Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tak to by wyglądało? Mam nadzieję ,że to tylko takie gadanie a nie realna strategia no i że conajwyzej będzie to dotyczyło wyłącznie rynku japońskiego?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tak tak. Dla rynku japońskiego nie będzie masowej produkcji ale dla Polski specjalnie utzymaja produkcję masową. :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No pewnie , specjalnie dla mnie stworzą K-72 , to nazywa indywidualne podejście do klienta :-) Zamówię go przez neta wybierając z listy funkcje które chce mieć w nowym korpusie...;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ja już tak się boję upadku Pentax'a, że robię coraz mniej zdjęć, żeby moja Peica się nie zużyła.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moja lista obiektywów które chciałbym jeszcze mieć to tylko 1-2 pozycje ;-)

A korpusu nie oszczędzam i robiłem zdjęcia wczoraj ok północy na mrozie...

Brak perspektyw na K-90 czy coś w tym stylu mocno mnie martwi...czy oni naprawdę chcą żeby wszyscy przeszli do Nikon Z, Sony czy Fuji?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak człowiek widzi , że w innych systemach można nabyć szkła typu 55 / F 1.4 za 126 $ (co prawda manualne i chińczyki) to się zaczyna zastanawiać jaki sens ma pozostawanie w systemie w którym ostatnie zaprezentowane szkło kosztuje 1400$? ;-)
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Ja myślę że oni już powoli się zwijają.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Oj tam, ja czekam na nową roadmap to hell.

Ważne że będzie pewnie można niedługo kupić sobie GR w kolorze różowym, khaki i hallo kitty.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Trafne podsumowanie, chyba mgła covidowa dopadła zarząd Pentaxa? ;-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
W każdym razie, koniec z zakupami grupowymi. :-/
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
No tak. Tak ładnie żarło i zdechło :( Nie wyobrażam sobie robić zakupy wyłącznie online gdzieś np. we Francji bez możliwości wcześniejszego pomacania sprzętu w sklepie...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja to jednak myślę, że to trochę zagubione w tłumaczeniu doniesienia i znaczącego wpływu na dysrybucję na Europę i USA.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Markus napisał/a:
No pewnie , specjalnie dla mnie stworzą K-72 , to nazywa indywidualne podejście do klienta :-) Zamówię go przez neta wybierając z listy funkcje które chce mieć w nowym korpusie...;-)

T-72?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Będzie T-72 ale z gwintem M42 żeby można było fotosnajpera jako armatę zamontować
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ciekawa sprawa trzeba będzie poczekać do 1 Kwietnia to zobaczymy co wykombinują. Zobaczymy co pokażą na CP+ choć na razie nie ma ich na liście firm zgłoszonych na targi
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jestem bardzo ciekaw tej restrukturyzacji. Jeśli na CP+ nie pojawi się jako minimum prototyp 645, K-1, K-70 to w mojej ocenie te sklepy internetowe to będą służyć do czyszczenia magazynów.
Oby nie
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Będzie T-72 ale z gwintem M42 żeby można było fotosnajpera jako armatę zamontować

To trochę słaba ta armata. Dzisiejsze standardy to jakieś 125 mm. Gdyby zamontowali w nim np. FA 600 mm f/4 ED (IF), to byłoby już coś, bo aż 150 mm. Tylko to gwint z tej drugiej (grubszej) strony lufy. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marek, fa 600 do t-72?

To by trzeba było zrobić modernizację co najmniej do pt-91
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon, masz rację, ale w PT-91 też szału nie ma, więc może lepiej byłoby od razu przeszczepić FA 600/4 na Leoparda lub Abramsa? Tylko to już taka krzyżówka międzysystemowa by wyszła. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zastanowiłem się nad ogłoszonym nowym modelem biznesowym i być może będzie to dobre posuniecie. Od kilu lat nie ma już aparatów w marketach, tylko w sklepach specjalistycznych. Jeżeli produkt będzie tylko na ich własnej platformie to i koszty będą mniejsze. Canon też zamyka całą fabrykę w Chinach, gdzie pracuje ok 1400 osób. Tak wiec ruchy są nie tylko u Pentaxa. Być może rynek będzie szedł właśnie w tą stronę i zobaczymy podobne posunięcia u innych producentów. Dla producentów będzie to w obecnej sytuacji dobre rozwiązanie z punku ekonomicznego. W tej chwili kupujący opiera się głównie na testach w necie (lepszych lub gorszych). W konkursie Fotopolis kilka nagród zdobył Nikon Z9 , którym tak naprawdę nikt jeszcze zdjęć nie robił, zadziałał marketing internetowy. Jakie ma to odzwierciedlenie do rzeczywistych możliwości aparatu i trwałości aparatu, każdy może odpowiedzieć sobie sam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach