alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cotti napisał/a:
kto się zrzuca ze mną na to:
http://www.allegro.pl/ite...mate_11000.html


No niezle, ale wiesz jak niewygodnie sie tym skanuje? :-) BARDZO.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
alkos, ale fajnie wygladalby w moim nowym mieszkanku ;-) mam malo mebli ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
tego typu glebie zeby oisgnac trzeba by miec odsuniete szerokie szklo od aparatu na poziomie max 1mm....caly czas zastanawiam sie jak taki kolnierz zrobic....


Pomysl o bardzo slabej soczewce, np. 0,25+ .... Bo jesli to nie gwinciak, to nie odsuniesz...

[ Dodano: 2007-06-27, 09:51 ]
cotti napisał/a:
alkos, ale fajnie wygladalby w moim nowym mieszkanku ;-) mam malo mebli



Och, ba! :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cotti, - wchodze w to ale pod war. ze nauczysz sie skanowac na tym - bede wpadal ze swoimi materialami :mrgreen:
alkos napisał/a:
Pomysl o bardzo slabej soczewce, np. 0,25+ .
- i co z ta soczewka?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
- i co z ta soczewka?


Na przód...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
i w szopie zrobic tak ze naswietlac scene poprzez filtr zmiekczajacy a srodek bez niego....


powiedz coś więcej, znaczy jakieś rozmycie gausowe delikatne w kształcie odwróconego radial gradientu..? bo zaciekawiło mnie takie efekciarstwo szopowe...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla, - akurat ta fota robiona byla paintshop pro(8) - mam go dodziasiaj - pewne efekty uzyskuje sei szybciej niz w szopie.....
takiego rozmycia w szopie nie umiem zrobic....
a filtr miekki wsadzam tuz przed obiektyw powiekszalnika....


jak sakny ktore przeslalem - jakies wnioski?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Faniaku drogi zdradź choćby kierunek poszukiwań takiego efektu :))

można zawsze odgrzebać pain shopa..

a co do skanów - nic nie pokazuje się ..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak to?

[ Dodano: 2007-06-28, 18:09 ]
aaa costa -ma skany - popierdzielilo mi sie....

[ Dodano: 2007-06-28, 18:16 ]
guerilla napisał/a:
Faniaku drogi zdradź choćby kierunek poszukiwań takiego efektu :))
-soft focus
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:

takiego rozmycia w szopie nie umiem zrobic....


uf. próbowałem z godzinkę i rzeczywiście w shopie nic podobnego nie udało mi się osiągnąć. chyba odszukam płytkę z paint shopem jednak
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla, a paint shop więcej umie?... :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
guerilla, a paint shop więcej umie?...

Inaczej umie, interfesj dla niektórych (np mua) lepszy, dużo tańszy jest. Ilość pluginów/tutoriali/książek z racji mniejszej popularności oczywiście nieporównywalnie mniejsza - i to jedyna istotna wada wg mnie. Za to cena 10x mniejsza.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Kwestia przyzwyczajenia, kiedyś bawiłam się paint shop pro, teraz już jakoś tak mi nie podchodzi
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cotti napisał/a:
Kwestia przyzwyczajenia, kiedyś bawiłam się paint shop pro, teraz już jakoś tak mi nie podchodzi


chodzi o to że wziąłem podobne powiedzmy zdjęcie do tego Fafniaka i próbowałem osiągnąć podobny efekt. i za cholerę mi się nie udało :)

jak masz jakiś pomysł jak to zrobić Cotti w PS to ja chętnie bardzo posłucham..
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla, jasne, że spróbuję to zrobić, tylko doczytam, o so chozi :-)
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Ja jeszcze pomęczę w temacie tego płaskiego skanera. Ustaliliśmy, że rameczki w V700 są do dupy. Nie trzymają filmu tak jak powinny, film nie jest na całej powierzchni w jednej płaszczyźnie. Przykład poniżej.

Ziarenko na brzegu klatki:


Ziarenko na środku klatki:


Ktoś gdzieś wspominał, że można zastosować zamiast ramek szybę o odpowiedniej grubości.

Właśnie, czy tylko grubości? Czy jeszcze jakieś właściwości powinna mieć. Taka od szklarza się nada?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja sie wlasnie zezlilem: przeskanowalem sobie probnie klisze 35mm na plaskim badziewnym plustku st48, po czym stwierdzilem, ze warto zeskanowac porzadnie i zanioslem do labu. Maja jakiestam noritsu wg exifa qss 29_31. Nie dosc, ze mial mi matol zeskanowac w 3000x2000, a zrobil w 1500, to mimo, ze go prosilem, to wywalil mi kontrasty na maksa i powpieprzalo detale w czerniach i bielach.
Przykladowa klatka z domciu:


i z noritsu:


to najbardziej tragiczna klatka, bo niedoswietlona byla, ale jak widac, nawet badziewny skaner domowy dal sobie rade - powiedzcie mi teraz, dlaczego w labach pracuja debile??? No chyba, ze sie czepiam do biednego laboludka, a to maszyny noritsu sa takie straszne ;)
Kurde, jak ja nie cierpie byc zaleznym od osob trzecich... Gdyby jeszcze to skanowanie ograniczalo sie do malego obrazka, to zaraz bym zakupil cos dedykowanego... wrrrr
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
mily napisał/a:
Gdyby jeszcze to skanowanie ograniczalo sie do malego obrazka, to zaraz bym zakupil cos dedykowanego... wrrrr

Ooo, dobrze mówisz...
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
wlasnie mnie tak naszlo, poniewaz walczylem sobie ostatnio ze skanowaniem i doszedlem do wniosku, ze moze by tak zrobic jakis test skanerow? Mam dwie klatki do poswiecenia na szczytne cele - jedna z malego obrazka, jedna 6x4,5 - maly jest dobrze naswietlony, sredni kompletnie nie - ale to wyzwanie dla skanera ;) nikon 9000 dal rade. Maly mam zeskanowany na noritsu, dlabie2 i plaskim badziewnym plustku st48, sredni na plustku i nikonie 9000, na dniach doloze do tego canona 8600F. Wnioski jak na razie sa takie, ze nikon rzadzi, ale lepszy badziewny swiadomie uzyty skaner niz idiota w labie. Ale pomyslalem sobie, ze jesli jest ktos chetny, to moge te klatki zapakowac w koperte i wyslac do kolejnego zawodnika, ten do nastepnego i tak dalej. Klatki sa na odstrzal, wiec nawet jak wsiakna czy sie zniszcza, to malo wazne. Co wy na to?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piszę się na to.
Ślę swój adres na PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach