Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Trzecią dawkę mój organizm przetwarza już od 2-3 tygodni.
Praktycznie żadnych objawów ubocznych nie swierdziłem ( oprócz lekkiego bólu w ramieniu ).
Poczucie bezpieczeństwa mam zwiększone , zważywszy na dysyć szybką utratę zdolności działania szczepionki Janssena i chętnie zaszczepiłbym się jeszcze raz Phizerem czyli dawką przypominająco-przypominającą .
Niestety nie da się obejść systemu. Ciekawe czy jakaś pielęgniarka dała by się skusić na takie "naginanie prawa" ;) ?

Brak wiedzy niektórych osób z którymi rozmawiam na temat szczepień poraża, szczególnie tych niechętnych "nakłuciom" . Czasami ręce i uszy opadają.
Miałem też " przyjemność" swego czasu porozmawiać na temat homeopatii i biorezonansu z szefową jednego z jastrzębskich laboratorii diagnostycznych.
Jak można wierzyć w ....pamięć wody ?!
Można ! Wierzą w to ludzie !

Jest świetna książka pt " Światy Równoległe" Łukasza Lamży (tego od Czytamy Naturę i nie tylko ) - warto przeczytać i zrozumieć jak ludzka głupota się rozwija.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Blesso, Wrzuciłeś do jednego worka, ludzi wierzących w homeopatię i tych , którzy zwyczajnie zachowują daleko posuniętą ostrożność w stosunku do szczepionek na Covid -19. Te grupy wcale nie muszą być tożsame. Niektórych przed przyjęciem szczepionki powszrzymuje fakt, ze nie znamy jeszcze możliwych a odłożonych w czasie skutków szczepień (takie dane będą za kilka lat), a tym bardziej nie znamy tych skutków dla iluś tam kolejnych iniekcji ("ostatnia prosta" zamienia sie na naszych oczach w rondo). A nie da się "odszczepić" :-(
Wszystkim zaszczepionym i niezaszczepionym życzę ZDROWIA!
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Właśnie wróciłem z pracy.
Kolega z którym prowadziłem dzisiaj zmianę przyszedł z gorączką, ogólnym osłabieniem i potwornym bólem głowy i mięśni. Jako, że dzień dzisiaj „wolny” - tedy przez 5 godzin przeleżał w objęciach Morfeusza przykryty pod ucho aczkolwiek wcześniej miał kontakt z 4 osobami. Oczywiście niezaszczepiony - z grupy – Nie ! Bo nie !
Zobaczymy co przyniesie mu i nam przyszłość.

Brałem ostatnio udział w szkoleniu BHP i pierwszej pomocy . Wykładowczyni na moje zapytanie „czy w czasie pandemii COVID resuscytacja przeprowadzana na terenie zakładu pracy może być groźna dla osoby ratującej i czy mogę odmówić jej przeprowadzenia” stwierdziła, iż nie wyobraża sobie by ktoś do pracy przyszedł chory.
Na moje wyraz zdziwienia stwierdziła „ z panem na ten temat nie będą dyskutować” ( akurat chciałem jej przypomnieć zdarzenie opisane przeze mnie parę postów wyżej ).

Ten zupełny brak chęci do dyskusji i do przeprowadzenia jej objawia się też wtedy np. gdy rozmawiam z ludźmi o zabezpieczeniu emerytalnym
Ja - Józek – jesteś w PPE ( Emerytalny Program Pracowniczy)?
- Nie ! Okradli mnie z OFE to teraz też mi zabiorą
Ja- Ależ nikt cię nie okradł , kasę masz na subkoncie w ZUS a w PPE inni mają już po 8tyś zł
-On – nie dyskutujemy już o tym ! ( autentyk)

Gdy pytam ludzi o IKE/IKZE czy PPK/PPE – otwierają oczy ze zdziwenia!

Kompletyny brak wiedzy.
Takim też brakiem wiedzy a nawet chęci jej zdobycia charakteryzująsię osoby z grup niezaszczepionych.

Apemantus – piszesz o obawach ludzi przez skutkami szczepień ?
Hmmm.
Według mnie wiedza nie przebije się do dzisiejszego społaczeństwa. Ludzie odpychają od siebie racjonalne wytłumaczenia i pozostawiają to w co oni wierzą ( wspomniana homeopatia czy „kradzież środków z OFE” trujące smugi na niebie , płaskoziemcy, kamienie z Georgii , chipy czy bezpłodność kobiet po zaszczepieniu przeciwko COVID lub ukrywana ilość zgonów poszczepiennych).

Polski internet jest prostacki - ale może czasami o działkę wyżej niż portale amerykańskie.
Parę tytułów z Yahoo News :

5 znanych antyszczepionkowców z USA zmarło na COVID !!
- Phil Valentine, znany prawicowy gospodarz radiowy z Tennessee, wydał piosenkę Vaxman, anty-szczepionkowy ditty oparty na utworze Beatlesów Taxman ; - Marc Bernier, gospodarz radiowych audycji z Daytona Beach na Florydzie, ogłosił się "Panem Anty-Vax". - Dick Farrel, , namawiał swoich słuchaczy, aby się nie szczepili,
- Jimmy DeYoung pytał na antenie, czy szczepionka może być "formą rządowej kontroli nad ludźmi". -Wszyscy czterej mężczyźni zmarli w sierpniu na koronawirusa. Piąty konserwatywny gospodarz radiowy, Bob Enyart, zmarł 13 września, tygodnie po tym, jak powiedział swoim słuchaczom, aby bojkotowali szczepionki, które są "niemoralnie opracowane".

Albo:
-Mówili, że nigdy się nie zaszczepią. Para youtuberów zmarła na koronawirusa. Para antyszczepionkowych youtuberów, w internecie popularna jako "Zbieracze z Alabamy", zmarła z powodu zakażenia COVID-19 ( to akurat było w PL)

Lub:
- Znany koronasceptyk zmarł na COVID-19. Przed śmiercią zorganizował dwie imprezy . Hans Kristian Gaarder nie żyje

A także:
-USA. Małżeństwo z Kalifornii zmarło z powodu COVID-19. Osierocili piątkę dzieci. Zwlekali ze szczepieniem

I:
Biznesmen Alan Steel zmarł na COVID-19. Był zadeklarowanym antyszczepionkowcem
Dalej :
Syn zmarłego na COVID policjanta z New Jersey, poprosił mamę tylko o jeden prezent na swoje 12. urodziny w niedzielę - aby mógł się zaszczepić.

Or :
Po śmierci nastoletniego syna z powodu COVID jego mama rozpacza : 'Jestem tak załamana, że nie mogę oddychać" ! Tracie Young powiedziała, że jej syn 16-letni Landon Woodson był okazem zdrowia i "nigdy nie był w szpitalu" zanim zaraził się koronawirusem.

Przed :
Zdrowa, ale nieszczepiona 19-latka zmarła po dwóch tygodniach spędzonych w szpitalu z COVID-19 pozostawiając swoją rodzinę zdruzgotaną tym, że nie zdecydowała się na szczepienie pomimo zagrożenia wariantem Delta.
Tabatha Gray powiedziała. "A ostatni głos, jaki słyszałam, to krzyk córki do mnie przez maskę tlenową"

Na koniec:
25-latek, który musiał poddać się podwójnemu przeszczepowi płuc z powodu COVID-19, powiedział, że jego płuca wyglądają jak "przeżute kawałki gumy balonowej".

Takimi przykładami ( i setkami innych) można "wymusić" na ludziach odrobinę refleksji.
Bać się szczepionki czy bać się , że zostanie się jednym z 5 milionów ludzi zmarłych na COVID.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tydzień temu ostatniego w biurze produkcji namówiliśmy na szczepienie. Do dzisiaj nie widać aby szczepionka próbowała go zabić.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Blesso, Znów wrzuciłes wszystkich do jednego worka. Ba, nawet go powiększyłeś (OFE, PPK i najstrszliwsze - płaskoziemcy)! Nie odnisłeś sie jednak, poza wspomnieniem o nich, do moich i nie tylko obaw o możliwe przecież skutki długoterminowe. Podałes wiele przykładów śmierci ludzi którzy się nie zaszczepili (mógłbym poszukać analogicznych przypadków wsród w pelni zaszczepionych, a nawet smierci po samym szczepieniu ). To są fakty. Nie wiemy jednak, czy osoby te udałoby się uratować szczepieniem. Pewnie jakąś cześć tak. Jednak udział procentowy zaszczepionych w zachorowaniach i zgonach wciąż wzrasta. Polskie, rządowe dane (mierzone tygodniowym wzrostem ogólnej liczby zachorowań i zgonów) mowią obecnie o około 30%. Niestety!
Razi mnie lekceważący , czasem wyszydzający i nienawistny stosunek do nazwijmy to na potrzeby tego wpisu "sceptyków". Lekką ręką przypisuje się im rozmaite negatywne cechy do "płaskoziemstwa' włącznie. To taki"cep" jak nie przymierzając "antysemityzm". Nic sensownego do dyskusji nie wnosi. Często w rozmowach z "koronaentuzjastami" :mrgreen: (skoro są "koronasceptycy" to a contrario muszą być i tacy) taka postawa dominuje.
Co ciekawe, ci sami ludzie w dyskusjach na inne tematy, podkreślają jacy są otwarci i tolerancyjni. Niestety, wśród "sceptyków" taka postawa też się zdarza, choć zdecydowanie rzadziej. Podkreślają zazwyczaj wolny wybór jednostki (co jest mi szczególnie bliskie) i właśnie brak danych o skutkach późniejszych.
Nie dajmy się na siebie napuszczać! Szanujmy jedni drugich.
plwk, Ja się z tego cieszę. Naprawdę!
Pozdrawiam.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
apemantus napisał/a:
Pewnie jakąś cześć tak. Jednak udział procentowy zaszczepionych w zachorowaniach i zgonach wciąż wzrasta. Polskie, rządowe dane (mierzone tygodniowym wzrostem ogólnej liczby zachorowań i zgonów) mowią obecnie o około 30%.
A możesz podać źródło?

To zdanie to demagogia podobna do tej, że w Izraelu coraz więcej chorujących to ludzie zaszczepieni. To był argument przeciwko szczepieniom. Tyle że w Izraelu od długiego już czasu zaszczepieni to 70% społeczeństwa. A biorąc pod uwagę fakt, że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem tylko ciężkim przebiegiem i śmiercią (oczywiście w bliżej określonym stopniu) to nie powinno chyba dziwić.

Jeżeli Twoje 30% dotyczy zachorowań to się zgadzam, jeżeli zgonów to podaj źródło informacji.

No chyba że powołujesz się na bardzo wybiórczą informację z 3 września

Jak się powyższe ma do ogólnej liczby zgonów liczonej od czasu podawania drugiej dawki szczepionki? Wychodzi 1,7%...

Nawet gdyby to było 10% to moim, podkreślam moim zdaniem, warto się szczepić.

P.S. Ale statystyka jest kreatywna, a w rękach kreatywnego człowieka potrafi działać cuda...
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
A jeszcze taki artykuł znalazłem.

I teraz pytanie, jak bardzo jest wiarygodny?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Hmmm.

Szczepionki powodują niepłodność kobiet .
Zostałem okradziony - gdyż zabrano mi środki z OFE.

Apemantus - Widzisz zależność pomiędzy tymi dwoma stwierdzeniami?

Cytat z portalu spidersweb (11.2021) : "Ależ nam ta grabież OFE narobiła szkód społecznych" - txt dotyczący PPK.
Cytat z wywiadu prof. Zielińskiego : "Czyli potencjalna bezpłodność może dotyczyć nie tylko kobiet, ale także mężczyzn? Jest to naprawdę przerażająca wizja, szczególnie dla młodych osób w wieku rozrodczym".

Świat XXI pędzi w zastraszającym tempie.
Palące się maszty telefonii 5G przypominają niszczenie krosien tkackich przez Luddystów w XIX wieku w Anglii.
Wczorajsze marsze np w Kaliszu czy Warszawie z hasłami .... przypominają te z lat 30-tych w Niemczech.
[[ Jak myślisz - ile osób widziało na YT film z pogrzebu Dmowskiego w 1939 roku [ od Do 7:39 ( ps -to nie jest polityczny pstryk).]]

Wiedza !
Jeśli jeden z traderów rynku akcji popularny na YT twierdzi, że w kamieniach z Georgii zapisano to, czym kierują się dzisiejsi rządzący i nazywa epidemię "plandemią" a ma kilkaset tysięcy obserwujących to część z tego typu brednii trafia do ludzi.
Jeśli ktoś nie chce nawet słyszeć tego, że pracując na tym samym stanowisku można otrzymać np 200zl więcej ( przelew na konto w PPE ) tylko dlatego, iż ubzdurał sobie, że został wcześniej okradziony ( ale nie potrafi powiedzieć i nawet tego nie wie- skąd się wzięły zapisy na jego subkoncie w ZUS) - to właśnie tacy ludzie tworzą te prawie 50% niezaszczepionych . Osoby, do których nie dociera wiedza.
Tak- to jest ten sam worek. Worek osób , które zatrzymały się w momencie gdy inne idą do przodu.

Ich nie interesuje wiedza, interes społeczny, poczucie związku z najbliższą grupą osób ( np w pracy - myślisz, że mój w/w chory kolega myśli o mnie - jako o potencjalnej osobie, którą on może zarazić ? ).
Inny przykład:
- Adam - lecimy do Hiszpanii ?
Nie - Nie lecę tam , gdzie wymagają paszportów covidowych . To zmuszanie mnie do zaszczepienia ( autentyk).

Ten...." !@@!$ - nawet przez chwilę nie zastanowi się, iż może spowodować zagrożenie u innych osób.
Wyświechtane hasło ma jednak pewną moc : "twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja" .
Osoby niezaszczepione nie myślą o innych - myślą o sobie.
Zapytaj jakąkolwiek niezaszczepioną osobę o to, czy ona ma/może mieć jakiś wpływ na rozwój pandemii.

To nie jest napuszczanie na siebie .
Albo wiesz, albo tobie się coś wydaje .

Albo z drugiej strony jesteś specjalnie ogłupiany przez osoby, którym na tym zależy.

Piramidy w Egipcie zosały wybudowane przez kosmitów - prawda czy fałsz ?
Giorgio Tsoukalos - jedna z "twarzy" 17 sezonowca "Starożytni Kosmici" jest za pierwszą odpowiedzią.
Zahi Hawass jeden z czołowych egiptologów na świecie twierdzi , że powyższe stwierdzenie obraża ówczenych mieszkańców Egiptu.
Obaj zarabiają na własnych historiach. Komu "wierzysz"? Albo inaczej " Twoja wiedza i rozum co Ci podpowiada"?

Badanie z X.2020 roku : " Prawie co piąty Polak (17%) uważa, że nie ma żadnej epidemii koronawirusa i to tylko wymysł polityków, mediów i firm farmaceutycznych. A wśród osób między 18 a 34 rokiem życia ten pogląd podziela już prawie co trzecia osoba. 21% "

Ps ;)
Yahoo News :
- Nawet na łożu śmierci nie wierzą w istnienie wirusa !
Matthew Trunsky pulmonolog i dyrektor oddziału opieki paliatywnej w szpitalu Beaumont Health w południowo-wschodnim Michigan spotyka się często ze śmiercią swoich pacjentów spowodowaną przez COVID. Szczegółowo opisuje on swoje interakcje np ośmioma pacjentami chorymi na covid i ich krewnymi i podkreśla opór i złe traktowanie z jakim spotykają się niektórzy pracownicy służby zdrowia w całych Stanach Zjednoczonych podczas opieki nad pacjentami, którzy odłożyli lub odmówili zaszczepienia się.
Trunsky szacuje, że dziewięciu na każdych dziesięciu pacjentów z Covid, których leczy to osoby nieszczepione.
Pisze on krytycznie chorym pacjencie, który zakwestionował jego diagnozę Covid-19. Inny zagroził, że zadzwoni do swojego prawnika, jeśli nie otrzyma iwermektyny, leku przeciwpasożytniczego, który nie jest dopuszczony do leczenia kowida. Trzeci, jak napisał Trunsky, powiedział lekarzowi, że wolałby umrzeć niż przyjąć jedną ze szczepionek.
Jeden domagał się innego lekarza, "Nie wierzę ci", powiedział lekarzowi.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chwila -
Jacy " zaszprycowani"? -ewidentnie ktoś piszacy txt na stronie jest nastawiony "anty"

To raz
Dwa :
Szczepionka nie chroni przed zarażeniem a do tego szczepionka może nie spowodować wytworzenia przeciwciał. Sformuowanie "non-responders" jest tym co każdy powinien wiedzieć. Od 5- 20% osób nie wytworzy przeciwciał po szczepieniu ! Każda szczepionka czy lek posiada określoną skuteczność w populacji. Żaden preparat nie jest skuteczny w 100% To przecież jest ogólnie wiadomym (chyba) .

Trzy - Szczepionka z czasem traci "swoją moc" .Z badań bwynika, że skuteczność szczepionek przeciwko COVID-19 firm Pfizer i AstraZeneca słabnie po sześciu miesiącach. Dlatego też pojawiają się szczepienia przypominające i dlatego ja chętnie zaszczepiłbym się czwartą dawką ( wcześniej szczepiłem się Janssenem ) ,który traci swą skuteczność jeszcze szybciej)

Ale te 60-80 % zaszczepionych osób ma zwiększone szanse na przeżycie w momencie zarażenia .


Cytat : ( XI /2021)_:
Naukowcy Veterans Affairs Medical Center i University of Texas Health Science Center piszą na łamach czasopisma "Science", że średnia skuteczność trzech stosowanych w USA preparatów, firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson spadła w okresie od lutego do października 2021 roku z 87,9 proc. do 48,1 proc. Szczególnie silny był spadek w przypadku tego ostatniego, jednodawkowego preparatu: z 86,4 proc. w marcu do 13,1 proc. we wrześniu. Co najważniejsze, średnia skuteczność ochrony przed śmiercią utrzymuje się na dość wysokim poziomie: 81,7 proc. dla osób poniżej 65. roku życia i 71,6 proc dla starszych. Wyniki sugerują podawanie dawki przypominającej.

PS
A gdzie jest podane źródło danych z Twojego linku ? Nie mogę wyszukać na stronie ministerstwa informacji o zgonach wśród zaszczepionych

PS 2
Włochy
"Wyniki pokazały, że średni wiek osób, które zmarły pomimo zaszczepienia, wynosił 85 lat. Zmarli cierpieli też średnio na pięć innych chorób równoległych. W przypadku osób niezaszczepionych średni wiek zgonu wynosił 78 lat, a osoby te miały po cztery równoległe schorzenia.
W badaniu stwierdzono m.in., że wśród osób zaszczepionych, które zmarły, częściej występowały przypadki chorób nowotworowych, demencji czy problemów z sercem.
Analiza, przeprowadzona od 1 lutego do 5 października tego roku, obejmowała dokumentację medyczną 671 nieszczepionych zgonów na COVID i 171 w pełni zaszczepionych. W badanym okresie we Włoszech odnotowano 38 096 zgonów z powodu COVID.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Blesso, Powtarzasz się... Widzę, że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Jest jeszcze mnustwo przykładów na fanaberie w które ludzie wierzą. Nie jest to jednak powód do uogólnień. A na pewno nie jest to powód do pogardliwego traktowania niechętnych szczepieniom. Nikt nie może powiedzieć z cała odpowiedzialnością "szczepienia sa absolutnie bezpieczne", jak i nikt nie może powiedzieć "szczepionki zabijają" Dopiero czas to zweryfikuje. Chodziło mi o to, aby jedni nie szydzili z drugich, a to nawet tutaj się zdarza.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Gdy ktoś mi mówi, iż został okradziony bo zabrano mu środki z OFE - to patrzę na niego jak na osobę , kótra nie ma bladego pojęcia o tym co mówi.
Gdy słyszę, iż kryształową czaszkę , kóra obecnie przechowywana jest w Brytyjskim Muzeum wykonali Majowie to wiem, iż jest to kłamstwo ( została ona wykonana w XIX wieku i uznana jest za mistyfikację).
Gdy ktoś mi wmawia , że szczepienie powoduje niepłodność, problemy zdrowotne i są jednym ze składników plandemii to też traktuję to jak powyższe stwierdzenia.
Podałeś zupełnie niesprawdzone dane a do tego umieszczone na stronie o konotacji nierozważalnej na naszym forum i ewidentnie wrogiej szczepieniom.
To nie jest wiedza. To jest mamienie i ogłupianie.

Fajny TXT
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
apemantus napisał/a:
rysiekll, Z całym szacunkiem, przeczytaj uważnie.
https://nczas.com/2021/11/07/zakazenia-i-zgony-wsrod-zaszprycowanych-odsetek-rosnie-z-tygodnia-na-tydzien/
A już sam tytuł nie sugeruje tendencyjnego artykułu?
Swoją drogą jest to mowa nienawiści skierowana do osób które się zaszczepiły... Ehkm... Tego, ten...

Już pierwszy akapit to twórczość godna największych propagandystów:
Cytat
Zakażenia i zgony wśród zaszprycowanych. Odsetek rośnie z tygodnia na tydzień

Dziwne prawda? Zaszprycowanych jest coraz więcej a niezaszprycowanych coraz mniej, wiec odsetek zaszprycowanych chorujących i umierających MUSI rosnąć. Zgodzisz się? No chyba, że moja logika jest zbyt pokrętna.

Przeczytałem ten artykuł, uważam się za człowieka w miarę rozumnego, nie jakoś ponadprzeciętnie. Z jednym twierdzeniem z tego artykułu się zgadzam, że wykonuje się mało testów na zaszczepionych. Ale tak jak z wspomnianych przeze mnie wcześniej źródeł (a to jest chyba to samo źródło) tak i ten artykuł oparty jest na wybiórczym podejściu do tematu. Ostatni tydzień, ostatnie dwa tygodnie. Porozmawiamy jak tendencja się utrzyma. Albo nie porozmawiamy jak spadnie, bo dobrze zapewne zdajesz sobie sprawę że w tej kwestii statystyki krótkoterminowe to można użyć jako podpałki w kominku, co zresztą podkreślają przeciwnicy szczepienia na covid.

Nikt w tym "artykule" nie wspomina również o pewnych zależnościach. Generalnie osoby podlegające hospitalizacji, mimo że mamy tendencję obniżania wieku, to wciąż osoby starsze, najczęściej z chorobami współistniejącymi, czyli o osłabionej reakcji immunologicznej. A przecież wśród seniorów odsetek zaszczepionych, przepraszam zaszprycowanych, jest najwyższy.

Może jestem jednak głupi, ale uważam że zagadnienie jest o wiele bardziej złożone niż to pokazuje ten "artykuł", o wiele bardziej złożone, a autor wyciągając wnioski z wycinków rzeczywistości stosuje demagogię. Sporo większą niż druga strona.

I teraz znowu wracam do artukułu, do którego się nie odniosłeś ani słowem. Chyba aż tak bardzo od Włochów się nie różnimy...

Dla mnie eod
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ja te statystyki śledzę od początku ich podawania. A że język artykułu jest jaki jest to się zgadzam. Czytuję różne rzeczy (gdy mam czas).l właśnie o to mi chodzi. Żebyśmy wzajemnie takiego języka nie uzywali.
A teraz, muszę już zająć się pracą.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Statystyki jako osoby zaszczepione obejmują niestety także osoby które się nie zaszczepiły a mają kupione zaświadczenie...
W tym wypadku bez badania poziomu przeciwciał a nie tylko odnotowywania "osoba zaszczepiona choruje" to dowodzenie czegokolwiek jest o kant d...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
W tym wypadku bez badania poziomu przeciwciał...

Są osoby po dwóch szczepieniach, nie mające przeciwciał. Znam jedną taką osobiście i mam pewność, że była szczepiona.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, jasne. Dlatego wszelkie statystyki szczepieni/nieszczepieni są raczej anegdotyczne.
Nie wiemy czy te szczepione osoby które ciężko chorują
- wogole były szczepione czy dały w łapę (znam z 2 ręki pezypadki całych rodzin)
- mają odpowiednią odpowiedź odpornościową

Bo tak to na razie mamy "zobaczcie, szczepienia też są hospitalixowani, szczepionki nie dzialają" co jest jawną bzdurą
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie pamiętam źródła, ale czytałem artykuł o jakichś badaniach, wg których, można po szczepieniu nie mieć przeciwciał, ale uzyskać odporność komórkową.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
opiszon, Sugerujesz,że polscy lekarze mogliby być nieuczciwi !? Że biorą łapówki !? Nie chcę, nie mogę w to uwierzyć! :mrgreen:
A tak na marginesie, widziałem w necie polski paszport cowidowy wystawiony na nazwisko Adolf Hitler. Zrobił tak jakiś internauta, zdaje sie dla zakładu. Tylko data urodzenia jest fałszywa. Najśmieszniejsze jest w tym to, że takiego "paszportu" nie można anulować. Nie jest przewidziana taka procerura.
A co do nieprawdziwości statystyk, to te dotyczące skuteczności szczepionek tez mogą byc do d. Na skutek rzadszego kierowania na testy (mimo objawów) osób zaszczepionych.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
apemantus, nie tylko lekarze. Ostatnio aresztowano dwie pielęgniarki - z Kalisza - właśnie za wpisywanie do rejestru za odpowiednią opłatą.
https://tenpoznan.pl/pielegniarki-z-wielkopolski-wystawialy-falszywe-certyfikaty-covidowe/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach