gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Jak trwoga to do Pentaxian :) K-1 i długi tele ?
Zawszę mogę liczyć na Wasza pomoc, więc wale jak w dym. Stało się, czas na zmiany i pomyślałam, że z Pentaxem zostanę, a tu mały zonk. Chcę kupić K-1 z 24-70 /2,8 i do tego jakieś długie coś 100-400, a tu pentax wywalił 150-450 z ceną zaporową dla mnie, więc odpada. Myślałam, że jakiś Tamron się znajdzie i tu znów nie ma bo tylko do 300mm. Czy jest coś w tym zakresie jeszcze, czy jednak skończę u konkurencji? Nie chciałabym, bo macro mam i 50 też, więc na początek wystarczyłoby. Nie chciałabym być zmuszona do zmiany :( , bo lubię penia. Podpowiedzcie coś !!!!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tym zakresie nic innego, obecnie produkowanego, nie ma. Można poszukać w Japonii SMC PENTAX-FA* 1:5.6 400mm IF & ED, ale czy się znajdzie i za ile, trudno mi powiedzieć. Do Pentaksa można jeszcze poszukać Sigmę 120-400 mm f/4.5-5.6 APO DG OS HSM.
Zapomniałem jeszcze, że jest Sigma 50-500.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ewentualnie Sigma 50-500 (tzw. Bigma) lub Sigma 150-500. Oba kryją pełną klatkę.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
do pentaxa jest mało teleobiektywów...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
weź coś do 300mm i telekonwerter
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
weź coś do 300mm i telekonwerter

Do pełnej klatki jest tylko konwerter 1.7, obecnie sprzedawany za ponad 1500.
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
A ta SIGMA 120 - 400 F4.5 - 5.6 APO DG OS, co powiecie o niej? Czy nie będę miała pusto miedzy 70 a 120 mm? Czy dam radę 28-70 i np. 120-400? Wypadałoby jeszcze jakiś 70-200 dokupić, żeby mieć pełen zakres.
A jak ten telekonwerter się sprawdza, nie psuje obrazu ? Pokażcxie jakiąs fotke z 300mm i tym telekonwerterem.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Ten konwerter 1.7, jak pamięcią sięgam, a jeśli chodzi o Pentaksa moja pamięć sięga ponad dwadzieścia lat wstecz, to zawsze był. Inaczej mówiąc, trudno się spodziewać aby był on perfekcyjnie dostosowany do dzisiejszych obiektywów (no, być może Pentax jest wyjątkiem, bo seria FA wciąż jest na topie), kiedy to konwertery projektowane są do pracy z wybranymi szkłami :-(
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
No nic, chyba jednak muszę się dobrze zastanowić co i jak :(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
50-500 jest optycznie najlepsza z tego sigmowego towarzystwa. Testy są na optycznych.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
I to jest smutne, ta Sigma 50-500 też ma już sporo lat, a te nowe i optycznie lepsze, to już nie do Pentaksa :cry: Ale tak prawdę mówiąc, to do dalszych odległości format APS jest lepiej przystosowany. Obiektyw 300 mm + konwerter 1.4 + crop 1.5 (APS) daje siłę ;-)
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Niestety, właśnie dlatego mocno się zastanawiam. Lubię pentaxa i nie chciałabym się z nim rozstawać, ale problem z obiektywem, który chcialabym mieć powoduje moje wahanie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
gonia65, ale czy napewno potrzebne Ci az 400mm na pelnej klatce?
Ja wezmiesz 300 i wytniesz crop odpowiadajacy APSc to dostaniesz okolo 450.
Bedzie brakowac czego?
Jakosci, rozdzielczosci?
Ja nie kumam dlatego pytam. Mozesz cos zademonstrować? Jakies fotki?
I serio to zadna uszczypliwosc czy jak. Zacząłem sie ciekawic
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Miałem podobny problem.
Do Tamrona 70-200 dokupiłem Tamrona 300/2.8.
Na PPD próbowałem zrobić testy porównawcze tej trzysetki z Bigmą na dłuższym końcu (500mm), ale sytuacja i warunki trochę popsuły mi warunki testów, a brak czasu spowodował, że te materiały co mam jeszcze nie były analizowane.
W czasie testów na miejscu na szybko wyglądało na to, że Bigma lepsza....
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
gonia65, powiedz co chcesz tym fotografować? Jeśli przyrodę uciekającą, to śmiało bierz stałkę DA*300/4 z TC 1.4x i działaj na cropie. Używam tego zestawu na APSC i znajomi canonierzy i nikoniarze z FF i Tamronami 150-600 nie mogą się nadziwić jak ostre są moje foty. :-)

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
gonia65, na znanym portalu pojawiła się oferta na Sigmę 120-400. Moim zdaniem ciekawa biorąc pod uwagę opinie na pentaxforums. Link podsyłam Tobie na PW
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Było sporo już na forum tego typu dylematów i dyskusji. Nie ma żadnego argumentu poza sentymentem, żeby na nowo wchodzić w system Pentaxa, kiedy potrzeba długich ogniskowych. Są teraz na rynku świetne nowoczesne tele w umiarkowanej cenie dla innych systemów lustrzankowych (Nikon/Canon) . Jak ktoś dobrze zauważył wszystko co jest, to starocie i trudno dostępne, albo nowe pentaxowe w cenie oględnie mówiąc wysokiej .
Bolesna prawda jest taka, ze jest to obecnie system prawie martwy i wiązanie się z nim na nowo to spore ryzyko.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
lubię to ryzyko :)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Też lubiłem, i teraz brak wsparcia dla Pentaksa ze strony Sigmy, Tamrona, Tokiny i takich tam innych muszę rekompensować sobie przemożnym sentymentem do systemu.
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
I chyba juz zdecydowałam. Nie rozstanę się z pentaxem, bo lubię go za możliwość podpięcia pod niego wszystkiego, nawet szklanki ;D i zostawię sobie k5 z manualnymi m42 i innymi obiektywami do moich bokehowych makrowych obrazków. Do krajobrazu , zwierzątek i ptaszków będzie canon mark3 i 15 + 24-70 +100-400. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i porady.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach