michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
[michal_d] Lustrzankowe początki...
Jako, że w zeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem K100, chciałem się przywitać i jednocześnie zaprezentować pare pierwszych fotek: http://picasaweb.google.pl/michal.drabik . Prosze o wyrozumialosc jako, ze macie do czynienia z bylym uzytkownikiem kompakta (lub kompaktu - nie wiem jak jest poprawnie ;-) )
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
http://picasaweb.google.p...445224019409746
nigdy nie widziałem stolicy z tej dzikszej strony, więc mi się podoba

http://picasaweb.google.p...445245494246242
przypomina mi niebo nad Finlandią

http://picasaweb.google.pl/michal.drabik/Natura
kadry wydają mi się dość przypadkowe, podoba mi się zielona szyszka, aż mi ślinka cieknie - zna ktoś przepis na dobre smażone szyszki?

Pozdrawiam,
Kytutr
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Wiesz jak to jest - poki co jestem w fazie fascynacji aparatem i eksperymentuje, wiec pstrykam wszystko ze wszystkich stron (stad te przypadkowe kadry w 'Naturze') :-) Jak juz troche ochlone to na pewno beda dobierane bardziej starannie.

Co do szyszki to rosnie u mnie na dzialce, wiec jak znajdziesz przepis to daj znac ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Witaj w klubie Kasekciarzy :-)

Bardzo podobają mi sie zdjęcia Wisły. :-) Oczywiście lądujesz w moich ulubionych i będę czekał na kolejne zdjęcia :-)

Pozdrawiam!
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
witam forumowiczów.
ja także bawie się kasetką od dwóch tygodni i chętnie przyłączę się do wątku.
oczywiście proszę o konstruktywną krytykę.









 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Rafał K,
Fajne, szczególnie dwa ostatnie.
Na kwiatkach się nie znam, pomników nie fotografuję, do kościoła chodzę rzadko 8-)

Ale proponuję założyc osobny wątek na Twoje zdjęcia, aby się "własciciel" tego nie denerwował

[ Dodano: 2007-06-26, 22:29 ]
michal_d,

Pytanko. Czy to:
http://picasaweb.google.p...445674990976002

to uchwycone oddawanie moczu do wisły ? ;-)
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
bossini
Zdjęcie może banalne, ale mi się bardzo podoba - jest na nim woda z fontanny przy pomniku syrenki :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bossini napisał/a:
aby się "własciciel" tego nie denerwował

Jak na razie nie ma takiej zasady. Każdy pisze i pokazuje gdzie musię podoba. :mrgreen: Nie ma prywatnych wątków, za wyjątkiem administracyjnych/moderowanych/itp, ale to jest wtedy jasno napisane. No i giełdowe.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Rafał K, ostatnie zdjęcie strasznie mi się podoba :) kadr, bokeh, kolor - miodzio. Tylko dzieciaka wolałbym a) ostrzej b) mniej kontrastu i przepaleń c) oczy jaśniej, żeby tęczówki widać było. A to w ogóle to witam :)
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
bossini napisał/a:
Ale proponuję założyc osobny wątek na Twoje zdjęcia, aby się "własciciel" tego nie denerwował


Właściciel się nie denerwuje :-)
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
witam.
dziękuje za ciepłe przyjęcie i pierwsze uwagi o moich fotkach. :-)
co do przyklejenia się do wątku to zrobiłem to celowo - zakładanie nowego wątku o tej samej tematyce uznałbym za zaśmiecanie forum, choć co kraj to obyczaj... ;-)
w każdym razie cieszę się, że "właściciel " się nie denerwuje i ośmielony zapodam jeszcze dzisiaj parę nowych fotek.
pozdrawiam 8-)

[ Dodano: 2007-06-28, 17:21 ]






 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Nie bójmy sie spojrzeć prawdzie w oczy - bardzo ładne zdjęcia robią te nasze KaSetki :-D
 
mazurzyna  Dołączyła: 27 Cze 2007
Bardzo mi się podobaja Wasze fotki :-) Nie bede sie wdawac w szczegóły bo sie na tym nie znam ;-)
Moje jakos wydaja mi sie gorsze jakosciowo :roll:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Rafał K,
Drugie zdjęcie cudne HDR wyszło normalnie. piękna sprawa.
Bardzo podoba i sie też kompozycja 2 ostatnich fotek (gdzie robione?).

Na kwiatkach się nie znam :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Rafał K, bardzo fajne zdjęcia, zwłaszcza ostatnie.
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
bossini napisał/a:
Rafał K,
Drugie zdjęcie cudne HDR wyszło normalnie. piękna sprawa.
Bardzo podoba i sie też kompozycja 2 ostatnich fotek (gdzie robione?).



fotki ( za wyjątkiem kwiatuszków ) zrobione są na rynku w Sandomierzu - wszystkie są z jednej "sesji" popołudniowej, na której trafiło się nam naprawdę fajne światło. zapraszam do mojego sennego miasteczka na jakąś weekendową sesyjkę...
i dzięki za budujące komentarze ;-) :-B
pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-30, 12:05 ]
mazurzyna napisał/a:
Bardzo mi się podobaja Wasze fotki :-) Nie bede sie wdawac w szczegóły bo sie na tym nie znam ;-)
Moje jakos wydaja mi sie gorsze jakosciowo :roll:


jeżeli masz ten sam aparat i szkło, to nie ma mowy o tym, żeby Twoje zdjęcia były gorsze jakościowo.
mając cyfrówkę trzeba się najpierw wyleczyć z manii pstrykanie czegokolwiek i gdziekolwiek w oczekiwaniu, że sprzęt załatwi sprawę - sam z tym walczyłem dosyć długo...
jestem ostatnią osobą na forum, która powinna kogokolwiek pouczać jak robić zdjęcia, powiem tylko zatem, że mi pomogła w "leczeniu" z radosnego pstrykania taka myśl, że fotka to trochę tak jak obraz - zanim ją zrobisz zastanów się czy namalowałabyś taki ?
a co do techniki to polecam stronę kena rockwella (po angielsku), no i dużo trzeba oglądać zdjęć z exifami.
pozdrawiam
 
mazurzyna  Dołączyła: 27 Cze 2007
Rafał dzieki za rady, wszystkie napewno sie przydadza :-)
Przyznam sie, ze najwiekszy problem sprawia mi ustawienie balansu bieli :-| jeszcze nie było zdjecia żebym nie musiała poprawiac, no ale od czego mamy RAW-y ;-)
No własnie i sama nie wiem czy dobrze poprawiam, wiec jesli mogłabym prosic o luknięcie na moje zdjecia i ocene WB (mogę tutaj ?)
http://www.mazurzyna.getp...ageid=4&lang=pl
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazurzyna, najciekawsze wedlug mnie jest to z facetem i bablem.....fajnie sa ustawieni ai panorama dobrze dobrana.
 
mazurzyna  Dołączyła: 27 Cze 2007
dzieki Fafniak , wiem ze reszta zdjec jest nieciekawa jeśli chodzi o kompozycje, ale cykałam głownie po to żeby testowac WB.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mazurzyna, takie sobie te fotki. Na pierwszym zdjęciu to bym się zastanowił nad kadrem pionowym i koniecznie przesunięciem tej wieży, raczej w prawo. I chyba odjął działkę, żeby kolor nieba "podbić". Na drugim kadr jest jakiś taki nijaki zupełnie. Na trzecim to nie wiadomo co to jest i o co chodzi. Na czwartym to MZ GO jest za mała nieco i ta ramka z tyłu niepotrzebna. Na piątym chmury za mało czarne - może trzeba było niedoświetlić? Na szóstym to przedszkadza to źdźbło zasłaniające dmuchawca. A ostatnie mi się podoba, mimo, że trochę "góry" brakuje.
Tylko że to są moje subiektywne uwagi, z którymi nie trzeba się zgadzać. Bo o fotografii mam takie sobie pojęcie. O warsztacie jeszcze mniejsze - właśnie przeglądałem kartę z różnymi pstrykami z ostatnich dni. Na 60 ujęć po pierwszym oglądzie ostało się 5. A i te pewnie pójdą do kosza, jak bardziej przy nich siądę :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach