Rudy  Dołączył: 04 Wrz 2011
Raz wołałem tam slajdy i nie polecam, zacieki, rysy itp.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
9,95 to chyba z wglądówką.
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
W ciagu ostatnich trzech miesięcy wołałem w Rossmanie kilka rolek 135, i za każdym razem płaciłem 9,95 zł. Bez wglądówek, ramkowania, cięcia, etc. Rys czy plam w gratisie też nie dostałem, więc nie narzekam.
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
A czy gdzieś online jest teraz dostępny ich cennik analogowych usług, bo na stronie nie potrafię znaleźć?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Może na tym polega różnica - gdy się płaci 9,95 to nie robią rys, plam i innych śmieci ;-) a przy niższej stawce nigdy się nie wie, co się odbierze w kopercie :D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cotti, za 9,95 też mi rysę zostawili "gratis" :-/ Choć wyraźnie na kopercie w "uwagach" zaznaczyłem, żeby nie poplamić i nie porysować.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
matb napisał/a:
Choć wyraźnie na kopercie w "uwagach" zaznaczyłem, żeby nie poplamić i nie porysować.


Prawdopodobnie dlatego ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ok, zdaję raport. Oddałem dzień po dniu po jednej rolce slajdu 120. Na obu napisałem "E-6, tylko wołanie, poproszę :) Dziękuję!". Pierwsza rolka przyszła równo po tygodniu. Bez plam, czy rys, elegancka. Tylko pocięta na dwa paski po 3 klatki i trzy paski po dwie klatki. Ale jakościowo - super (aż żałuję, że Astia już niedostępna...). Druga rolka przyszła po 10 dniach, niepocięta, tylko zawinięta w folię, złożona kilka razy i wciśnięta do płaskiego kartonu mieszczącego się w kopercie. Da się dostrzec kilka drobnych rysek. Ale nie mam im za złe, bo rolka i tak spartolona z mojej winy. W TLRze nie mam światłomierza, więc posiłkowałem się wskazaniami pustego Pentaksa P50. Niestety zapomniałem, że on bez kasetki z kodem DX podaje ekspozycję dla iso100. A w TLRze siedziała Provia 400. Wszystkie klatki, poza dwiema - haniebnie prześwietlone. Jakby tego było mało - pierwszy kadr naświetliłem w połowie na film, a w połowie na papier rozbiegówki :roll:

Idę czyścić migawkę (bo i chyba ona coś się za późno zamyka co kilka klatek) dla odstresowania i zabicia żalu... :-/

Edit: za obie rolki zapłaciłem po 6,95zł
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Wołanie slajdów w Rossmanie = 9,99 zł za rolkę :-/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wiemy. Średni dalej za 7.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Jeśli mi się nie przywidziało, to ta cena dla 135 i 120 w cenniku była... chyba?

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wolę, żeby podnieśli ceny, niż zwinęli interes.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
sylwesto napisał/a:
Wołanie slajdów w Rossmanie = 9,99 zł za rolkę :-/

U mnie Saturn także korzysta z CeWe ale biorą zeta mniej.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jakies 3 tygodnie temu odebralem rolke sredniego i skasowali niecale 7zl, w cenniku oficjalnie stoi, ze slajd 135 i 120 sa po 9,99 wiec sie zdziwilem. Niedlugo powinienem odebrac druga rolke, zobaczym po ile bedzie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz, a czytałeś ten wątek?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
20-30zł za slajd- 8zł opłata startowa+9.99zł za wywołanie+ 1/2*9.99 lub 1/2*(rozpoczęcie[8]+wywołanie[9.99]) za to że format 120 a nie 135.


Na kawę + kanapka nie biorą?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz, w Rossmanie zmienilo sie na tyle, ze w cenniku stoi oplata 9,99 za slajd bez ramkowania niezaleznie od formatu ale za 120 biora niecale 7zl (6,95 albo 6,99, nie pamietam), z niewiadomych przyczyn. Zadnych oplat za rozpoczecie sesji, zakonczenie sesji, otwarcie koperty, umycie raczek itp.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Więcej powiem. Naszła mnie myśl by wstąpić do drogerii Schlecker (taki Rossmann w zasadzie) który fotograficznie korzysta także z CeWe. Oczywiście na ich stronie www, cennika z tymi kwotami nie uświadczysz... I ku mojemu zaskoczeniu w ich cenniku stoi jak byk wołanie slajdu E-6: 7,99PLN a wołanie z ramkowaniem 16,99 albo 17,99PLN.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Jasiek Matacz, opłaty startowe - jak to nazywasz - tyczą się wyłącznie fotografii czysto cyfrowej. A jak ktoś Ci takie coś dorzuca do analoga, to robi Cię najbezczelniej w balona!
Średniego nieramkują.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jasiek, oni najwyraźniej mataczą ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach