Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
BIMP - wsadowe przetwarzanie fotografii w GIMP 2.10
Poradnik
BIMP - wsadowe przetwarzanie fotografii w GIMP 2.10

Co to jest przetwarzanie wsadowe. Dzieje się tak, gdy zapisany algorytm przetwarzania jest stosowany do 10, 100, a nawet 1000 zdjęć.
Wszyscy wiemy, że człowiek jest zasadniczo leniwym, dlatego czynności powtarzalne proszą się o wygodny interfejs i odpowiednie potraktowanie tematu.
Od wielu lat nie lada gratką dla osób posługujących się GIMP-em jest BIMP – rozwiązanie automatyzujące obróbkę wielu obrazów - wsadowe przetwarzanie zdjęć.
Jest to wtyczka, dzięki której w łatwy i przyjemny sposób utworzymy kolejkę przetwarzania dla grupy zdjęć, podejrzymy ew. wynik końcowy, określimy/poprawimy parametry, oraz dodamy do kolejki niestandardowe, dostępne metody obróbki, odwołujące się bezpośrednio do GIMP-a.
Wtyczka BIMP tworzy okno w którym będziemy mogli wybrać zdjęcia (lub aktywować te otworzone w GIMP-ie) na których chcemy przeprowadzić masową edycję.
Mając kolejkę zdjęć, za pomocą górnego paska tworzymy sobie zestaw filtrów do nałożenia na każde z nich. Dzięki opcji Inne procedury GIMP-a do stworzonego zestawu efektów możemy załączyć procedurę czy filtr dostępny w GIMP-ie.

Poradnik jak zawsze w formacie pdf.

https://1drv.ms/b/s!Ao2sT6WskMABgvxH0_tpKWNnQ6rBSA

(cały link kopiujemy do przeglądarki)

Powodzenia w stosowaniu
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Zbyma72age - jesteś wielki! To mi się bardzo przyda. :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach