badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Foty PKMki (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej) przy terminalu na gdańskim lotnisku:



Oczywiście lot w kategorii szczególnej, na podstawie misji zgłoszonej wcześniej w Pansa i z check-inem zaakceptowanym przez TWR EPGD. 8-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
badworm napisał/a:
Oczywiście lot w kategorii szczególnej, na podstawie misji zgłoszonej wcześniej w Pansa i z check-inem zaakceptowanym przez TWR EPGD.

Wysoko masz wejścia :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie trzeba mieć wejścia tylko odpowiednie uprawnienia.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
greentrek napisał/a:
Wysoko masz wejścia :-?

A gdzieżby, takie rzeczy są dostępne dla każdego i za darmo! Polska ma bardzo dobry system zarządzania przestrzenią powietrzną, co procentuje w takich sytuacjach. To kwestia tylko posiadania odpowiednich uprawnień na drona (niestety kilkaset zł trzeba wyłożyć, te darmowe nie wystarczą) i dopełnienia formalności. Po założeniu konta w serwisie Pansa i weryfikacji posiadanych uprawnień składa się plan lotu, czeka do 3 dni na jego akceptację i można zasuwać na lotnisko. Potem tylko czekanie na zielone światło od kontrolera ruchu lotniczego (w apce) i lecimy! :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z sobotniego latania nad Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce.
Chwilę przed zachodem słońca.


Około 20-tu minut po zachodzie słońca.

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
badworm napisał/a:
A gdzieżby, takie rzeczy są dostępne dla każdego i za darmo! Polska ma bardzo dobry system zarządzania przestrzenią powietrzną, co procentuje w takich sytuacjach

Może coś się zmieniło. Też latamy wroną, wielkim Matrice'm, właściciel/pilot ma stosowne kwity, ale na permit w okolicach lotniska w Radomiu nie ma co liczyć. Może dlatego że ono jeszcze częściowo pod wojakami.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Może po prostu nie trafiacie w moment, gdy da się latać? Minus tej zabawy z misjami jest taki, że trzeba zaplanować lot co najmniej 3 dni wcześniej i nie wszystko da się przewidzieć. Lotniska wojskowe rządzą się swoimi prawami, ale otrzymanie telefonicznie zgody w strefie kontrolowanej lotniska Babie Doły (Gdynia) zajęło mi dosłownie 30 sekund.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbka z dzisiejszego latania.

 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Plwk, te zdjęcia ze skansenu w Chabówce są świetne, ale ja bym bardzo chętnie popatrzył z bliska. To dlatego, że lubię stare ciopągi i przy okazji jestem modelarzem kartoniarzem. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jeszcze jedno z dzisiejszych.


Niestety zaczęło wiać i musiałem przerwać latanie i nie zrealizowałem wszystkich planów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znany motyw z czwartkowego latania.

 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
plwk napisał/a:
Znany motyw z czwartkowego latania.

To w tym zamku wywiesili na drzwiach wejściowych "zakaz latania dronami"? :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zipzip napisał/a:
To w tym zamku wywiesili na drzwiach wejściowych "zakaz latania dronami"?

Nic takiego nie zauważyłem. Podobno zakaz wisi na bramie wejściowej na błonia zamku w Mirowie.

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kilka wspomnień z wakacji.




 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poranek nad jeziorem Opławiec.

 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
zipzip napisał/a:
To w tym zamku wywiesili na drzwiach wejściowych "zakaz latania dronami"? :-)

Własność działki (nieruchomości) nie obejmuje nieba. Chronione jest wszystko do wysokości, która umożliwia normalne korzystanie. Jeśli więc dron przelatuje wysoko, nie stwarza zagrożenia dla ludzi i operator ma wymagane uprawnienia to taki zakaz jest nic nie warty. Właściciel może skierować sprawę do sadu i musi udowodnić, że operator drona zakłóca spokój, lub narusza prawo do prywatności. Latanie jest zakazane w określonych strefach nic nie mających wspólnego z własnością prywatną. Równie dobrze można by zabronić latania nad zamkiem przez samoloty rejsowe jeżeli nad nim jest korytarz powietrzny.
W praktyce zawsze lepiej się dogadać, próbować wytłumaczyć właścicielowi, a jak się upiera to zrezygnować z latania
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jezioro Cechyńskie Wielkie.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z dzisiejszego latania - tężnie w Inowrocławiu.

 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Ciekawe te foty z dronów. Na tężniach w Inowrocławiu byłem w latach dziewięćdziesiątych (coś między 96-97). A okazuje się, że otworzyli je dopiero w 2001 roku, oficjalnie. Lotnisko w Gdańsku zapamiętałem jako mniejsze, ale to był 2008 rok jeśli dobrze pamiętam.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Tężnia fajnie się prezentuje z góry.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach