Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
W dodatku rekin nie ma nóg, gdzie gdzie on biedak na te kalosze założyć?

Może pożyczyć od bociana.

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Proszę Szanowne Panie i Szanownych Panów o uwagę! Open Camera po aktualizacji umożliwia fotografowanie we superproformacie RAW. Tak mi przynajmniej apka pokazuje napisowo w interfejsie. Sprawdzić na razie nie miałem czasu. Także tego ten. Już po lustrzankach. Xiaomi lepsze!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
White napisał/a:
Już po lustrzankach.

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To dodam parę słów od siebie. Akurat dziś. Ponieważ wczoraj bywały burze w mojej okolicy i ja żem na nie polował. Tzn. na spektakularne efekty atmosferyczne. Różne pierony, tęcze dramatyczne nieba itd. itp. Oczywiście jak zwykle nic z tego nie wyszło, ale wyszło coś innego. Mianowicie jak już okazało się, że z błyskawic nic nie będzie to skorzystałem z okazji i potestowałem RAWy z uaktualnionej apki Open Camera. Użyłem telefonu niskobudżetowego marki Xiaomi model Remi 9A TFU. Wtrącę kilka słów. Ten smartfon jako smartfon jest generalnie elektrośmieciem i niczym więcej. Gdzieś opisywałem na tym forum jego możliwości, ale nie chce mi się do tego wracać bo szkoda słów. Więc wracając do fotografii, wykonałem 8 lub 9 zdjęć tym elektrośmieciem z zamiarem potestowania. Wrzuciłem go na głęboką wodę bo te zdjęcia miały utworzyć panoramę. Potem użyłem niegdyś przeklętego przeze mnie programu Lightroom Classic. Tu małe sprostowanie. Od około miesiąca testowo znów go używam i cofam, i odszczekuję moje złe zdanie o nim. Śmiga pięknie zarówno na Maku jak i ThinPadzie. Naprawdę szacun. Nie wiem kiedy go poprawili, ale teraz jest super. Wracając do tematu. Poniżej umieszczam panoramę wykonaną tym szitem 9A złożoną w Lightroomie Classic na ustawieniach auto. Mały dupochron. Edytowałem na ThinkPadzie, który nie jest skalibrowany bo mi się nie chciało. No, po prostu jak sprawdziłem parametry jego matrycy IPS Full HD to odpadłem. Ustawiłem sobie tylko oświetlenie i jasność ekranu na oko. Więc jak wygląda kiepsko to nie moja wina ;) Proszę Państwa! Poniżej panorama przedstawiająca rzekę Bystrzycę z przyległościami wykonana tuż przed zachodem słońca z mostu, z ręki, przez operatora, który nie ma pojęcia o panoramach. Ament!

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Klasycznego Lightrooma uaktualnili dość niedawno i faktycznie jest szybszy. Ja dla zabawy czasem coś robię w RAWach, żeby sprawdzić możliwości swojej paletki od Samsunga i jest naprawdę w porządku. Tryb pro (w którym można ustawić zapis w DNG) sprawdza się nieźle przy wieczornym i nocnym fotografowaniu, kiedy chcemy pobawić się ekspozycją zamiast liczyć na HDR (który jest całkiem ok). W dzień też ma sens, choć mniejszy - tu głównie dla samej zabawy późniejszą edycją i trochę lepszej jakości obrazu.

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zainstalowałem Classica jeszcze przed tą aktualizacją. Najnowsza wersja mnie wściekła bo wskoczył mi polski język i musiałem znowu instalować angielski.
Enzo, a w tym Samsungu nie masz jakiegoś odpowiednika prorawa, który jest w ajfonach? Tylko DNG?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
White, tylko DNG. Podobno nowsze wersje (S21 i S22) mają RAWy bardziej PRO.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach