Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
gdzieś za granicę, pewnie do Niemiec. Ostatnio trzy tygodnie czekałem na szeroki slajd. Jako powód tak długiego czasu oczekiwania podano właśnie wysyłkę za granicę.

Zwykłe 135 też tam lądują. Właśnie wróciłem z Rossmana, gdzie zostawiłem 7.02 slajdy i dziś się dowiedziałem, że jest gdzieś w Niemczech.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Arti napisał/a:
sylwesto napisał/a:
gdzieś za granicę, pewnie do Niemiec. Ostatnio trzy tygodnie czekałem na szeroki slajd. Jako powód tak długiego czasu oczekiwania podano właśnie wysyłkę za granicę.

Zwykłe 135 też tam lądują. Właśnie wróciłem z Rossmana, gdzie zostawiłem 7.02 slajdy i dziś się dowiedziałem, że jest gdzieś w Niemczech.


Oficjalny czas wywoływania slajdów w Rossmanie to teraz 14 dni ROBOCZYCH!
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
To ja już bym się nawet na miesiąc oczekiwania nie obraził, byleby tylko wołali...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mam jeszcze sporo floodów w lodówce. Coraz poważniej zastanawiam się nad olaniem Rossmanna i własną obróbką. Strach ma wielkie oczy. C41 wydawał mi się niemożliwy do wołania, a teraz wolę go nawet niż proces cz-b. E6 to tak naprawdę raptem jedna kąpiel więcej.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
C41 wydawał mi się niemożliwy do wołania, a teraz wolę go nawet niż proces cz-b.
majac procek nie wiem nad czym sie tu zastanawiasz :-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Odświeżę wątek bo chciałem pochwalić Rossmana, ale tego niemieckiego Rossmana, dużo porządniej robią niż u nas. Jest to mój podstawowy lab ostatnimi czasy bo mam go najbliżej. C41 robione jest przez nich w Polsce a E6 w Niemczech i widać różnicę. "Nasi" wyrabiają się w tydzień, podróż do Niemiec i z powrotem zajmuje jakieś 3 tygodnie ale slajdy wracają w koszulkach, dodatkowo często dołożona jest tekturka żeby się przypadkiem nic nie pogniotło i nie powyginało w transporcie, C41 natomiast ładowane jest po prostu do koperty, bez żadnego zabezpieczenia, raz tną, raz nie, różnie to bywa. Co do jakości wołania C41 nie mam zastrzeżeń, nie zdarzyły mi się porysowane ani popaprane filmy ale cała "otoczka" zdecydowanie na korzyść Niemców.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sebastian, a po ile Rossmann wola C41, czy wolają 120 i na jakie paski tną, gdy tną?

Ja zwykle, gdy chcialem by cieli lub nie, pisalem im w komentarzach na kopercie.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wołają 120 zarówno C41 jak i E6, tną po 3 klatki (6x6), za C41 zapłaciłem ostatnio 5,5zł, za slajd chyba 6,95zł, grosze w sumie, inni w Trójmieście robią to jakieś 3x drożej.
Za filmy 135 życzą sobie trochę więcej, chyba 9,99zł za slajd bez ramek.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sebastian, a jak tną C41?

Bo slajdy tną po 4, co mnie wnerwia, przez co mam całą kupę kopert czekających na skanowanie i ramkowanie.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Sebastian, a jak tną C41?

Bo slajdy tną po 4, co mnie wnerwia, przez co mam całą kupę kopert czekających na skanowanie i ramkowanie.


Ostatnio 120ke do C41 pocieli mi na paski po 3 klatki (6x6), i slajdy chyba pocięli mi tak samo.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie sprecyzowałem, pytałem o 135, sorry :roll:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Nie sprecyzowałem, pytałem o 135, sorry :roll:


135 po 5 klatek.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
przez co mam całą kupę kopert czekających na skanowanie i ramkowanie.
Nie lepiej od razu zlecić z ramkowaniem ? Nie porysują, nie popaprzą, zapłacisz grosze, ramki całkiem przyzwoite CS-y (lepsze od kartonówek Kodaka.) A ile roboty odpada :roll:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
A ile roboty odpada
Ta, szczególnie przy skanowaniu.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przeważnie każdy skaner do materiałów transparentnych ma możliwość skanowania ramek 5x5, a jeśli skanujesz od razu w Rossmanie, to jedno drugiemu nie przeszkadza.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
Przeważnie każdy skaner do materiałów transparentnych ma możliwość skanowania ramek 5x5
Wiem, ale idzie to wolniej i więcej przekladańców.

Dada napisał/a:
jeśli skanujesz od razu w Rossmanie
Po trupie moim lub Epsona.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
ile kosztuje wywołanie i skanowanie negatywu 120 w Rossmanie? i tak z czystej ciekawości-ile dopłacacie za ramki 6x4.5?


Nigdy nie skanowałem w Rossmanie, nawet nie wiem czy 120 skanują, a ramkowania slajdów średnioformatowych na pewno nie ma w cenniku.
Jakby co, to tu pewnie wiedzą: http://www.fotouslugi.pl/...gi-klienta.html
:-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Jasiek Matacz napisał/a:
ile kosztuje wywołanie i skanowanie negatywu 120 w Rossmanie? i tak z czystej ciekawości-ile dopłacacie za ramki 6x4.5?


Ostatnio wywoływałem dwa negatywy 120 i jeden slajd 120 - 9,99 czy jakoś tak za rolkę.
Skanuję sobie sam więc nie znam cen.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie ma tak dobrze. Szerokich nie ramkują.
 

rafalartur  Dołączył: 04 Wrz 2008
Czy orientuje się ktoś ile teraz kosztuje E6 120 w Ross... ? Zanosiłem ostatnio i nie znalazłem cennika a na infolinii Pani wyceniła usługę na blisko 30 zl. :shock: Czekam na odbiór i nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Czy Pani się może coś pomyliło albo taki skok cenowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach