ronin75  Dołączył: 09 Cze 2020
Rivelv napisał/a:
no troche to chciałem napisać. .

Dziękuję.
Rivelv napisał/a:
jeżeli uważasz ze chcesz bawić się dalej tym aparatem - i naprawa jest dla Ciebie do zaakceptowania to polecam zlecić naprawę i dalej robić zdjęcia.
jeżeli stwierdzisz ze wolał byś dołożyć jakaś kasę i kupić inny aparat (może nowy, może zupełnie inny)
to takie trochę ekonomiczne rozważania. ale jednak.
no chyba, że puszka ma wartość sentymentalną i chciałbyś ją za wszelką cenę mieć, bawić się nią itp.

Chce się dalej bawić tym aparatem, bo zakup jakiegokolwiek innego aparatu (w sensie lepszego) jest dla mnie nieosiągalny (jestem opiekunem osoby niepełnosprawnej, a opiekuni nie zarabiają kokosów :-( ).
Rivelv napisał/a:
na najpopularniejszych portalach K70 w tej chwili najtaniej jest za około 2kPLN - więc wychodzi że 600zł naprawa jest opłacalna.

Dzięki za jasne określenie czy się opłaca czy nie. :-)

[ Dodano: 2020-08-04, 16:11 ]
PiotrK. napisał/a:
ronin75 masz tylko ten jeden obiektyw, czy sprawdzałeś działanie aparatu z jakimś innym?

Tak, mam tylko ten jeden obiektyw.
PiotrK. napisał/a:
czy sprawdzałeś działanie aparatu z jakimś innym?

Nie, nie sprawdzałem. Jakoś ostatnio nie kontaktowałem się z nikim spoza rodziny (koronawirus itd.).

[ Dodano: 2020-08-04, 16:12 ]
kwrom napisał/a:
ronin75
Cytat
masz tylko ten jeden obiektyw, czy sprawdzałeś działanie aparatu z jakimś innym?

Poszukaj "użytkowników" z Gorlic jest ich minimum ośmioro - można sprawdzić z innym korpusem lub obiektywem

Raczej trochę późno, aparat w serwisie, więc....

[ Dodano: 2020-08-04, 16:17 ]
Kot72 napisał/a:
Nie daj się wkręcić w naprawę obiektywu która może być bardzo droga . Sprawdzić obiektyw z innym aparatem . Jeśli nie działa to sprawnego kita możesz tanio dokupić . Niech naprawią zasilanie aparatu . Wliczyli jak widzę czyszczenie matrycy i czujników . I tak przy składaniu będą czyścili więc te czynności są jakoby w pakiecie .

Naprawę obiektywu (Pentax smc DA 18-135) wycenili na 184,50, a korpusu na 246,00.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Dwie rzeczy na raz nie mogły się zepsuć . Tym bardziej obiektyw do sprawdzenia . Ale skoro już w serwisie to po ptokach .
 

ronin75  Dołączył: 09 Cze 2020
Kot72 napisał/a:
Dwie rzeczy na raz nie mogły się zepsuć .

Jak ktoś ma w życiu "szczęście" to wszystko może się zdarzyć... ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
ronin75, K70 to bardzo porządny sprzęt. Opłacalność będzie zależała od tego, czy usterka zostanie przez serwis usunięta. W Twoim przypadku rzeczywiście niewielki wybór, ale życzę, byś po naprawie mógł się nim cieszyć jeszcze długo. Obiektywowi przyda się przegląd. Ja po urlopie swoje chyba też wyślę do sanatorium ;-)
 

ronin75  Dołączył: 09 Cze 2020
Aparat wrócił z serwisu, wczoraj odpaliłem - wszystko uruchamia się jak należy - żadnych opóźnień w działaniu menu, ustawianie ostrości działa w pełnym zakresie. :-)
Mam nadzieję, że nie odezwie się moje "szczęście" i tak będzie działało do końca świata i jeden dzień dłużej. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach