rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tomek_j, wg Twojej filozofii, to body powinmo miec jeszcze funkcję dziergania koronek i wyciskarkę wolnoobrotową z funkcją sorbet, a nuż sie komuś przyda.
Osobiscie nigdy nie widzualem kamerzystow robiących zdjęcia.
Moim zdaniem , chcesz miec wsztstko w jednym - bierz smarkfona.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
rychu napisał/a:
Moim zdaniem , chcesz miec wsztstko w jednym - bierz smarkfona.
Ja w moim bezlusterkowcu korzystam z filmowania. Raz pstrykam, raz nagrywam. Częściej pstrykam, ale cieszę się, że nie jestem ograniczany.

Nie wiem po co mieszać w to heklowanie i sorbety, Schopenhauer pewnie ma na to jakąś nazwę.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marooned, parę latek już mam i wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy.
I myślę, że gdybyś poważnie myślał o filmowaniu, rozglądał byś sie za kamerą.
Ciekawe czy robiła by najwyższej klasy zdjęcia.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
rychu napisał/a:
tomek_j, wg Twojej filozofii, to body powinmo miec jeszcze funkcję dziergania koronek i wyciskarkę wolnoobrotową z funkcją sorbet, a nuż sie komuś przyda.
Osobiscie nigdy nie widzualem kamerzystow robiących zdjęcia.
Moim zdaniem , chcesz miec wsztstko w jednym - bierz smarkfona.


Według Twojej filozofii: nie potrzebujesz biustonosza, to nie powinno się ich produkować
Nie chcę tutaj otwierać wielkiej dyskusji, ale brak porządnego video jest cechą chyba tylko Pentaxa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
brak porządnego video jest cechą chyba tylko Pentaxa

Jest za to cechą np Sony. O co wiec chodzi?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Filmowanie w aparatach fotograficznych jest funkcją niezbędną.
...jeżeli chcesz być liderem rynku. Może ci "nasi" nie chcą?

[ Dodano: 2019-09-27, 12:57 ]
tomek_j napisał/a:
Według Twojej filozofii: nie potrzebujesz biustonosza, to nie powinno się ich produkować
Nie chcę tutaj otwierać wielkiej dyskusji
W ten sposób chciałbyś ją otwierać?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
rychu napisał/a:
Cytat
brak porządnego video jest cechą chyba tylko Pentaxa

Jest za to cechą np Sony. O co wiec chodzi?

Tak na prawdę to o nic o co należałoby się emocjonalnie spierać. Dyskutujemy sobie, bo autor wątku zapytał kiedy będzie 4k w Pentaxie . Pewnie to pytanie ma związek z nowym body APSC. Ja sobie bardzo amatorsko filmuję i nawet na tym poziomie Pentax niestety nie daje rady. Gdyby dawał to rozważałbym kupienie nowego aparatu Pentax. To dla mnie jest warunek konieczny. W przeciwnym wypadku nie kupie bo to co mam do robienia zdjęć mi wystarczy, a filmuje już aparat innej marki i robi to świetnie. Z tego co mi wiadomo amatorsko filmuje wielu ludzi i znajdują w tym taką samą przyjemność jak w fotografowaniu. Niestety nie zrobią tego Pentaxem.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Cytat
brak porządnego video jest cechą chyba tylko Pentaxa

Jest za to cechą np Sony. O co wiec chodzi?

Zaraz, zaraz, to Sony nie ma? O, to byłoby ciekawe, bo chyba jakieś doświadczenia w kamerach mają?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
rychu napisał/a:
jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy.
Ale nie mówimy o czymś do wszystkiego. Mówimy o urządzeniu, które zapisuje obraz z matrycy. Kwestia czy zapis jest jednej klatki czy wielu klatek w danej jednostce czasu to już szczegół techniczny.
rychu napisał/a:
myślę, że gdybyś poważnie myślał o filmowaniu, rozglądał byś sie za kamerą.
A gdybym poważnie myślał o zdjęciach, to bym kupił średni format. Na szczęście jestem amatorem i jakość zdjęć i filmów z mojej małej puszki jest nad wyraz wystarczający.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Niestety nie zrobią tego Pentaxem.
Niestety do Leiki M nie produkują 70-200/2.8 ani 600/5.6. Niestety Ricoh GR nie ma wymiennych obiektywów. Niestety do 645Z nie można kupić gripa. Tylko czy naprawdę niestety?

[ Dodano: 2019-09-27, 13:24 ]
Sprzęt specjalistyczny, nietypowy, niszowy ma prawo być "jakiś" - a nie taki jak wszystko dookoła. Tak uważam ja, Jarząbek... ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
- Panie Jarząbek, pan prezes prosi do gabinetu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, Lustrzanki Pentaksa będą nietypowe jak już wszyscy producenci przerzucą się na bezlustra. Na razie są tylko niszowe i różnią się od konkurentów bagnetem.

Jaka jest wartość dodana Pentaxa w segmencie lustrzanek którą możnaby się wyróżnić? Czy brak jakiejś funkcjonalności może nią być? Imho, raczej nie.

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale jakoś dotychczas nie zbankrutowali i jakoś ich nie pogrzebano z powodu niepodążania za liderami rynku. Widocznie można żyć ze sprzedaży sprzętu garstce ludzi, którym to nie przeszkadza. Wcale przez to nie czuję się wyjątkowo. Nie czuję się też beznadziejnie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
A ja z moim Pentaxem czuje sie bardzo dobrze.
Po za tym wrócił moj 16-85 z naprawy. I jestem znowu zachwycony
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
tomek_j, Ja problem braku filmowania 4k w puszkach Pentaksa rozwiązałem skutecznie poprzez nabycie odpowiedniego sprzętu od Panasonika. Kiedy robię zdjęcia - używam Pentaksa, który pod względem ergonomii fotografowania pasuje mi idealnie (pomimo oczywistych niedogodności permanentnie umierającego systemu). Kiedy filmuję, używam Panasa, który jest projektowany z filmowaniem jako jednym z podstawowych założeń, co przekłada się na doskonałą ergonomię podczas tego procesu. Odkryłem, że bardzo rzadko udaje mi się połączyć pracę filmowca i fotografa podczas jednego eventu, bo to jest kompletnie inne myślenie o obrazie, o kompozycji, o tym, co trzeba później z uzyskanym materiałem zrobić. Ale gdybym musiał - to mam Panasa FZ-2000, który jest doskonałą kamerą filmową 4K (albo naprawdę wypasione FHD jak kto woli), lekką i małą wbrew pozorom, która doskonale mieści się do mojego plecaka fotograficznego wraz z puszką Pentaksa, czterema najczęściej używanymi obiektywami i dodatkowo porządnym sound recorderem, bez którego filmowanie nie ma sensu.
Wady? Cena, oczywiście, bo inwestujesz w dwa systemy. Dowcip polega na tym, że chcąc mieć DOBRY zestaw do filmowania, MUSISZ wydać sporo kasy, dużo więcej niż tylko na puszkę z dobrze zaimplementowanym trybem 4K, bo filmowanie to światła, to dźwięk (mikrofony, recorder), to rigi, klatki, statywy, to więcej niż jedna kamera etc, to wydajny komputer do edycji i naprawdę sporo pojemnych HDD albo SSD, że o szybkich kartach pamięci i taczce baterii nie wspomnę - mam to wszystko i naprawdę zakup dwóch puszek Panasa to była znacząca, ale tylko część sporych wydatków... A jeśli chcesz filmować amatorsko bardzo (ale koniecznie w 4k!), to albo dokup do Pentaksa coś w stylu wspomnianego FZ-2000, albo zmień system na jakiś bardziej filmowy - tutaj najlepszym kompromisem, by posiadać jedną puszkę filmowo-fotograficzną jest m43, ewentualnie Sony, albo nowy system Panasa z mocowaniem Leiki - ale tu z kolei będzie słabo z obiektywami na początek...
Niestety, rozwiązań uniwersalnych i idealnych w obu światach, fotograficznym i filmowym, jest tak naprawdę mało - a przetestowałem kilka możliwości, zapewniam.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
Niestety, rozwiązań uniwersalnych i idealnych w obu światach, fotograficznym i filmowym, jest tak naprawdę mało - a przetestowałem kilka możliwości, zapewniam.

A co z Fuji? Nie znam sprzętu Sony, Panasonika czy Leiki ale jakis czas temu szukając (1) dobrego aparatu (2) z możliwością filmowania to właśnie sprzęt Fuji najbardziej mi podpasował. Jeżeli mówimy o zastosowaniach amatorskich to takim X-T3 czy X-T30 da się chyba zrobić dobre zdjęcie i nagrać film w FHD, 4K czy DCI 4K ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Apas napisał/a:
A jeśli chcesz filmować amatorsko bardzo (ale koniecznie w 4k!), to albo dokup do Pentaksa coś w stylu wspomnianego FZ-2000, albo zmień system na jakiś bardziej filmowy(...)
Pentax nie nadaje się nawet do amatorskiego filmowania bez 4K, wiec rady dokup/zmień system są oczywiście słuszne. Tym bardziej, ze każdy system jest obecnie bardziej filmowy :mrgreen:

kerad napisał/a:
A co z Fuji?
Oni nie wiedzieli że się nie da i zrobili sprzęt świetnie sprawdzający się zarówno w trybie foto jaki i video...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
kerad napisał/a:
Cytat
Niestety, rozwiązań uniwersalnych i idealnych w obu światach, fotograficznym i filmowym, jest tak naprawdę mało - a przetestowałem kilka możliwości, zapewniam.

A co z Fuji? Nie znam sprzętu Sony, Panasonika czy Leiki ale jakis czas temu szukając (1) dobrego aparatu (2) z możliwością filmowania to właśnie sprzęt Fuji najbardziej mi podpasował. Jeżeli mówimy o zastosowaniach amatorskich to takim X-T3 czy X-T30 da się chyba zrobić dobre zdjęcie i nagrać film w FHD, 4K czy DCI 4K ;-)

Pisałem, że jest mało, a nie - że nie ma wcale :-D . Systemu Fuji niestety nie znam zbyt dobrze, od czasu jak mam Panasy to potrzeby filmowe mam zaspokojone. Oczywiście można by założyć, że Fuji da mi jedno i drugie w jednej puszce, ale znając siebie Pentaxa i Panasa i tak bym się nie pozbył, więc może lepiej odpuszczę sobie zaznajamianie się organoleptyczne ze sprzętem Fuji :-)
Chociaż chyba kiedyś spotkany gdzieś w Dublinie, dawno niewidziany tu kolega Sycamor dał mi na chwilę swojego fujika i aparacik był całkiem, całkiem..
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ale ja nie chcę na nic zmieniać Pentaxa a dostać najwyżej nową puszkę APS-C z opcją filmowania w 4K.
W roku 2020 to powinno być chyba standardem w APS-C ? Na to, że w tym roku Pentax wypuści coś nowego nawet nie liczę...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Markus napisał/a:
Ale ja nie chcę na nic zmieniać Pentaxa a dostać najwyżej nową puszkę APS-C z opcją filmowania w 4K.
W roku 2020 to powinno być chyba standardem w APS-C ? Na to, że w tym roku Pentax wypuści coś nowego nawet nie liczę...


Ale przecież już wiadomo, że nie wypuści, wypuści a to w przyszłym i nawet już trochę wiadomo - co...
Co do filmowania - na rewelacje bym nie liczył tak czy inaczej, bo Pentax (Ricoh) nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Co z tego, że zaimplementują 4K w puszce APS-C, jeśli to będzie... kiepskie 4K? Jeśli zrobią DOBRE FHD to już będzie świetnie - mam takie doświadczenia, że często lepiej (dla jakości obrazu) wybrać All-Intra, 10 bit czy 4:2:2 (albo wszystko na raz, jeśli można), niż upierać się przy 4K z obciętą jakością, albo ze wszystkimi 'ekstrasami', ale za to generującymi pliki tak kobylaste, ze montaż staje się wyzwaniem logistycznym...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach