marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
radek_m, trzeba było zapisać się na "szczepimy się ". Ja ( rocznik 74 ) mam termin na 11 V .
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
No to zasiliłem szeregi chorych bezobjawowych (i oby tak zostało) ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
marfalc, bardzo dużo ludzi, którzy się zapisali, nie dostało skierowania (w tym np. ja, również mój kolega z żoną).
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Na pacjencie . gov .pl było skierowanie z datą 31 marca . Musiałem tylko wybrać sobie szczepionkę , miejsce i termin . Miałem do wyboru szczepionki pfizera i asrazenekę .
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Zapisałem się na "szczepieniach" 16 stycznia, dwa tygodnie temu przez IKP bez problemu znalazłem szybki termin z wyborem szczepionki (wszystkie trzy), dwa km od domu. Teraz czekam na drugą dawkę, 15 maja. Wszyscy moi bliscy i znajomi, po 40-tce, są już zaszczepieni, albo mają bliski termin. Warto było zarejestrować się i pilnować konta na IKP. Ale kolega (1969) bez tego ma termin na jutro, przez infolinię.

Marfalc, zadzwoń na infolinię i poproś o szybszy termin, stawiam flaszkę, że ze dwa tygodnie zyskasz, sprawdzone.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zobaczę .
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Wcześniej było mówione że roczniki 40 + w tej akcji tylko od Maja.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Niektórym udało się zapisać 1 IV na pierwsze dni kwietnia pozostali muszę czekać na maj
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Moja żona, 1976, ma termin na jutro. Przez IKP miała 12 maja, na infolinii zmieniła na wcześniej. Po prostu zadzwoń.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ela miała wystawione skierowanie w grupie 0, 20-go grudnia, ale nie została o tym poinformowana. Gdy dowiadywała się w swojej przychodni, też jej mówili, że nic nie wiedzą. Zapisała się 15 stycznia. W połowie marca gdy wreszcie weszła na IKP nie było dla niej w województwie wolnego terminu do końca maja. Zacząłem wtedy szukać i w "okolicy" najbliższy wolny termin znalazłem 7-go kwietnia w Zgierzu.
Zapisałem się na szczepienia razem z Elą. Dostałem termin 28 maj. Na infolinii znaleźli mi wtedy 8-go kwietnia w Grudziądzu.
Szwagier rocznik 44, zapisywał się wtedy co Ela. Dostał termin na 5-go maja we Włocławku. na infolinii proponowali mu termin o kilka dni wcześniejszy w Bydgoszczy.
Najstarsze roczniki zostały z najodleglejszymi terminami.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Wkrótce kolejki się skończą. Po prostu zacznie brakować chętnych. Rozmawiałem w weekend z kolegą zza "wielkiej wody" i tam już to widać. Pewnie wprowadzą jakieś "zachęty".
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Najstarsze roczniki zostały z najodleglejszymi terminami.

Żeby nie było, to nie jest polityka, ale za to co odwalono z terminami, sposobami zapisów, rejestracji itp na szczepienia to woła o pomstę a parę osób powinno mocno beknąć, karnie. plwk, dostaje termin na koniec maja a mojemu kumplowi z rocznika 80 w tym samym czasie zmieniają termin z 8 maja na 8 kwietnia. Ot tak. Moja mama '49 w tym samym czasie w Bydgoszczy miała przesunięty termin z początku maja na koniec tegoż. Ale okazało się, że w podtoruńskiej wiosce może być początek kwietnia. Ale jej nikt nie zaproponował przesunięcia.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
No to zasiliłem szeregi chorych bezobjawowych (i oby tak zostało)

obym był marnym prorokiem, ale też miałem taki moment... tzn myślałem, że to już po. naprostowało mnie parę dni później. trzymam kciuki.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja wczoraj dzwoniłem na infolinię i nie było dla mnie wcześniejszego terminu a bliżej mnie w Katowicach to dopiero na 14 V . W Piekarach to dopiero na 24 V . Mam podejrzenia że ma to coś wspólnego z tym że mieszkam na Śląsku ;-) .
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Ja po pierwszej dawce.
W poniedziałek po południu - miała być AstraZeneca była Moderna.
Pani doktor powiedziała "Dzisiaj szczepimy Moderną" i zawiesiła głoś jakby czekała na moją reakcję albo ewentualny protest...
Wieczór po szczepieniu przeszedł spokojnie - ból ręki jest taki jakbym się uderzył we framugę drzwi tylko bez siniaka.
Ale następny dzień!
Mój organizm nie mógł się zdecydować jaka temperatura będzie najlepsza do produkcji przeciwciał (czy co tam się produkuje...).
Przez cały dzień leżałem z temperaturą w zakresie 37,6-38,9. W południe przyjąłem Apap i po południu wypociłem wszystko co mogłem.
A dzisiaj od rana znowu 35,8-36,4 i tylko osłabiony jestem.

Co by potwierdzało pojawiające się tu i ówdzie informacje, że dobrze jest wziąć wolne na drugi dzień po szczepieniu (w niektórych przypadkach na wszelki wypadek a czasami po to, żeby wyleżeć reakcję organizmu po szczepieniu).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wczoraj dostaliśmy z Wieśką info o drugiej porcji (Pfizer) na 7 maja. Mnie tylko bolało nieco ramię (tak do 48 godzin) w miejscu podania. Wiesia miała przez 2-3 dni rumień na ramieniu. Innych objawów nie było. Ponoć po drugiej dawce objawy są często nieco intensywniejsze.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dla szukających wolnych terminów szczepień na Śląsku.
Nie wybierajcie na stronie rejestracji swojego miejsca zamieszkania.
Najkrócej czeka się w Gliwicach ( tzn - nie czeka się wcale - Astra Zeneca)
Anulowałem swoją przygodę ze szczepionką tej firmy aplikowaną w miejscowości oddalonej o 150km a wybrałem Johnson&Johnson w Mikołowie ( około 40km ).
Problem z dostęnością szczepionek Pfizera występuje i tu zapisy oscylują wokół początkowych dni maja.
System wyszukiwania jest dosyć prymitywny. Warto ograniczać mu ilość danych do przetworzenia ( np wybierać odpowiednie dni lub zakres godzin).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No i jeśli ktoś ma abonament w jakimś Luxmedzie, czy czymś podobnym, to oni też szczepią swoich pacjentów (warunkiem jest oczywiście skierowanie w systemie) i miewają lepsze terminy od innych placówek. Tylko trzeba się umawiać przez ich infolinię, a nie w systemie epacjent.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ja już dziś po drugim szczepieniu. Pfizerem. Jakby nigdy nic - niczego przykrego nie odczuwam. Jutro też nie przewiduję niespodzianek. Twardziel ze mnie. Mówcie mi Arnold ;-)

A chorującym i odczuwającym głęboko współczuję :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Penteusz, a może być Arnoldzik?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach