pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
DeTe, weekend to mało, dacie radę tak 2 tygodnie? :mrgreen:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Dalibyśmy, ale niestety właśnie przed chwilą się rozsypało. Jednak odpuszczamy :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, ja byłem gotowy już rok temu :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
powalos - :-B :-D :-D :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam dostępu do takich, jakże twarzowych, wdzianek.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
apemantus napisał/a:
Pamiętajcie, optymalne stężenie to około 70% ! :mrgreen:


65 wystarczy ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos, :-B :mrgreen:

Moja siostra ma wolne (pracownik uczelni), ja pracownik obsługi, niestety nie mam nawet co marzyć o wolnym. A, myślałam o tym żeby z siostrą ewakuować się do Jaworza na działkę.
Do pracy jadę dwoma autobusami czyli cztery razy jadę autobusem - dzisiaj znajoma ma przynieść mi maseczkę. W autobusie nie wiem jak, to sie dzieje, jak siądę, to zaraz ktoś siada koło mnie, chociaż autobus jest prawie pusty :mrgreen: . Przynajmniej psychicznie będę spokojna, że jestem zabezpieczona z maseczką. Jedyny plus, że Sąd zamknięty jest dla interesantów czyli w budynku znajdują się tylko pracownicy, a część będzie nieobecna bo bierze wolne czy urlopy.

Rano jak zwijam rolety widzę ludzi z pełnymi siatami i wózkami, to jest trochę przerażające.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
KasiaMagda napisał/a:
dzisiaj znajoma ma przynieść mi maseczkę.
Maseczka ma sens dla osób chorych. Dla zdrowych niekoniecznie.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Marooned, myślałam, że jeżeli wirus przenosi się drogą kropelkową, to jest to jednak jakaś zapora choć nie na 100%.
Czy ktoś w procentach może określić na ile maseczka jest przydatna w skupiskach ludzi?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, musiałabyś ją wymieniać gdy tylko choć trochę zwilgotnieje. A o to bardzo łatwo przy normalnym oddychaniu. Nosić ją powinny osoby "kropelkujace" i ewentualnie osoby obsługujące chorych. Sens mają jedynie maseczki z filtrami HEPA a i te należy wymieniać co kilka godzin

P.S.
Wdzianko na moim zdjęciu to z ostatnich zrobionych nam szkoleń w pracy, w razie zagrożenia chemicznego. Już się "rozdziewaliśmy" gdy ktoś zaproponował aby zrobić sobie fotki telefonem (nikt tego nie widział, bo byłyby jaja :-D ). Ja zdjąłem już kaptur i pozostałą czężć wyposażenia, czyli chełm i inne takie. :-D
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda
to może zacytuję to co ktoś mi podesłał:

"Maseczki mniej więcej tak chronią organizm przed wirusem, jak stringi tyłek przed chłodem". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
jak stringi tyłek przed chłodem". :mrgreen:

Do mnie dotarło:
"Przed ciążą"
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos, metafory do mnie najlepiej przemawiają :mrgreen:
W takim razie jak dostanę maseczkę sprzedam ja za 400 złotych z groszami :evilsmile:

Z dobrych wiadomości, to jutro jadę na działkę robić zdjęcia krokusom. :-D
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
KasiaMagda napisał/a:
Marooned, myślałam, że jeżeli wirus przenosi się drogą kropelkową, to jest to jednak jakaś zapora choć nie na 100%.
Czy ktoś w procentach może określić na ile maseczka jest przydatna w skupiskach ludzi?


No dobrze - zatrzyma się na maseczce i przyniesiesz to do domu. Czy maseczka jest 1 czy wielorazowa? Czy jest instrukcja jak odkazić zewnętrze przed/po zdjęciu?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
trzeba maseczkę nasączyć alkoholem - żeby na bieżąco zabijał wszystkie wirusy :) :mrgreen:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Rivelv - :mrgreen: :-B co najmniej 65 %
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Rivelv, :mrgreen: :-B
Maska miała być budowlana ale już odmówiłam :mrgreen:
Bedziemy po pracy się dezynfekować :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh ja to preferuje delikatne dezynfekowanie jednak. jutro musze jechać autami i pewnie motocyklem jeszcze :(
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Stringi budowlane.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hehe
widziałem też pomysły na maseczkę ze stanika

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach