akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Enzo napisał/a:
Dla mnie to jest śmieszno-straszne, bo mój ulubiony kuzyn lubujący się w spiskach leży teraz w łóżku i broni się przed testem "bo to przecież zwykłe przeziębienie". No i co tu z takim zrobić?

spokojnie zaczekać. W sumie dopóki siedzi wraz z rodziną w domu, test lub jego brak niczego nie zmienia. Jeśli się poczuje gorzej - sam najpewniej zechce zrobić test i zgłosi się do lekarza. Zwłaszcza jeśli dołączy się duszność. A jeśli mu przejdzie - i tak nie zrobi. Jeśli ma gorączkę to ma spore szanse na ciężki przebieg...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
akagi66 napisał/a:
a tu zapewne nastąpi wysyp chorych po demonstracji...


W US zrobiono badania wielkoskalowe dotyczące wzrostu zachorowani po protestach (BlackLifeMatters). Przyrosty wyszły w granicach błędu statystycznego. Null, zero, nothing.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
U nas, z tego co czytałem, zarządzili, że teraz do stwierdzonych zakażeń będą się wliczać też te z badań robionych prywatnie (wcześniej laboratoria miały ich nie zgłaszać i liczyły się tylko państwowe), więc wzrost będzie. Kreatywna księgowość wirusowa.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
RPM napisał/a:
akagi66 napisał/a:
a tu zapewne nastąpi wysyp chorych po demonstracji...


W US zrobiono badania wielkoskalowe dotyczące wzrostu zachorowani po protestach (BlackLifeMatters). Przyrosty wyszły w granicach błędu statystycznego. Null, zero, nothing.

wykresy na worldometer sugerują coś zupełnie innego - protesty są w okresie spadku i w ciągu bodajże trzech tygodni wielokrotny wzrost. Ale - obyś miał rację... W takim razie Marsz Niepodległości powinien się odbyć ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
RPM napisał/a:
Raczej nie. Trump nie wierzy w naukę.

Ale wierzy w Dolara ;)
akagi66 napisał/a:
tu zapewne nastąpi wysyp chorych po demonstracji...

Ale na tych protestach większość osób ma maski (to co widzę na zdjęciach), oraz jednak to jest na świeżym powietrzu i mimo wszystko ludzie nie idą ściśnięci.
Czytałem rano wypowiedź jakiegoś lekarza, że właśnie może aż tak źle nie będzie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
akagi66 napisał/a:
wykresy na worldometer sugerują coś zupełnie innego - protesty są w okresie spadku i w ciągu bodajże trzech tygodni wielokrotny wzrost. Ale - obyś miał rację... W takim razie Marsz Niepodległości powinien się odbyć ;-)


A badania pokazuja coś innego - https://www.nber.org/syst...7408/w27408.pdf

"However, whether the Black Lives Matter protests actually caused a net increase in population level spread of COVID-19 is an open question."

"Jednak to, czy protesty Black Lives Matter rzeczywiście spowodowały wzrost netto w rozprzestrzenianiu się COVID-19 w populacji, pozostaje kwestią otwartą."
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Protest protestowi nierówny. A inna sprawa, że obecnie mamy chyba inną mutację wirusa niż kilka miesięcy temu, rozprzestrzeniającą się dużo szybciej.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moja siostra z rodziną są pozytywni, raczej dość lekki przebieg jak na to paskudztwo. Szwagier sprzedał mojej mamie, od 3 dni ma lekkie objawy. Ale nawet nie bardzo ma jak na testy się wybrać a w POZ zlali, nie wyrabiają. Chociaż to starsza i mocno obciążona osoba. Sanepid dzwonił do szwagra, bo on zaczął po ponad tygodniu i stwierdził, że mamie ma sensu dawać kwarantanny bo to przecież jeszcze tylko 2 dni. Wtedy jeszcze nie miała objawów.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
ja wiem czy koniecznie trzeba jej robić test ? Jeśli się odizoluje to co zmieni test ? Co gorsza, będzie ją odwiedzać policja, a jak ma smartfon to będzie musiała robić i wysyłać selfiki. Moim zdaniem obserwować mamę i jak coś się będzie działo zgłosić lekarzowi rodzinnemu. Chyba, że mama z tych, co to jak nikt nie wie, że może zarażać to sobie wyskoczy na kawkę czy do sklepu :evilsmile: Obserwujcie ja i tyle ( jeśli mieszka z wami to będzie proste...) w wersji full wypas można kupić pulsoksymetr i kontrolować wysycenie krwi tlenem. Jak zejdzie bodajże poniżej 92% czas dzwonić po doktora. A inne powikłania - wyjdą, jak mają wyjść. U nas też.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
akagi66, teraz to już faktycznie popij wodą, co najwyżej statystyk nie będzie zawyżać... Problem był wcześniej, gdy nie wiedzieliśmy co jest. Mieszka właśnie sama, ja jako osoba trochę obciążona współistniejącymi problemami nie wiedziałem, czy można ryzykować i ją zawozić gdzieś. W sumie to mogłaby u siostry przechorować ale nie wiedzieliśmy czy ma, teraz bez testów wiemy, że mają to samo. Siedziała prawie cały czas od wiosny w odizolowanym domu na wsi, ale trza było wracać i szwagier po nią pojechał... a za dwa dni był chory.
Mama się dość mocno boi wirusa, bo dla niej jest groźny, dlatego siedzi na tyłku cały czas. Ale u sąsiadów chorują, na testach nie byli, bo to na pewno grypa, a zresztą jak ich zamkną to co z psem... no comments.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
niestety nie ma rozwiązań idealnych... psa mogą wyprowadzić sąsiedzi czy znajomi, ale zdrowego rozsądku nie zastąpią żadne przepisy.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
no to dzisiaj ostatni dzień kwarantanny.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Mój też.
Dziś mnie policja skontrolowała czy jestem w domu. W ostatni dzień :roll:
Liczę, że w weekend uda mi się gdzieś pojechać w góry. W jakieś puste rejony, ale co rząd nam wymyśli? :-/
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
co rząd wymyśli zależy głownie od pomysłów obywateli... Innej metody niż zmniejszenie ilości kontaktów niestety nie ma ( do czasu pojawienia się szczepionki lub przechorowania większości populacji ). A ja w weekend na ptaki - miałem jechać dzień po tym, jak nałożono mi kwarantannę... Sezon poszedł się bujać, niestetyż
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
akagi66 napisał/a:
Sezon poszedł się bujać, niestetyż

Mnie ominęła złota jesień w górach :-/
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Mnie się zapowiada dłuższa jesień w domu.
Moja Ela ma dodatni wynik. Od momentu stwierdzenia u niej covidu jestem na kwarantannie. Żeby było śmieszniej ona ma 7 dni izolacji. Jak będzie ok. może wrócić do pracy, a ja jeszcze przez kolejne 7 dni mam kwarantannę. Pomimo, że nie mam żadnych objawów. To jest wynalazek!!
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Od 9 nauczanie zdalne dla klas 1-3, zamknięte galerie...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ale póki co nie ma zakazu przemieszczania się :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
andyspring napisał/a:
ona ma 7 dni izolacji. Jak będzie ok. może wrócić do pracy, a ja jeszcze przez kolejne 7 dni mam kwarantannę. Pomimo, że nie mam żadnych objawów. To jest wynalazek!!

Ciesz się. Jeszcze dwa tygodnie temu było 10 + 10 dni :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, galerie zamknięte już od soboty 7 listopada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach