Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
W zestawie plwk jest złego to, iż można było taniej a na podobnym a nawet lepszym poziomie.

Przy korzystaniu z Captrue One podstawą jest .....karta graficzna.
Dlatego ten soft dostaje skrzydeł, iż dosyć dobrze " współpracuje" z GPU i RAMem karty.
Nawet najprostszy acz wiekowy Radeon HD 7700 dawał swego czasu niezłego kopa takiemu prockowi jak AMD Phenom X550 BE.

Ale może o tym w nowym wątku ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Przy korzystaniu z Captrue One podstawą jest .....karta graficzna.

Z Lightroomem współpracują również karty NVidii, taką mam i włączone jest wykorzystanie GPU karty.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Z całym szacunkiem plwk ale ten Twój Palit GeForce 9600GT 1 GB to może tylko denerwować szumem wiatraka i nic poza tym.
Jego wkład w moc obliczeniową potrzebną Lightroomowi jest znikomy ( o ile jest ) .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przyjdzie czas i na wymianę karty. Napisałem o tym wcześniej. Monitor ma rozdzielczość poniżej fhd. Młody nie gra to nie ma ciśnienia.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
I to jest problem o którym pisałem.
Masz zestaw, który nadal budujesz.
Zakładam, że w tej chwili zadowolony jesteś z szybkości pracy programu z którego korzystasz.
Ale kupując "zwykłego" Ryzena 2600 ( ~ 100zl różnicy) ; płytę główną na chipsecie B450 (za ~ 300-350zl) uzyskujesz nadwyżkę finansową, którą możesz spożytkować na zakup Radeona RX 570 4GB ( swego czasu dostępnego za 488zl w promocji Amazona).

Ryzen z X-em niewiele podniesie komfort pracy ( podnieść może jedynie temperaturę swoim 95W TPD), gamingowa płyta główna nie da kopa w eksporcie RAWów do jpgów a karta graficzna już jak najbardziej.

Jeśli nie grasz - nie daj się nabierać na "zbytki" .
;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
kupując "zwykłego" Ryzena 2600 ( ~ 100zl różnicy)
Blesso napisał/a:
Ryzen z X-em niewiele podniesie komfort pracy

Ryzeny z X mają bardzo agresywne tryby turbo i bez podkręcania uzyskują taktowania, na dwóch najszybszych rdzeniach, jak "zwykłe" podkręcone.
Blesso napisał/a:
płytę główną na chipsecie B450 (za ~ 300-350zl)

Swoją płytę kupiłem za niższą kwotę, niż ówczesna cena solidnej płyty z B350 (B450 jeszcze nie było). B350 ma za mało, dla moich potrzeb, o czym już pisałem, złączy dyskowych.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Nie wiem o czym piszecie. Mój komputer to zwykła budżetówka poniżej oczekiwań. Zarówno LR i C1 śmiga aż miło. Może zbyt dużo oczekujecie od swoich maszyn?
Blesso czekam ja i inni na osobny wątek o C1.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dajcie mi tydzień-dwa na napisanie paru słów. Jak już ma być coś, to niech nie będą to 3 linijki tekstu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja też nie narzekam Kilkuletni PC, ktory zaliczył już poważną awarię po którejś aktualizacji windy. Mam W8.1, 8GB RAM, HD 1 TB, i5 3470 3,2 GHz. Nawet gdy eksportuję ok. 100 RAW do jpg, to odbywa się to płynnie i bez zawieszeń. Wywaliłem tylko w preferencjach korzystanie z procesora graficzneg (wbudowany), bo wtedy trwało wszystko dłużej.
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Hej. Zobaczcie.

Pierwsza fotka bez żadnych ustawień wywołana z Capture One pro 12, a druga to screen podglądu Rawa w przeglądarce systemowej. Strój wyglądał identycznie jak na drugiej fotce. Czy też tak macie? Pierwszy raz spotykam się z takim rozstrzałem. Kolory po lewej stronie są w miarę identyko.



 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Blesso napisał/a:
Dajcie mi tydzień-dwa na napisanie paru słów. Jak już ma być coś, to niech nie będą to 3 linijki tekstu.
Pisz, pisz! Poczekam i chętnie poczytam bo mój LR trochę przymula.

pbskarpy napisał/a:
Hej. Zobaczcie.
Pierwsza fotka bez żadnych ustawień wywołana z Capture One pro 12, a druga to screen podglądu Rawa w przeglądarce systemowej. Strój wyglądał identycznie jak na drugiej fotce. Czy też tak macie? Pierwszy raz spotykam się z takim rozstrzałem. Kolory po lewej stronie są w miarę identyko.
Normalna rzecz przy ogólnie pojętej konwersji przestrzeni barwnych. Oczywiście sprawa jest skomplikowana i nie odpowiem Ci gdzie dokładnie leży problem. Jest kilka kwestii z tym związanych. Po pierwsze w jakiej przestrzeni barwnej robiłeś zdjęcie a do jakiej je konwertowałeś i czy ma osadzony profil czy nie. Po drugie ważne jest co potrafi wyświetlić Twój monitor i czy jest prawidłowo oprofilowany. A po trzecie istotne jest w jakim programie wyświetlasz i jak on obsługuje profile barwne. Zakładam że Capture One pro 12 potrafi wyświetlić prawidłowo ale przeglądarka systemowa albo jakikolwiek inny program już nie koniecznie.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
pbskarpy - profil aparatu [ narzędzie " podstawowe parametry"]
Sprawdź czy przypadkiem K-3 II w 12tce nie ma " generic" i "generic 2" tak jak K-3"
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Cytat
Normalna rzecz przy ogólnie pojętej konwersji przestrzeni barwnych. Oczywiście sprawa jest skomplikowana i nie odpowiem Ci gdzie dokładnie leży problem. Jest kilka kwestii z tym związanych. Po pierwsze w jakiej przestrzeni barwnej robiłeś zdjęcie a do jakiej je konwertowałeś i czy ma osadzony profil czy nie. Po drugie ważne jest co potrafi wyświetlić Twój monitor i czy jest prawidłowo oprofilowany. A po trzecie istotne jest w jakim programie wyświetlasz i jak on obsługuje profile barwne. Zakładam że Capture One pro 12 potrafi wyświetlić prawidłowo ale przeglądarka systemowa albo jakikolwiek inny program już nie koniecznie.


Rozumiem, że próbujesz pomóc, ale jak to się ma do tego co Ty widzisz na ekranie? Jak Capryre One może wyświetlać poprawnie jak doskonale wiem jak wyglądają kolory tego stroju. I wyglądają dokładnie tak jak masz w zwykłej przeglądarce. Więc skoro przeglądarka bez żadnego wywoływania pokazuje dobry kolor, to znaczy że Capture Pro go rozjechało. I nie dziwiłbym się wcale gdyby to dotyczyło każdego koloru, ale przeglądam fotki z wakacji i okazuje się, że tam gdzie jest ten strój jest źle. Co ciekawe - moja córka ma drugi, też różowy strój i kolory na nim są ok.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
pbskarpy napisał/a:
Rozumiem, że próbujesz pomóc, ale jak to się ma do tego co Ty widzisz na ekranie? Jak Capryre One może wyświetlać poprawnie jak doskonale wiem jak wyglądają kolory tego stroju.
Tak, próbuję pomóc. Niestety jest tak dużo możliwości co może być źle że zdalnie będzie trudno. Wskazałem tylko gdzie szukać. A co do tego że Capture One wyświetla prawidłowo to przecież tak nie napisałem. Napisałem że: Zakładam że Capture One pro 12 potrafi wyświetlić prawidłowo a to że potrafi nie oznacza że wyświetla. Nawet LR potrafi źle wyświetlać i trzeba zmieniać profil kolorów dla danego aparatu na inny.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Blesso, i jak? Ruszyło coś w sprawie wątku o Capture One?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Burzy Pan spokój mej duszy przeżywającej katharsis w wyjątkowym spokoju nieróbstwa czasu wolnego.
Nie ukrywam, iż walcząc z niebywałym zapracowaniem ( czytaj lenistwem) udało mi się spłodzić zdań parę oraz obrazków tudzież lecz harmonogram prac przewidziany jest na następne długie trzy tygodnie wyczerpującej męczarni i na dzień dzisiejszy jestem w stanie upojenia niealkoholowego meandrując w rejonach dalekich od przyziemnego wyciągania za uszy JPEGa z RAWa.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Blesso, to nie przeszkadzam w nic nie robieniu i zachęcam do dalszego wysiłku w tworzeniu wątku :)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso, Będziemy cierpliwi ;) :-B Mam tylko c1 express :-(
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/#test1
Są pliki do pobrania dla sprawdzenia jaka to przeglądarka radzi sobie z wyświetlaniem kolorów na monitorze.

Ciekawy jestem Twojej na opinii o C1.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Jednym z lepszych decyzji jakie podjąłem, była zamiana Lightrooma na Silkypixa. Ale to dosyć ciężki program do ogarnięcia, zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do Lra. Być może pokuszę się kiedyś o elaborat na ten temat, jednak wracając do pytania w tytule wątku.
Polecam 3 programy, bardzo zbliżone pod względem obsługi do Lightrooma.
Pierwszy to Exposure 4 od AlienSkin.
Drugi to Luminar 3 od Skylum
i trzeci to On1 Foto RAW .

Każdy z tych producentów oferuje miesięczny okres próbny. Warto zainstalować sobie wszystkie i sprawdzić, a następnie wybrać najbardziej odpowiedni. Sam pomalutku przekonuję Wrzawę do porzucenia Lr na rzecz Luminara (chociażby ze względu na narzędie Flex).


So long! :)

Oglądam sobie te programy. Szukam czegoś do katalogowania zdjęć i podstawowej obróbki (poziomy, presety, crop, horyzont etc).

Zacząłem od Luminara (ver. 3).
Wrażenia:
- na moim sprzęcie niestabilny, potrafi się wysypać co kilkanaście minut
- nie wszystkie operacje katalogowania (zarządzania albumami) mi pasują, mógłby być bardziej rozbudowany w tym zakresie
- na czterordzeniowym i5 momentami muli (np. przy przechodzeniu pomiędzy zdjęciami przygotowanie podglądu trwa chwilę)

Nie sprawdzałem jak pracuje z RAW-ami, bo ostatnie wyjazdy z lenistwa w JPG robiłem (obiecuję poprawę).

Efekty, jakby ktoś chciał rzucić okiem, są takie:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach