za wyjątkiem zablokowanego licznika wykonanych zdjęć (niezmiennie w pozycji 36). Sprzedający opisując aparat niestety nie zwrócił uwagi na ten "drobiazg". Aparat mogę odesłać (zwrócą mi pieniądze), ale zacząłem zastanawiać się nad jego naprawą. Czy ktoś z Was miał podobną usterkę? Ile może kosztować naprawa? Czy warto? Dodam że próbowałem przy otwartych drzwiczkach komory filmu poruszać dzwigienką odpowiedzialną za zerowanie licznika. Dzwigienką rusza się, ale bez pozytywnego rezultatu. Będę wdzięczny za radę.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Mogę się mylić ale mogła np. pęknąć sprężynka odpowiedzialna za powrót licznika do pozycji ,,0" lub jakieś zacięcie w mechanizmie . Raczej naprawialne . Wycenę naprawy podadzą Ci w serwisie . A czy warto ? To już musisz sam przeliczyć . Być może sprzedający obniży cenę o koszt naprawy . W necie bez problemu znajdziesz serwisówkę np. do Me Super . Filozofia działania tego licznika jest na pewno zbliżona do Twojego modelu aparatu .
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Też podejrzewam sprężynkę. Już dogadałem się że sprzedającym. Naprawę bierze na siebie, tak więc aparat zostaje ze mną. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach