MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Mój najnowszy komp z LR daje spokojnie radę a nawet z obróbką w Affinity (co na poprzednich lapkach na i5 było delikatnie mówiąc upierdliwe). http://pentax.org.pl/view...1363809#1363809
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Może komuś przyda się podsumowanie bieżących "czarnych" ofert:

Luminar 4 od 79 EUR, niedużo biorąc pod uwagę że wyjściowo kosztuje 89 EUR
ON1 Photo Raw w paczce z dodatkami za 79 EUR (wyjściowo program kosztuje 99 EUR)
Wszystkie produkty Affinity minus 30% (np. Affinity Phtoto za 169 zł)
ACDSee skończyło już główną promocję, ale wciąż można wyrwać w cenie 119$ wielką paczkę zawierającą po trzy licencje każdego z programów: Photo Studio Ultimate 2020, Photo Studio for Mac, Video Studio i Video Converter.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Soosa napisał/a:

ON1 Photo Raw w paczce z dodatkami za 79 EUR (wyjściowo program kosztuje 99 EUR)

Tyle że jaki by sie język nie włączyło wszystkie ceny są w USD a nie EURO.
No mniejsza o ceny. :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Od niecałego roku używam On1 PhotoRAW 2020 - w końcu 2020 to wersja używalna. W najnowszej aktualizacji 2020.5 działa w moich zastosowaniach o wiele szybciej niż wcześniej.
Efekty? Cóż, w LR było mi łatwiej i wynik był taki bardziej naturalny. Tutaj muszę się trochę pozastanawiać jak coś zrobić. Wyostrzanie i odszumianie też lepsze w LR.
Poza tym raczej plusy:
- mogę pracować z dysku sieciowego na 2 kompach i nie wchodzić sobie w paradę (metadane, edycja, tagi zapisywane są w plikach *.on1 a nie w jakimś katalogu). Dopóki na raz nie edytuje się tego samego zdjęcia. Jedynie albumy są zapisywane lokalnie, więc lepiej używać tagów
- brak katalogu, sam skanuje lokalizację dodaną jako katalog w poszukiwaniu dodanych plików, można je tam skopiować jakkolwiek się chce
- pare fajnych filtrów efektowych
- przyjemnie się pracuje na filtrach i maskach, dla mnie lepiej niż edycja lokalna w LR
- cena! 49USD za upgrade robi robotę. Wychodzi mnie o połowę taniej rocznie niż LR, a nie mam też przymusu aktualizacji co rok, jeśli nic nie usprawnią
- support, który rzeczywiście odpowiada. w LR6 zablokowali mój legalny klucz - i wyobraźcie sobie, że nawet nie ma z kim pogadać ani jak się odwołać. W ich systemie wyszedł jako nielegalny i basta, nie mogą nic zrobić. Klucz został zakupiony legalnie w UE, zgonie z prawem UE i polskim dot. odsprzedaży oprogramowania.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Znacie PhotoWorks?
Czy w tym programie da się pracować hurtowo? Znaczy się czy da się wczytać ustawienia zrobione na poprzednim zdjęciu? :roll:
Zmieniłem aparat na nowszy i LR 4 mi się zbuntował, nie czyta rawów..
Pewnie z czasem skapituluję i wezmę z niesmakiem abonament ale na razie jak mało zdjęć robię to bym chętnie czymś tańszym popracował.. :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Zmieniłem aparat na nowszy i LR 4 mi się zbuntował, nie czyta rawów..

nie czyta Tobie RAW DNG ?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nie czyta mi C-RAW z Canona RP..
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A nie można ustawić w nim aby zapisywał w DNG a niw w RAW-ach canonowych ?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Obawiam się, że nie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To może spróbuj przekonwertować przy pomocy: Adobe DNG Converter. Jest darmowy.
Tu można pobrać aktualną wersję (co jakiś czas wydają nową z nowymi aparatami)
https://supportdownloads.adobe.com/detail.jsp?ftpID=6975
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Luminar 4, Aurora HDR i Photolemur 3 + sporo dodatków (w tym szkolenie) w bundlu za 21,31 eur obecnie. Czy warto? Każdy musi se odpowiedzieć.

https://www.humblebundle....gn=tile_index_6
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Do końca marca jest promocja na Silkypix: JP¥5800 (zamiast JP¥13200), czyli ok. 210 zł, za wersję podstawową i JP¥9900 (zamiast JP¥22000), czyli ok. 350 zł za wersję Pro. https://silkypix.isl.co.jp/en/
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Dla użytkowników maczków - https://www.falkemedia-do...xelmator-gratis
Pizelmator 2 gratis - nie wiem, jak długo.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To nie jest taka pełnoprawna pełna wersja. Nie ma możliwości aktualizacji. Ale i tak super.
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Dorzucę swoje 3 grosze. Oczywiście to moja subiektywna opinia i nie każdy może się z nią zgodzić.
Najpierw używałem RAW Theraphy - sporo możliwości i darmowy, ale jakoś nie mogłem do obsługi się przyzwyczaić.
Potem rozważałem Lightroom, ale nie jestem zawodowym fotografem (choć aparat w pracy używam na co dzień w innym zawodzie, ale tych zdjęć nie obrabiam) a Lightrooma w pełnej wersji już nie było - tylko subskrycja, dlatego odrzuciłem taką możliwość.
Kupiłem program Affinity ze sklepu Microsoftu i to za jakieś 59 zł bo od czasu do czasu dają takie promocje. To chyba najlepsza inwestycja jaką ostatnio zrobiłem i mogę spokojnie ten program polecić. Możliwości ma zbliżone do Lightrooma , choć trzeba się go nauczyć - są poradniki na Youtube , a płacimy jednorazowo i zostaje na zawsze. Jedyny minus, że gdy robimy zakup przez sklep MIcrosoftu nie można go potem zarejestrować i tym samym pobrać aktualizacji. Moje obiektywy obsługuje, więc dla mnie to żadna wada.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
kowal269 napisał/a:
Możliwości ma zbliżone do Lightrooma
Nie ma. Bezstratna obróbka (w dziale Develop) ma strasznie ograniczone narzędzia (HSL!). Dodatkowo wyciąganie cieni działa nieporównywalnie gorzej niż w Lr. I przede wszystkim nie zapamiętuje ustawień dla danego pliku. Develop w Affinity Photo to raczej słaba namiastka ACRa, a sam program bardziej konkuruje z Photoshopem. Od powstania serii Affinity użytkownicy postulują, by firma Serif stworzyła program typu DAM z możliwością obsługi plików RAW - wówczas będziemy mogli mówić o odpowiedniku dla Lightrooma. Na razie to raczej proste uzupełnienie dla osób, które nie wymagają za dużo od wywoływarki RAWów.
Natomiast poza wywoływarką RAWów, jako program do obróbki zdjęć, Photo jest całkiem w pytkę.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
niestety muszę się zgodzić z Michu, Affinity bardzo na tak jak obrabiam obrazki (jpg, itp) niestety jeżeli chcę wyciągnąć cienie albo światła to stary CameraRaw jest 10 razy skuteczniejszy
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Michu napisał/a:
Dodatkowo wyciąganie cieni działa nieporównywalnie gorzej niż w Lr


To fakt, z tym nie jest najlepiej i to chyba największa wada, ale za taką cenę nie wiem czy można kupić bardziej uniwersalny program z dużymi możliwościami. Sporo programów testowałem i na nic takiego nie trafiłem. Pewnie zawodowiec kupi abonament Lightrooma -to taki standard się zrobił, ale jak fotografię traktuje się jako hobby to moim zdaniem spokojnie Affinity wystarczy. Oczywiście można kupić na Allegro "legalne" wersję Lightrooma 5.0 za 150 zł (chyba ostatnia bez abonamentu) ale to już indywidualna decyzja każdego z nas.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostatnia bez abonamentu (Płyta, zakupiona w Komputroniku) to wersja 6.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wywoływarki RAWów mają coraz większe możliwości. O ile kiedyś korzystałem z Lr i Ps, to w chwili obecnej w większości wypadków wystarcza mi sam SilkyPix. Gdybym jednak miał polecić jakiś dobry i w miarę tani zamiennik dla Lightrooma byłby to prawdopodobnie Exposure X6. Podobna filozofia obsługi jak w programie Adobe, zbliżone możliwości (dodatkowo obsługa warstw).
Do tego, jak wspominał Kowal269 Affinity Photo i pod względem oprogramowania graficznego mamy wszystko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach