rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Apas, nie ma się co na zapas cieszyć. Drugie miejsce będzie jednocześnie ostatnim.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Apas napisał/a:
Pentax będzie na drugim miejscu wśród producentów aparatów w Ameryce, a to jest - jak by nie patrzeć - doskonały wynik, prawda?

Jak w starym dowcipie - Pentax zajął zaszczytne drugie miejsce, a Canon był przedostatni :mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Coś długo cisza u Pentaxa nawet nowej Roadmapy obiektywów nie podali jeszcze a na wiosnę zawsze pokazywali.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
adi24-78 napisał/a:
Coś długo cisza u Pentaxa nawet nowej Roadmapy obiektywów nie podali jeszcze a na wiosnę zawsze pokazywali.

Z modułem GPS mieli zjazd ponad pół roku (od czasu, gdy zapowiedzieli, że nie zdołają go pokazać tak, jak planowali, czyli do końca ubiegłego roku), o 70 - 300 IS (?) pod FF cisza, choć coś w tym smaku na roadmapie widnieje od kilku lat bodaj, plotki o nowej wersji 50-135 pojawiły się jak dobrobyt w socjalizmie, czyli na krótko - i ucichły... Niby człowiek powinien się przyzwyczaić przez ostatnie (długie raczej...) lata do takiej polityki, ale wciąż irytuje - zwłaszcza, że nawet w równie niszowej m4/3 czy innym Fuji sporo się dzieje... I gdyby jeszcze ceny w Pentaksie nie były tak kosmicznie odjechane i człowiek mógłby przekonać sam siebie, ze warto kupić 16-50/2.8, choć w plecaku jest S 17-50/2.8, w pełni sprawna i dająca ładny obrazek, czy 70-200/4 dla tych kilkuset gramów mniej w porównaniu do T 70-200/2.8 i szybkiego AF... no ale zdrowy rozsądek się włącza i każe dać sobie siana, bo kryzys, bo inflacja, bo coś tam...

A tak na marginesie - na Photo Rumors informacje o nowym module GPS do Pentaksa wrzucono dwa dni temu do JEDNEGO newsa razem z premierą nowej wersji limitowanej Leiki M-A - wychodzi na to, że o fotograficznych markach LUKSUSOWYCH pisać będą teraz razem :evilsmile:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Podczas gdy inni wypuszczają nowe szkła i korpusy, kiedy padają zapowiedzi dotyczące przyszłości i roadmap Pentax raczy nas klubem w Tokio
https://dc.watch.impress.co.jp/docs/news/1428451.html

nawet nie wiem jak to skometować :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No przecież nie nas, tylko Tokijczyków.
I uważam że to fajny pomysł- połączenie showroomu z muzeum.

A kwestia roadmapy i premier to inna sprawa i pewnie rzeczywiście coś by się przydało dla tych którzy czekają.

Nie rozumiem ludzi którzy uważają że firmy nie mogą się zajmować wieloma rzeczami na raz :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Jakoś ten showroom nie zwiększył mojej wiary w przyszłość firmy :mrgreen: Wolałbym zamiast tego jakieś announcementy o releasach nowych produktów... i wcale nie o takie mi chodzi :roll: https://www.cameranu.nl/p...special-edition

Roadmapa jest potrzebna dla większej grupy użytkowników, bo daje poczucie, że producent wie, co robi. Jest sygnałem "mamy plan na biznes, więc możesz nam zaufać i dalej inwestować swoje pieniądze w nasze produkty". Niestety w naszym systemie tego baaaardzo brakuje.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Oczywiście od dłuższego czasu od Pentax'a nie zalatuje optymizmem, ale trzeba się cieszyć, że bieżący sprzęt jest w ogóle dostępny...
11 lat temu kupiłem Olka XZ-1. Chwilę później powstał XZ-2 i na tym zakończyła się seria ambitniejszych kompaktów Olka. Długo broniłem się przed odpowiednikami Canon'a, Sony i Panasonic'a. W końcu porzuciłem nadzieję i dwa lata temu kupiłem LX15 (model wtedy już dość leciwy). Niestety ostatnio rozwaliłem w nim LCD i powstał dylemat: naprawiać czy kupić coś nowego? Ale przecież nie ma nic nowego. Kotlety albo są odgrzewane po raz piąty albo są horrendalnie drogie, no i LX15 poszedł do naprawy. Jednakowoż ja już muszę wyjeżdżać i jako kieszonkowy zapas muszę wziąć XZ-1...
Jaki z tego morał? Nie ma co narzekać, tylko cieszyć się z tego co jest :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Paffcio napisał/a:
Jest sygnałem "mamy plan na biznes, więc możesz nam zaufać i dalej inwestować swoje pieniądze w nasze produkty". Niestety w naszym systemie tego baaaardzo brakuje.
Zastanawiam się, czy taka postawa jest typowo nasza, czy bliska także Japończykom i Amarykanom. NIe czytam zagranicznych grup pentaksowych, więc trudno mi ocenić.

Wszelako stawianie siebie, amatora, w roli inwestora, a markę Pentax, jako spółkę, co to ma jakiś biznes plan i prospekt inwestycyjny pisać dla mnie, jest lekką przesadą. NIe sądzę, by mi cokolwiek Pentax był winien. Powinien mi naprawić aparat, gdy mi się zepsuje na gwarancji i wspierać sprzęt w zakresie firmware i części zamiennych w jakimś tam sensownym wymiarze.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Absolutnie nie rozumiemy się. Pisząc o inwestycji w sprzęt mam na myśli głębsze wejście w system a zostanie inwestorem.
Jako amator chciałbym wiedzieć jakie plany ma firma na dalszy rozwój, ile np. mogę czekać na następców da*50-135 i da*300, czy pojawi się coś tańszego niż K3III ale za to z gibanym ekranem itp. Nie mając tych informacji jako AMATOR mam duże wątpliwości czy tkwić w danym systemie, czy jednak poszukać alternatywy. Jako amator mogę poczekać na release jakiegoś obiektywu czy body, ale niech producent się określi kiedy kurza twarz ma zamiar coś nowego wypuścić. Bo jako AMATOR jestem trochę gadżeciarzem i lubię obmacywać i kupować nowe szkiełka.

Tak, na zachodnich forach jest wiele podobnych opinii. Brak informacji buduje niepewność a to pcha ludzi do zmiany systemu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja w ogóle przestałem o tym myśleć, tak już w obecnych czasach z tą firmą jest. Zostawiłem K-1 z Limitedami FA bo je lubię , w zoomy poszedłem z Nikosiem. Fotografowanie Z6II jest fajne ale nie mogę sobie odmówić DSLR i nie tylko ja ;-) Jak dalej będzie to czas pokaże. Niektóre zawody znikają, powstają nowe lub się zmieniają. To samo jest z poszczególnymi branżami. Uważam, ze jak się coś lubi, robi i sprawia to przyjemność to nie ma co na siłę tego zmieniać.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Paffcio napisał/a:
jako AMATOR mam duże wątpliwości czy tkwić w danym systemie, czy jednak poszukać alternatywy
jako AMATOR jestem trochę gadżeciarzem i lubię obmacywać i kupować nowe szkiełka.

Lepiej nie mogłeś trafić. Obecnie w pierwszym z brzegu sklepie internetowym jest 76 obiektywów marki Pentax. Czy wszystkie szkła Limited już kupione? ;-)
Do tego jest 15 aparatów w różnych zestawach. Dla gadżeciarzy zestaw specjalny - bardzo ładnie wydany Pentax K-1 Mark II (body) + Gratis Zestaw Premium 100 Lat Historii (pasek + dekiel + wyjątkowa osłona gorącej stopki). Dostępny od ręki!
Jest też piękny Pentax K-3 Mark III w kolorze srebra z rabatem 1200 zł. Nowość z 2021 roku ;)
Dla prawdziwych koneserów jest Pentax 645 Z. Dostępny u dostawcy więc tutaj trzeba dopytać na kiedy będzie. Ładny sprzęt, sam bym z takim pochodził ulicami mojego miasta.
Jako że Pentax i Ricoh to dwa bratanki więc można jeszcze dokupić GR III Street Edition z dodatkowym akumulatorem oraz futerałem - oczywiście dla AMATORÓW edycja limitowana - stylowe grafitowe wykończenia i piękny żółty ring.
I coś na deser - T-Shirt dla prawdziwego Fana marki Pentax w rozmiarach L i XL (dostępne od ręki).
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
jorge.martinez napisał/a:
Powinien mi naprawić aparat, gdy mi się zepsuje na gwarancji i wspierać sprzęt w zakresie firmware i części zamiennych w jakimś tam sensownym wymiarze.

Solenoidalnie śmieszne. :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja jestem przeciwnością gadżeciarza. Póki coś jest dobre i działa, niech popracuje do końca, a zakupy z konieczności i używane z oszczędności. Są też i wyjątki. Miałem chęć na HDDA16-50, ale nie kupię, bo nie wiem co będzie gdyby mi padła K3. Jako amator nigdy nie wydam sumy jaką sobie życzą za nowe body i nie stać mnie na utratę kilku tysięcy w przypadku odsprzedaży. Już tu kolejny problem dla amatorów - zmiana polityki firmy już przekłada się na sprzedaż na rodzimym rynku, a w konsekwencji na rynek wtórny, nieustannie kurczący się. Taki stan rzeczy w końcu doprowadzi do kompletnego braku zainteresowania marką i już zauważalnym zjazdem poziomu cen.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
kerad, wybacz, ale obiektywów na wiertarkę mam już dosyć. Podobnie jak Poloneza Caro, Skody Favorit i Łady Samary. Limitedy miałem, część z nich sprzedałem. Pozostałe szkła? Jakieś tele? da*300 z b. wolnym AF (choć optyka genialna), da*50-135 to niepewny i awaryjny AF. DFA70-210/4? Fajny ten Tamron, tylko że nie wyrabia na gęstych matrycach apsc, w AF.C na K3III lubi głupieć. Dobre nowoczesne szkła pod apsc to 11-18 i 16-50. Jak cholera brakuje czegoś dłuższego i (przynajmniej jasnych planów na) następcy KP. K-70 z jego padającym selenoidem nie wziąłbym dalej, niż do parku na spacer.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
rychu napisał/a:
Taki stan rzeczy w końcu doprowadzi do kompletnego braku zainteresowania marką i już zauważalnym zjazdem poziomu cen.

fakt, sprzedać teraz cokolwiek używanego Pentaxa jest dosyć trudno, a za rok, dwa będzie jeszcze gorzej
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Paffcio, 👍 dot. poprzedniego posta.
Dodał bym do tej listy jeszcze 16-85 i 55-300.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ale Was boli. I to już od lat. Masochizm powinien być mierzony Skalą Pentaksa. ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Do tej pory miałem na to wywalone, ale wywalenie mi już przeszło :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Paffcio napisał/a:
kerad, wybacz, ale obiektywów na wiertarkę mam już dosyć. Podobnie jak Poloneza Caro, Skody Favorit i Łady Samary.

Pentax to raczej taki Chevrolet Bel Air z tym, że produkowany do dzisiaj ;-)
W nowych obiektywach Carl Zeiss, Voigtlander ... nawet wiertarkę zapomnieli dodać!
Musisz zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze i kupić te wymarzone aparaty i obiektywy. Obawiam się marudzenie tutaj nic nie pomoże.
Ja nie narzekam, może dlatego, że mam kilka różnych "systemów" i biorę to co mi pasuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach