KasiaMagda
[Usunięty]
  Jak i gdzie we właściwy sposób przechowywać nasze obiektywy?
Nazbierało się już tych obiektywów.
Zastanawiam się jak najlepiej je przechowywać aby nie zagnieździła się w nich pleśń czy jakieś grzybki.
Z jednej strony nie chcę żeby się zakurzyły, z drugiej strony powinny być w miejscu przewiewnym, to znaczy chyba nie jest dobrze aby były szczelnie zamknięte.

Mam taki patent, że w jednym materiałowym woreczku mam obiektywy, a w drugim dekielki. Obydwa woreczki znajdują się w otwartym pojemniku.
Ale nie jestem zbytnio z tego zadowolona. Jak biorę woreczek, to biedaki obijają się o siebie :mrgreen:

Moje pytanie. W jakich warunkach domowych powinny być przechowywane obiektywy?
Gdzie przechowujecie swój sprzęt fotograficzny, zwłaszcza obiektywy, których każdy ma już pewno sporo ? :-)

Fajne były by zdjęcia tych miejsc.

Jeśli był już taki temat, to proszę o korektę.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Obiektywów nie należy przechowywać, tylko używać. Wtedy będą odpowiednio pezewietrzane. ;-)

Ja szkiełka, których używam najczęściej, mam założone na aparaty i leżą sobie w szufladzie. Pozostałe trzymam w dużej torbie fotograficznej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie większość stoi w szafie na półce.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Te które się mieściły, trzymałem w szufladzie, czasem w jakimś futerale. ale skoro w szafie zalegał "duży!" plecak fotograficzny tam je wrzuciłem+całą resztę, tak więc szuflada i półka się zwolniły, a plecak dalej zajmuje tyle samo miejsca :-D .
Co do grzyba, to jeśli mieszkanie jest ogrzewane i ma sprawną wentylację, to nie ma się czym przejmować.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
No cóż....torba, plecak super, że Wam się sprawdza ale nie dla mnie taki sposób.
Półka w szafie już prędzej ale też mnie nie przekonywuje., bo bym musiała co chwile robić porządek w szafie ;-)

No cóż czyli nie ma innych sposobów, pomysłów....
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
KasiaMagda napisał/a:
No cóż czyli nie ma innych sposobów, pomysłów....


Nie panikuj, to tylko obiektywy, Spodziewałaś się jakiś humidorów, klimatyzowanych pomieszczeń?
Jeśli mają obie zaślepki, to można im jeszcze jakiś futerał sprawić jeśli to mało, ale po co przesadzać.

Podaj jakie masz wymagania?

U mnie znów zwolni się następna półka, jak tylko zdjęcia zrobię paru ME, MZ, i coś tam jeszcze, już od 1/2 roku planuję je sprzedać, nie wspominając o książkach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tomasz napisz mi PW czego będziesz się pozbywał.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
KasiaMagda, za dużo kombinujesz. Sprawdzi się dowolne miejsce bez zaduchu i kurzu, ot co ;-)
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Dobrze jest wrzucić do torby foto woreczki silica gel do pochłaniania wilgoci, ja mam po kilka w głównej torbie oraz dodatkowo wrzucam po jednym do futerałów, pokrowców na obiektyw.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Normalnie, na półce regału, w normalnym pokoju.
Po powrocie z focenia wszystko ląduje na półce, dzięki czemu nie muszę szukać w torbie/plecaku danego szkła ;)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ryszard, to dla mnie też wskazówka ;-)
Myślałam, że to jest bardzo ważne, a tu się dowiaduje, że nic takiego :-)
W sumie mam swój pomysł na to. Kupię taki plastikowy pojemnik z przykrywką ale, który ma dziury - nie chwiałabym tych obiektywów po prostu udusić.

W takim razie sprawa załatwiona. Proszę moderatora o przeniesienie wątku do szybkich pytań - niech tam umrze śmiercią naturalną :-)

[ Dodano: 2020-02-10, 11:55 ]
Misztu, wlaśnie o to mi chodziło żeby za dużo nie szukać. Ten pojemnik będzie na półce regału. Bedzie miał przykrywkę bo u mnie bardzo się kurzy.

[ Dodano: 2020-02-10, 11:56 ]
Remek, dzięki zaraz sprawdzę te foto woreczki :)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
KasiaMagda, wprawdzie czasami trzeba dmuchnąć czy przetrzeć dekielek (mieszkamy z kotem), ale nie ma tragedii.
Kocia sierść jest inteligentnym bytem, więc bez problemu właziła tez do torby ;)

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to unikanie mocnego nasłonecznienia.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Misztu, u mnie integralnym bytem jest wszędobylska sierść psa. Tym się nie przejmuję. Dzięki :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Misztu napisał/a:
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to unikanie mocnego nasłonecznienia.
To jest bardzo słuszna uwaga. Jako że trzymam graty w torbie w głębi szafy, to samo się załatwiło ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Aż się dziwię, że jeszcze nikt Ci nie zaproponował, że Ci przechowa, jeśli masz jakieś fajne. ;)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nie polecam, same grzyby i pleśnie - taka domowa hodowla.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrR napisał/a:
Aż się dziwię, że jeszcze nikt Ci nie zaproponował, że Ci przechowa, jeśli masz jakieś fajne. ;)
- Co to za obiektywy?!
- Ależ kochanie...
- Ile znowu wydałeś?! :evil:
- Nic a nic, to koleżanki z forum...
- KOLEŻANKI?! :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2020-02-10, 17:47 ]
Ja tam nie proponuję. Nie mam miejsca :lol: :lol: :lol:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, :-B
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Ja 3 lata temu kupiłem szafę ubraniową na graty fotograficzne. Średniej wielkości, dwudrzwiowa z 1 szufladą na dole. Pół szafy jest na "wiszące" ubrania, tam trzymam statywy. Na bocznej ścianie zawiesiłem haczyk i zawieszam na nim parasolki włożone w pokrowiec. W części drugiej mam 3 półki. Na jednej stoją w pionie obiektywy. Na drugiej mam listwę zasilającą z włącznikiem + długi kabel do gniazdka. W listwie jest mała lampka, po jej włączeniu mam światło w środku. Do listwy podpięte mam ładowarki do akumulatorów AA, do aparatu i do lampy AD200, na tej samej półce trzymam też dodatkowe akumulatory. Trzecia półka na kartoniki po aparacie, obiektywach i akcesoriach.
Na dole szafy szuflada, wrzucam luzem co popadnie. Większość czasu spędzam szukając w niej później czegoś :)
Piszę poważnie, takie mam rozwiązanie u siebie. Wcześniej upychałem co się da, gdzie się da w domu, teraz mam wszystko w 1 dedykowanej szafie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach