Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kurde, na Brokatowych właśnie reklamują promocję na Tamiego 70-210/4 dla Canona w jednym z polskich sklepów - 1777 PLNów. Tymczasem ten sam obiektyw, plus nasz brand i szczegóły wykończenia, MINUS mocowanie statywowe, MINUS stabilizacja, MINUS 5 lat gwarancji - i trzeba wyłożyć 4999 złociszy, choć to TEŻ podobno promocja... No trafia człowieka, bo przecież trudno założyć, że Tamron DOKŁADA do swoich szkieł, prawda? Więc w cenie 1777 złotych też jest jakaś marża. Ja rozumiem, że Pentax może sobie życzyć nieco więcej za swoją wersję, bo skala produkcji mniejsza etc, ale dlaczego prawie TRZY RAZY więcej za sprzęt 'wykastrowany' względem Tamiego?!
Lubię nasz system, zainwestowałem w nową puszkę, więc chyba z nim zostanę na dłużej, ale wkurza mnie niemiłosiernie aż takie przegięcie z ceną. Podałem przykłady złotówkowe, ale w sklepach w których ja kupuję płacąc w euro - sytuacja jest podobna... Ja bym chętnie odświeżył sobie szklarnię, żeby w pełni wykorzystać potencjał AF w K-3 III, ale 'z tyłu głowy' mam ciągle przeświadczenie, że za każdy obiektyw zapłacę minimum dwa razy tyle, ile jest on wart - a to całkowicie wyklucza uzasadnianie takich wydatków, nawet nie przed Resortem Finansów, ale nawet przed samym sobą... Sądzę, że tutaj NAPRAWDĘ Pentax strzela sobie w stopę, bo zniechęca ludzi, których wszak już pozyskał dla systemu - do inwestowania w szkła, kupowania nowszych wersji, rozbudowy stanu posiadania...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Apas-myślę, że sklep chce się pozbyć ostatnich sztuk i stąd taka promocja
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
foto napisał/a:
Apas-myślę, że sklep chce się pozbyć ostatnich sztuk i stąd taka promocja

No nie wiem - wersja Tamrona ZAWSZE była sporo tańsza od Pentaksa, więc nawet jeśli masz rację i cenę dodatkowo obniżono, to i tak nadal nie rozumiem, dlaczego mam płacić o wiele więcej za obiektyw bez stabilizacji i mocowania statywowego? To znaczy - rozumiem: my Pentaxianie zwyczajnie nie mamy wyboru...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Z tymi Tamronami to jest dziwna sprawa - np. te z mocowaniem Nikona zniknęły z rynku.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dziwna? Miał być koniec lustrzanek, no i jest :-/
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Apas napisał/a:
Kurde, na Brokatowych właśnie reklamują promocję na Tamiego 70-210/4 dla Canona w jednym z polskich sklepów - 1777 PLNów. Tymczasem ten sam obiektyw, plus nasz brand i szczegóły wykończenia, MINUS mocowanie statywowe, MINUS stabilizacja, MINUS 5 lat gwarancji - i trzeba wyłożyć 4999 złociszy, choć to TEŻ podobno promocja... No trafia człowieka, bo przecież trudno założyć, że Tamron DOKŁADA do swoich szkieł, prawda? Więc w cenie 1777 złotych też jest jakaś marża. Ja rozumiem, że Pentax może sobie życzyć nieco więcej za swoją wersję, bo skala produkcji mniejsza etc, ale dlaczego prawie TRZY RAZY więcej za sprzęt 'wykastrowany' względem Tamiego?!
Lubię nasz system, zainwestowałem w nową puszkę, więc chyba z nim zostanę na dłużej, ale wkurza mnie niemiłosiernie aż takie przegięcie z ceną. Podałem przykłady złotówkowe, ale w sklepach w których ja kupuję płacąc w euro - sytuacja jest podobna... Ja bym chętnie odświeżył sobie szklarnię, żeby w pełni wykorzystać potencjał AF w K-3 III, ale 'z tyłu głowy' mam ciągle przeświadczenie, że za każdy obiektyw zapłacę minimum dwa razy tyle, ile jest on wart - a to całkowicie wyklucza uzasadnianie takich wydatków, nawet nie przed Resortem Finansów, ale nawet przed samym sobą... Sądzę, że tutaj NAPRAWDĘ Pentax strzela sobie w stopę, bo zniechęca ludzi, których wszak już pozyskał dla systemu - do inwestowania w szkła, kupowania nowszych wersji, rozbudowy stanu posiadania...

Ehhh rozumiem frustrację..sam mam ten obiektyw, dałem za niego jak za zboże (pech chciał że pierwszy egzemplarz miał uszkodzony napęd AF), równolegle znajomy kupował Tamrona 70-210 F4 do Nikona (d850) za 2700...generalnie jestem zadowolony z tego obiektywu..tylko cena...ale cwany Ricoh kasuje za re-brandy pięknie..Jak człowiek zbierał przez lata sprzęt Pentaxa to żal się pozbywać i budować jakiś system od nowa..ale nie raz się można wkur...ć, np. widziałem nie dawno Tamrona 15-30 2.8 pod Canona za 2400....(używka ale stan idealny) ...chyba z lenistwa mi się nie chce zmieniać sytemu...(mam też dwa Canony).....
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
A jak ten Pentax 70-210 F4 zachowuje się pod światło? Pytam, bo Tamron ideałem raczej tu nie jest ;)
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Własnie zanabyłem w poniedziałek tego gagatka, lżej mi o 4999 plnów, niby że promocja, widoczna stara cena na etykiecie w sklepie 4700 może z jakaś końcówka, chyba żeby wk.... nabywcę, wiem że wszystko drożeje. Ze szkła jestem bardzo zadowolony, chociaż faza testów jeszcze trwa. Dokupione mocowanie statywowe w promocji za 99, normalnie OMC 500zł. Jakoś bez tego nie widzę tego szkiełka. Moja szósta puszka z Pentaxa, lubię ten system ale dlaczego k..... tak drogo?????? Ogolony Tamron, nawet k.... dziady stosownej torby pożałowali. Dobrze że do taśki z korpusem się ładnie komponuje, 15, 28-106, 70-210 w taśce się ładnie mieści podstawowy zestaw. Rozdzielczość w porządku, w sumie fajne mobilne szkło, pomijając cenę.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Zbyszek, rozumiem, ze do K-1 podpinasz? Pytam, bo korci mnie jako zamiennik Tamiego 70-200/2.8 na wyjazdy: stracę wprawdzie działkę światła, ale zyskam trochę na wadze, wszystko na uszczelnieniach i sporo na szybkości AF, co w połączeniu z K-3 III powinno dać sporo frajdy. Zakres 70 - 200 jest przeze mnie używany bardzo często, ale na cropie - i tu mam zagwozdkę, bo czytałem w kilku miejscach, ze nawet na K-3 II rozdzielczość matrycy bywa wyzwaniem dla tego szkiełka, pisali zdaje się coś na ten temat na Pentax Forums, choć na K-1 wszystko było według nich pięknie. Mój problem polega na tym, że nie mam szans dorwać tego szkła choćby na godzinę, żeby samemu potestować...
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Apas, zgadza się do K1 m II, mam niby K-3 i musze z nią też przetestować. Bidulka leży i się kurzy. Tyle że z czasem stoję bardzo cieniutko. A jedynka jakoś zawsze wygrywa jak się kroi jakiś wypad foto. Może w niedzielę znajdę trochę czasu i odkurzę K-3. Nawet sam jestem ciekawy jak wypadnie. Jak będę miał jakieś wnioski to napisze.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Zbyszek udało Ci się porobić jakieś testy Pentaxa 70-210/4 na apsc?
 
Piotrus1962  Dołączył: 06 Maj 2022
Czy warto wydać prawie 10 tys za obiektyw Pentax 70 - 200 mm 2,8 czy jednak Pentax 70 - 210 mm 4?
Wykorzystanie czysto amatorskie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Nie warto
Amatorsko Pentax 70 - 210 mm 4 spokojnie wystarczy
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Piotrus1962 napisał/a:
Wykorzystanie czysto amatorskie.

Rozwiniesz?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Piotrus1962 napisał/a:
Czy warto wydać prawie 10 tys za obiektyw Pentax 70 - 200 mm 2,8 czy jednak Pentax 70 - 210 mm 4?
Wykorzystanie czysto amatorskie.


Mam Sigmę 70-200 2.8 na śrubokręcie. Nie czuję potrzeby zmiany. Używam sporadycznie ale jak już używam obiektyw robi swoja robotę. W tym zakresie ogniskowych u mnie - wół roboczny. To tak w ramach małego off-topica
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Piotrus1962, to pytanie z tych (nie mylić z Tychami) - do samego siebie. Jakie zdjęcia robisz? Jak jakość obiektywu przełoży się na zmianę sposobu, miejsca, warunków użytkowania, jak jasność wpłynie na założony efekt ? Czy efekt będzie adekwatny do wydanych złotówek? Czy mój portfel jest na tyle zasobny by kupować dwa razy lub przepłacać za coś na wyrost?
Ponieważ w naszej niszowej niszy brak alternatyw dla nowego sprzętu, jeżeli chcesz obiektyw nowe i cię stać, bierz bez zastanowienia jaśniejszą gwiazdkę. Jeżeli nie jesteś pewien i liczysz zlotówki na raty, poszukaj używanego Tamrona lub Sigmę i będziesz skakał z radości z ich obrazka.
 
Piotrus1962  Dołączył: 06 Maj 2022
Dzięki za odpowiedzi.
Amatorskie zastosowanie - tylko na swoje potrzeby, dla przyjemności. Detale architektury, zabytki, trochę zwierząt.
Dziękuje też, że odpowiedzi były na temat :-) :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Piotrus1962 napisał/a:
Detale architektury, zabytki, trochę zwierząt.

A rozważałeś 55-300 ? To idealne szkło do powyższych zastosowań.
 
Piotrus1962  Dołączył: 06 Maj 2022
Wymieniam szklarnię na pełną klatkę. Miałem 55 -300. Super obiektyw, ciemny ale ostrość, kolor super.
Zdecyduję się chyba na 70 - 210 F4. Przecież przy dłuższej ogniskowej niezależnie czy 2,8 czy 4 potrzebny jest statyw. Róznia w cenie to 5 - 6 tys. Za taką kwotę kupię dobry szerokoątny obiektyw pełnoklatkowy.
Mam jeszcze z DA* 200 mm 2.8. Jest super
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrus1962 napisał/a:
Przecież przy dłuższej ogniskowej niezależnie czy 2,8 czy 4 potrzebny jest statyw.

Kto Ci takich głupot naopowiadał? ;-) Ja najczęściej używam 420/5.6 (DA*300/4 + TC 1.4x) bez statywu. Statyw częściej ma u mnie zastosowanie np. przy Irixie 15/2.4. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach