Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Silkypix 11 Pro niepełna obsługa Pentaxa?
Wygląda na to ustawienia aparatu są zupełnie ignorowane w SP 11 Pro.
Napisałem do supportu i twierdzą że to nie błąd?
Moim zdaniem obsługa powinna dotyczyć każdego aspektu plików RAW.
Jeśli są one BW to takie powinny się pojawiać w programie do ich edycji...
Może jeśli klika osób napisze o tym błędzie to coś z tym zrobią?

SP11 Pro
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie rozumiem tego focha. Żadna wywoływarka nie obsługuje ustawień aparatów żadnej firmy. to robią tylko i wyłącznie wywoływarki producentów sprzętu dołączano do aparatu (które swoją drogą często bazują na okrojonych wersjach niezależnych producentów.
Osobiście w Silkypixie mam poustawiane tak, by mieć jak najbardziej płaski profil. W ogóle nie interesuje mnie to, co jest gdzieś tam kliknięte w korpusie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pragnę zauważyć , że DCU jest "powered by Silkypix" i obsługuje te ustawienia ;-)

Oprócz tego SP11 Pro obsługuje tryby kolorystyczne niektórych aparatów Fuji i Canona...

Jak ustawię tryb BW w raw to chciałbym taki widzieć w wywołarce.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale co za problem, by ustawić sobie w wywoływarce jako domyślne wybrane parametry? Lubisz na przykład lekko podbitą saturację, delikatnie ocieplony balans bieli i wzmocnione wyostrzenie, oraz zwiększona dynamika poprzez rozjaśnienie cieni? Ustawiasz sobie to w Siilkypix i wszystkie pliki otwierają się z takim parametrami. Chcesz czarnnobiel? Silkipix oferuje większe możliwości konwersji niż aparat - możesz sobie ustawić wirtualny filtr kolorystyczny, dodatkowo wzmocnić lub osłabić któryś z kolorów. Możesz zrobić dowolną ilość takich ustawień, a przełączanie między nimi jest o wiele łatwiejsze i szybsze, niż manipulowanie w aparacie.
Możesz też ustawić w aparacie RAW+JPG i w momencie gdy sam plik JPG Ci odpowiada, nie bawić się już RAWem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Symulacji filtra IR w trybie BW w SP11 Pro nie widziałem a menu Pentaxa K-70 jest ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Masz ustawienie/preset "Infrared Photography" w "Tastes/Parameters" (obok ikonki z zębatką).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dzięki za podpowiedź , z presetów w zasadzie prawie nie korzystam dlatego to przeoczyłem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach