PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jeśli chodzi o siebie to nie ma sensu kupowanie pulsoksymetru. Jak pójście do kibla jest porównywalnym wysiłkiem z wbieganiem po schodach na 2-3 piętro, to znak, że jest źle i trzeba interweniować. Co innego, kiedy ma się pod opieką osobę starszą (uwaga na zły odczyt przy niskim ciśnieniu, zimnych palcach itp- kluczowe jest samopoczucie i tzw "stan ogólny"*).
Modele - dowolny, większość i tak nie przeżyje 2-3 m-cy eksploatacji: najczęściej odpadają klapki baterii, potem łamią się zawiasy albo wykrusza taśma przewodząca. Najlepszy jest Nonin, ale to do użytku w zastosowaniach profesjonalnych (cena!).
Co do telefonów, to trzeba poeksperymentować, czy to rzeczywiście pokazuje prawdę, czy cyferki od czapy...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Wczoraj wróciłem do pracy, miałem dyżur dyrektorski na sklepie. O ile od sierpnia na każdym takim dyżurze min 2x trzeba było uczestniczyć w rozmowie z niektórymi klientami, czemu nie wpuszczamy na sklep bez masek, tak wczoraj nikogo takiego.
Na moje uwagi, jak ludzie mieli maskę pod brodą, też nikt nie pyskował. Zmiana jest.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A nos zakrywają?
Czy tylko pysk?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Większość i nos. Zdarzają się że tylko usta, ja zwracam uwagę by i nos zasłonili.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z tego co piszą wynika, że nos jest najważniejszy dla ochrony siebie.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Zaczyna się robić panika...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Smartfony Samsung Galaxy S8 i S9 (i modele z plusem oczywiście też) mają wbudowane pulsoksymetry, które obsługuje aplikacja Samsung Health. Sprawdzałem i u mnie działa.

Właśnie wygrzebałem z szafy Szajsunga Note 4 - i tak, również mierzy w aplikacji Samsung Health - natomiast mam rozrzut pomiarów wykonanych w kilkuminutowych odstępach czasu między 74 a 99% także ... tego .. no.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Jedna dobra rzecz przez tego Covida, Sołtys nam wrócił! :-D ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Jedna dobra rzecz przez tego Covida, Sołtys nam wrócił! :-D ;)

Wcześniej byłem tylko bezobjawowo ;)
 
JOKW  Dołączył: 28 Sie 2020
Starałem się trzymać zasad zakrywając usta i nos a mimo to mnie dopadło. Walczę z tym cholerstwem 3 tydzień więc chyba już mogę coś powiedzieć... Pomijając stany o których mowa (utrata węchu I smaku) ze swojej strony mogę dodać że jestem (byłem??) Osobą bardzo sprawną fizycznie robiącą z buta min 10 km dziennie na dzień dzisiejszy meczy mnie spacer po domu o wszelkiego rodzaju pracach domowych juz nie wspominając... W życiu nie byłem tak zmęczony i tak prędko się nie męczyłem... Szczerze mówiąc nie życzę tego nikomu. Mam nadzieję że jakoś się posklejam... Zdrówka @ll
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zdrowia!
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak naprawdę t o okazuje się, że te testy PCR - nawet pozytywne - nie znaczą, że ktoś ma tego COVID'a. Mogą one być pozytywne również w przypadku innych infekcji górnych dróg oddechowych. Zresztą nie jestem medykiem i słucham wypowiedzi naszych speców od zakaźnych, bo dziwne jest to, że na temat pandemii mają u nas do powiedzenia najwięcej politycy a nie fachowcy. Dla zainteresowanych o tym jak sobie radzą za zachodnią granicą. Opinia Polaka
https://www.medonet.pl/ko...l,82512397.html
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
powalos napisał/a:
Tak naprawdę t o okazuje się, że te testy PCR - nawet pozytywne - nie znaczą, że ktoś ma tego COVID'a. Mogą one być pozytywne również w przypadku innych infekcji górnych dróg oddechowych. Zresztą nie jestem medykiem i słucham wypowiedzi naszych speców od zakaźnych, bo dziwne jest to, że na temat pandemii mają u nas do powiedzenia najwięcej politycy a nie fachowcy. Dla zainteresowanych o tym jak sobie radzą za zachodnią granicą. Opinia Polaka
https://www.medonet.pl/ko...l,82512397.html


To nie tak Powalos - test PCR wykrywa konkretny fragment DNA wirusa i nie może tu być mowy, by dał Ci on wynik pozytywny gdy będziesz zakażony innym wirusem. W testach PCR (a właściwie maszynach i testach) istnieje tzw. walidacja, gdzie ustawia się konkretnie aparat pod dane przeciwciało, tak by wykrywał on tylko to co ma wykryć i by nie pokazywane były wyniki fałszywie dodatnie czy ujemne.

To, że część wyników jest błędna to efekt nieprzestrzegania zasad pobierania próbki, złego przechowywania bądź późniejszych zanieczyszczeń w trakcie przygotowań próbki do badania.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Dr Krzysztof Pujdak jest kardiologiem.

Wirusologiem jest z kolei Tomasz Dzieciąstkowski - https://www.facebook.com/...05823707854944.

Każde testy, nawet ciążowe, mają swoją granicę błędu. Wiedzą o tym specjaliści. Wiedza powszechna jest taka - test ma być 0-1 ze 100% pewnością.

Test ciążowy myli się od w 5% do 2% przypadków.

Nawet tak prosta sprawa jak ustalenie WB przez aparat (rodzaj testu) może dawać różne wyniki robiąc zdjęcia tej samej sceny kilka razy.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Czyli mam tego Covida, czy tylko jakiegoś innego wirusa, dodam że wynik testu dostałem "pozytywny"?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
https://biotechnologia.pl/biotechnologia/testy-diagnostyczne-a-epidemia-covid-19,19758

a zwlaszcza:

"Co bardzo ważne w tym kontekście, to chociaż są osoby zdrowe z SARS-CoV-2, to praktycznie nie ma osób chorych na COVID-19, u których wynik testu PCR/genetycznego byłby negatywny."

Czyli możesz być zdrowy bo infekcja się nie rozwinęła ale jeśli masz inne objawy to jednak go masz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Tak naprawdę t o okazuje się, że te testy PCR - nawet pozytywne - nie znaczą, że ktoś ma tego COVID'a.

Hermes napisał/a:
Czyli mam tego Covida, czy tylko jakiegoś innego wirusa, dodam że wynik testu dostałem "pozytywny"?


Trzeba również przypomnieć (pewnie gdzieś wcześniej o tym wspomniano w tym wątku), że SARS-CoV-2 i COVID-19 nie określają tego samego :) SARS-CoV-2 to wirus a COVID-19 to nazwa choroby, która może być wywołana przez tegoż wirusa. Bo przyjęło się mówić "mam covida" myśląc "mam wirusa", a nie jest to poprawne stwierdzenie. Testy stwierdzają obecność wirusa (SARS-CoV-2), a nie choroby (COVID-19) ;)
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
RPM napisał/a:
hociaż są osoby zdrowe z SARS-CoV-2, to praktycznie nie ma osób chorych na COVID-19, u których wynik testu PCR/genetycznego byłby negatywny."


Tu jestem. :evilsmile: PCR negatywny. ELISA na przeciwciała (z krwi) dodatni ( i wysoki). Najlepszy komentarz pań z punktu pobrań krwi: A co oni tam chcieli znaleźć w tym wymazie po trzech tygodniach? To się robi zaraz po pierwszych objawach. Wniosek: nikt nic nie wie, wiedza laboratoriów nie przenika do lekarzy, zalecenia zmieniają się z dnia na dzień, a pacjentowi pozostaje tylko wybór: komu wierzyć.

Tak przy okazji zazdroszczę trochę tym, którzy stracili węch. U mnie to poszło w przeciwną stronę i to dopiero jest nie do wytrzymania.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie wiem jak przy koronawirusie ale przy takiej boreliozie test Elisa może wyjść zarówno fałszywie dodatni jak i fałszywie ujemny... ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Anno napisał/a:
Tak przy okazji zazdroszczę trochę tym, którzy stracili węch. U mnie to poszło w przeciwną stronę i to dopiero jest nie do wytrzymania.

Tutaj ciekawie opisane cztery stadia choroby i sposoby leczenia: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-robert-flisiak-przedstawil-najnowsze-polskie-rekomendac,nId,4848725

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach