bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
dobry i w miarę tani zamiennik dla Lightrooma byłby to prawdopodobnie Exposure X6. Podobna filozofia obsługi jak w programie Adobe, zbliżone możliwości (dodatkowo obsługa warstw)

Można w nim też ustawić gotowy zestaw skrótów klawiaturowych taki sam, jak w LR, więc jeśli ktoś się przesiada, poczuje się jak w domu. Dodatkowo program jest niezwykle szybki. Potrafi skorzystać z procesora graficznego zintegrowanego z mikroprocesorem (inne testowane przeze mnie programy są widać bardziej wybredne i na moim komputerze tego nie robią) i zarówno obróbka, jak i eksport zdjęć przebiegają bardzo płynnie. Jak na razie znalazłem dwie wady – program nie pozwala przenieść swoich bibliotek poza katalog użytkownika na dysku systemowym (co da się obejść przez użycie symlinka) oraz nie usuwa hot/bad pixeli. Na niektórych trudniejszych zdjęciach (znaczne prześwietlenia) zauważyłem też pewne artefakty na granicy odzyskiwanych świateł, ale zdarza się to w specyficznych warunkach.
Michu napisał/a:
wystarcza mi sam SilkyPix

Fajny program dający niezłe efekty, ale z kolei najwolniejszy ze wszystkich, jakie sprawdzałem. Już pal licho eksport gotowych zdjęć, można odpalić zadanie i pójść zrobić coś innego, ale generowanie podglądu w trakcie obróbki trwa mnóstwo czasu. Można oczywiście włączyć Coarse preview i jest sporo szybciej, ale za to mamy pikselozę na ekranie. No i w trybie przeglądarki wyświetla jedynie podglądy zaszyte w RAWach, a w niektórych są to tylko miniaturki, na których niewiele widać, więc również nie mamy wygodnego narzędzia do przejrzenia i wybrania zdjęć do obróbki. Niemniej, korzystając z promocji, nabyłem go, może w przyszłości zdarzy mi się mieć mocniejszą maszynę i wszystko zadziała płynniej.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
prawdopodobnie Exposure X6

Do 22 marca jest 25% taniej: https://store.exposure.software/
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
A jak wygląda porównanie możliwości Exposure X6 do DxO PL 4? Miał ktoś okazję używać obu?
Oba są obecnie w podobnej promocji (25-30% mniej), tylko czas jej trwania jest na tyle ograniczony, że może być trudno je porównać samodzielnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aphar, obydwa możesz sprawdzić jako wersje trial.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Capture One wchodzi na iPada i iPhona. Wkrótce. Normalnie na to czekałem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Film z prezentacją. Może się zapiszę na betatesty?
https://fstoppers.com/capture-one/2022-will-be-big-year-capture-one-598766
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Świetny interfejs na dwa kciuki. W końcu ktoś pomyślał o tym, jak się tablet trzyma.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tak, nieźle się zapowiada. Tylko gdzie warstwy, maski i pędzle?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Michu napisał/a:
Gdybym jednak miał polecić jakiś dobry i w miarę tani zamiennik dla Lightrooma byłby to prawdopodobnie Exposure X6. Podobna filozofia obsługi jak w programie Adobe, zbliżone możliwości (dodatkowo obsługa warstw).

Czeka mnie zamiana starego LR na inny soft. Pytanie na jaki? Właśnie sprawdzam Affinity 2, Capture One 23 i Exposure X7. W opłaty abonamentowe nie chcę wchodzić.
Program ma pozwalać na ogólną korektę podstawowych parametrów obrazu, do tego praca na zaznaczonych fragmentach obrazu, profilowanie za pomocą ColorCheckera (w LR była do tego wtyczka która działa bardzo dobrze, tutaj nie wiem czy da się zrobić bezpośrednio w programie?) i wydruk z możliwością ustawień obszaru druku, wielkości odbitki i podpięcia profilu drukarki.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
CO23 masz w cenie standalone za 174.50 EUR z kodem MAYSALE23
jest też ON1 Photo RAW 2023.5 za 383 zeta... z kodem SPRING23 ale się kończy za 11 godzin ;)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Czy w ON1 lub CaptureOne jest jakiś limit aktywacji / możliwość przeniesienia licencji na nowy komputer?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W C1 możesz aktywować program na trzech komputerach. Ewentualną dezaktywację możesz przeprowadzić z poziomu samego programu, np. przed odinstalowaniem lub przy zmianie komputera, a gdyby to było niemożliwe, można dokonać dezaktywacji przez konto klienta na stronie internetowej.
 
pawel_n  Dołączył: 02 Gru 2020
Ja jestem bardzo zadowolony z DxO Photo Lab. Aczkolwiek opłacalny zakup tylko na jesieni z okazji obniżek na black friday (w ostatnich latach było to 50%).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Używałem długo On1, ale o ile jest przyjemny w użytkowaniu i ma dużo możliwości graniczących nawet z Photoshopem, to efekty wypluwane przez jego silnik RAW są poniżej średniej niestety. Zwłaszcza jeśli chodzi o odszumianie (tak, nawet z najnowszym odszumianiem asystowanym przez AI). Nic nie daje mi takich czystych kolorów z wysokiego ISO jak DxO na moim nieszczęsnym m4/3.
Zwykle aktualizuję DxO na Black Friday, chyba, że update nie jest dla mnie wartościowy. Wtedy czekam kolejny rok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach