Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi napisał/a:
250euro za uaktualnienie

Ktoś tu narzekał na plan Adobe? :-P W tej chwili już jest wersja 8 Lightrooma Classic.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
W tej chwili upgrade z 10ki do dwunastej wersji C1 kosztuje 179€ choć zdarzają się promocje. Ostatnio zaproponowano mi 30% rabat a standardem jest 10% upust uzyskiwany kodem dostępnym w necie ( różnego rodzaju "ambasadorowie" marki szafujący takim "giftem").

Jeśli chcecie liznąć przez 30 dni darmowego Capture One pamiętajcie by ustawić "pod siebie" środowisko pracy ( workspace) a nie bazować na oryginale.
U mnie tak to wygląda [ co przyczynia się do wydatnej walki z łokciem tenisisty]:



Ps
A może tak oddzielny wątek o C1 ?
Mały pentaxowy tutorial ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Załóż :-D
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Ktoś tu narzekał na plan Adobe?
No wiesz, 12 euro razy 12 miesięcy to jest 144 euro. Przez dwa lata to już 288 euro. Powiedz, tylko szczerze, co jaki czas musisz już koniecznie dokonać upgradu programu?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Blesso napisał/a:

...
Ps
A może tak oddzielny wątek o C1 ?
Mały pentaxowy tutorial ?


Bardzo dobry pomysł!
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Też jestem za, doświadczenie życiowe podpowiada mi wszelako, że C1 może pójść w ślady LR :cry: , i co wtedy?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Ja też fotki rozdaję, póki co ;-) I używam pudełkowej wersji LR z upgrejdem do wersji 6.14.
Nie pracowałem na innych wołarkach, ale osobiście nie widzę różnicy "w jakości finalnej" zdjęcia między LR, a innymi (np. Luminarem, czy DxO).
Jak dla mnie Silkypix trudny do ogarnięcia, takoż DxO. Lightroom jest PROSTY.

Największą bolączką Lightrooma jest jego powolność i niepohamowany apetyt na moce przerobowe procesora. Jeszcze kilka miesięcy temu obrabiałem RAWy z K-50 na 2-rdzeniowym procesorze i5 :-D , od momentu gdy mam K-3 żółć mi się systematycznie wylewała :evil:
Zainwestowałem więc w używany i7 4-tej generacji i SSD. Jest dużo lepiej podczas pracy, ale np. eksport 100 plików do jpg to nadal masakra i przycinanie LR.

Można spróbować zbudować maszynę do specjalnych poruczeń, jak ten gość 8-)
Idealny komputer do Lightrooma
Podsumowując - wszystkie posiadane przez mnie szkła LR ma w swojej bazie i dopóki nie przesiądę się na aparat z 50-megapikselową matrycą, nie zmienię LR na nic innego. Czasem tylko ckni mi się nieco do wersji abonamentowej w pakiecie z PS. Nie, że jakoś specjalnie potrzebny, ale byłaby kolejna fajna zabawka ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Color napisał/a:
Można spróbować zbudować maszynę do specjalnych poruczeń

Postawiłem na 6 rdzeni i 12 wątków w Ryzenie 2600X. To działa na rawach z K-1. :-D
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
plwk, a jak z czasem eksportowania do jpg? Daje radę? Możesz coś robić w LR podczas eksportu? Bo u mnie słabo to wygląda, może dlatego, że magazyn na RAWy mam na HDD, na SSD tylko LR i jego katalog.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LR wykorzystuje chyba tylko 2 lub 4 rdzenie (wątki) więc w czasie eksportu wszystko inne bezproblemowo działa. Robiłem porównanie z bodaj z CaptureOne. Przy eksporcie pojedynczego zdjęcia LR był bodaj ze dwa razy szybszy, przy eksporcie 50-ciu sytuacja się odwróciła bo LR korzystał z mniejszej ilości rdzeni.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie doszytałem, że tylko niektóre akcje w Lightroomie korzystają z wielowątkowości, głównie import, eksport i składanie panoram ale optymalizacja jest dla procesorów z maksymalnie 6-cioma rdzeniami. Przy edycji podobno nadal wykorzystuje jeden rdzeń, czyli przy samej obróbce liczy się taktowanie pojedynczego rdzenia.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
plwk napisał/a:
Color napisał/a:
Można spróbować zbudować maszynę do specjalnych poruczeń

Postawiłem na 6 rdzeni i 12 wątków w Ryzenie 2600X. To działa na rawach z K-1. :-D


a możesz zdradzić konfigurację/komponenty?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Czyli moje 4 rdzenie są w sam raz ;-) Rzeczywiście, podczas eksportu wszystko inne chodzi, tylko LR przycina
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrK. napisał/a:
a możesz zdradzić konfigurację/komponenty?

Procesor - Ryzen 2600X
Chłodzenie - Fortis 3 HE1425
Płyta główna - ASRock Fatality X370 Gaming X
Pamięć - Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - na profilu pracuje z częstotliwością 3133MHz
Karta grafiki - Palit GeForce 9600GT 1 GB - będę zmieniał jeśli będę zmieniał monitor
Dysk systemowy - SSD Plextor M9PeGN 256GB PCIe x4 NVMe
Dysk na zdjęcia - Toshiba P300 3TB
Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 V2 550W 80 Plus Gold
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Zestaw pokazany plwk jest .......bez sensu !
Do RAWów - bez sensu
A do C1 to już zupełnie od czapy!
Wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Płyta główna za 520zl do RAWów !!!


Aaaaaaa!!!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Zestaw pokazany plwk jest .......bez sensu !

Dla Ciebie. Nie wiesz do czego ten komputer służy, kto z niego korzysta i na ile lat pracy jest przewidziany. Poprzedni służył 9 lat.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Blesso napisał/a:

Aaaaaaa!!!


Aaaa co się Kolega tak unosi?!
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Unoszę się o przynajmniej 3 cm nad podłogą siłą lewitacji napędzanej zdziwieniem, iż w dzisiejszych czasach tak łatwo popaść w zachwyt nad parametrami podzespołów komputerowych a jednocześnie wydać na nie kwotę sporą a nawet bardziej niż sporą. Mnie się wydawało(""),że ten okres mamy już za sobą.

Nie raz deliberowaliśmy nad tym w wątku sprzętowym. Mam też alergię na wszystko co ma w nazwie " gaming" , " X" czy insze udziwniacze.

Zestaw plwk jest złożony w powyższym "tryndzie".
I nie krytykując przecież Jego wyboru zaznaczam, iż stanowczo się z Nim nie zgadzam ( w tej kwestii oczywiście).

A jako użytkownik najlepszego, NAJSZYBSZEGO i naj....... programu Captrue One Pro v 10 jestem zadowolony a nawet podbudowany tym, że u mnie ten soft śmiga na 4 rdzeniach w prędkościach hipersonicznych albo i sonicznych ( jak szczoteczka do zębów).

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
NAJSZYBSZEGO i naj....... programu Captrue One Pro v 10

Nie mam i trudno mi się o nim wypowiadać. Wersje testowe działały u mnie wolniej niż Lightroom.
Blesso napisał/a:
Mam też alergię na wszystko co ma w nazwie " gaming" , " X" czy insze udziwniacze.

Płyta kupiona na promocji, za cenę niższą niż podobnie wyposażone płyty z chipsetem B350, równocześnie ma mocniejszą od nich sekcję zasilającą procesor oraz większą liczbę złączy dysków. W związku z kilkoma użytkownikami komputera, mam 5 napędów, których nie dałoby się podpiąć do płyty z B350, które mają tylko 4 złącza dyskowe.
Pamięci i dysk systemowy jedne z najtańszych w swojej kategorii.
To tylko część argumentów przemawiających na rzecz akurat tych komponentów, kupowanych sukcesywnie przez kilka miesięcy.

W sumie to nie wiem po co to napisałem. Starczyłoby, było mnie stać i kupiłem. :evilsmile:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Blesso, A właściwie, to co jest takiego złego w zestawie plwk? Sam mam takiego sześciordzeniowego Ryzena i z RAW-ami z K1 nie mam problemów. Przedstaw może swoją działającą konfigurację, tak abyśmy już nigdy nie błądzili w przyszłości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach