Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Rafał K, dzięki za miły komentarz dotyczący moich fotek :oops:

... a odnośnie Takumara, to jest to dość stary obiektyw, ostrzący tylko manualnie. No niestety.
Chociaż w Kasetce nie jest jeszcze tak źle - potwierdzanie ostrości świetnie się sprawdza.
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Pozwolicie, że ożywie wątek paroma nocnymi fotkami (jeszcze ciepłe ;-) )







 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
michal d podobaja mi się 2 i 3 fotka - bardzo dobrze dobrany balans bieli. ciekawy jestem jak go ustawiłeś?
pozdrawiam.
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Rafale, na zdjeciach o ktorych mowisz bylo ustawione na AUTO. Dopiero pozniej sie zorientowalem i przestawilem na swiatlo zarowkowe. Ponizej zamieszczam porownanie:

AUTO:


Żarówka:


AUTO:


Żarówka:


Ostatnio w domu robilem testy z ustawianiem balansu bieli z białej karty miejskiej i efekty są jeszcze lepsze - nastepnym razem jak bede mial okazje to zrobie nocne i zamieszcze porownanie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No sorry - obsypcie mnie kleszczami - ale mi bardziej podobają się te zażółcone - po prosty trzymają klimat.
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Popieram, automatyka tym razem dała rade.
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
faktycznie, jak na automat to bardzo w porządku.
pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-07-10, 11:20 ]
to poniżej coś ode mnie.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Rafał K, sugestia techniczna - zmniejszaj przed wstawieniem na forum do 700 pikseli na dłuższym boku - inaczej forum skaluje i wychodzą "ząbki" (np na dachu)/
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Rafał K, moimi faworytami wciąż pozostaną zdjęcia ognia podczas występów, które zamieściłeś wcześniej.
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
bEEf napisał/a:
Rafał K, sugestia techniczna - zmniejszaj przed wstawieniem na forum do 700 pikseli na dłuższym boku - inaczej forum skaluje i wychodzą "ząbki" (np na dachu)/


bEEf dzieki za tę uwagę - faktycznie zmniejszałem do tej pory dłuższy bok do 800 pikseli.


[ Dodano: 2007-07-10, 15:15 ]
michal_d napisał/a:
Rafał K, moimi faworytami wciąż pozostaną zdjęcia ognia podczas występów, które zamieściłeś wcześniej.


michał też mi sie te fotki podobają - nawet byłbym lekko dumny ze swego dzieła, gdyby nie to, że na pokazie zrobiłem ich z setkę, a względnie udało się z tego może 20%, mimo, że żadnej innej setki wcześniej nie było ;-)
ale skoro sie podobają, to jeszcze dwa strzały zapodam.






w każdym razie budowanie doświadczenia idzie mozolnie...

pozdrawiam.
 
michal_d  Dołączył: 26 Cze 2007
Rafał K napisał/a:
w każdym razie budowanie doświadczenia idzie mozolnie...


to prawda ale kazdy wypad uczy czegos nowego... ja np. ostatnio nauczylem sie, zeby sie cieplej ubierac jak ide noca na miasto ;-) a tak na powaznie to zadna lektura i teoria nie zastapi czasu spedzonego w terenie i tysiecy wypstrykanych fotek
 
rafał k
pierwsze strzały sigmą 70-300 apo. dlatego proszę ewentualnie nie regulować odbiorników :mrgreen:









i pierwsze wrażenia amatora po kontakcie ze spacerzoomem - ufff ciężka bestia, a możliwości ogniskowej 300... hmmm - przydałoby się znacznie więcej. jakbym kupił jakąś dwusetkę to bym się chyba pochlastał ;-)
tryb makro - w zakresie 200-300 - jak na moje potrzeby wystarczy, poza tym imo ładny bokeh daje ta sigma.
stabilizacja działa bez dodatkowego grzebania w menu - nie trzeba podawać ogniskowej.
af w granicach oczekiwań - w dobrym świetle bez zarzutu w całym zakresie ogniskowych, w słabym trochę musi sobie poszukać.
fajnie, że tylny dekiel pasuje do kita.
no a największ bajka jak dla mnie to możliwość zabawy GO.
pozdrawiam.
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
zamiast 2 takiego samego kwiatka miało być to :



ponieważ nie mogę edytować postu powyżej proszę admina o usunięcie linku do fotki nr 2 powyżej.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Rafał K napisał/a:
zamiast 2 takiego samego kwiatka miało być to :

A już myślałem, że to zabawa z cyklu znajdź 125 szczegółów 8-)

Staraj sie kadrować troche bardziej... interesująco :?: Tak. To dobre słowo :idea:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A ja się nie zorientowałam, że kwiatki są identyczne.

Ten drugi wydawał mi się taki 'bardziej'.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
rafał k napisał/a:
fajnie, że tylny dekiel pasuje do kita.
Nie wierzę...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To trzeba mieć fart :mrgreen:
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
plwk napisał/a:
To trzeba mieć fart :mrgreen:


taaa... ja to w ogóle szczęściarz jestem ;-) choć w to też można oczywiście nie wierzyć ;-)
a że dekielek musi pasować najnormalniej w świecie nie wiedziałem.
pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-07-24, 13:24 ]
mała reaktywacja...



 
zhenis  Dołączył: 02 Sie 2007
pozwolę sobie dokleić się do wątku. Kasetkę mam od paru dni.

pod linkiem są wybrane przeze mnie zdjęcia (na razie tylko 3, które najbardziej mi się podobają):

zdjęcia

mam nadzieję, że spodobają się ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach