plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też mam Pentaksa cyfrowego i kilka analogowych, cyfrowego używam na co dzień, analogowe czasem od święta (żeby nie zapomnieć). Używam też czasem TLRa oraz cyfrowego kompakta Panasonica, na jakichś drobnych imprezach rodzinnych. Używam również drona DJI, to też sprzęt z aparatem.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
1. Foto
2. MCsubi
3. Ryszard
4. Krzyc
5. rychu
5. powalos (analog plus "cyfra")
6. PiotrK.
7. mr.ra66it
8. apemantus
Przez chwilę poczułem się, jakbym podpisywał jakąś "lojalkę" :-D
Wiosną miałem dylemat: XT-4, czy dalej "brnąć" w Pentaxa. Fuji kusił bardzo, zwłaszcza przemyślaną polityką szklarniową. Pozbycie się obiektywów pod bagnet K, nie stanowiłoby problemu - większość kupiłem jako używki, więc niewiele bym stracił sprzedając. Zostałem w Pentaxie, ale rozumiem wszystkich którzy zmienili system, czy dokupili inny. Każdy podejmuje własne decyzje i musi położyć na szali: chęci, potrzeby, możliwości i pewnie w niektórych przypadkach sentyment do marki, a może nawet do naszego forum.
Narzekanie (kto nie lubi sobie ponarzakać na Pentaxa ?), zdarza mi się, ale - Volenti non fit iniuria.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Cytat
Wiosną miałem dylemat: XT-4, czy dalej "brnąć" w Pentaxa. Fuji kusił bardzo, zwłaszcza przemyślaną polityką szklarniową

Ja rozwiązałem podobny dylemat tak, że kupiłem X-T4. Nie żałuję, bardzo przyjemny sprzęt. A w bonusie świetne JPEGi prosto z puszki.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
A czy aparaty sygnowane logiem Ricoha (GR) tez sie licza?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
apemantus napisał/a:
Przez chwilę poczułem się, jakbym podpisywał jakąś "lojalkę" :-D
A takie proste pytanie postawił foto, że prościej się nie dało. Temat jednak rośnie w stronę głębokich analiz ;-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Bardziej frapujące byłoby pytanie: ilu z nas nie fotografuje Pentaksem?
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
1. Foto
2. MCsubi
3. Ryszard
4. Krzyc
5. rychu
5. powalos (analog plus "cyfra")
6. PiotrK.
7. mr.ra66it
8. apemantus
9. AJ

Ciągnę równolegle dwa systemy: Pentaxa i Fuji. Aparaty cyfrowe nie starzeją się już tak szybko jak 10-15 lat temu. Kilka szkieł mam, wiem jakich (nie)potrzebuję i nie mam GAS więc w moim przypadku cała zabawa sprowadza się do zakupu raz na kilka lat, na zmianę, czegoś z jednego albo drugiego systemu.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
AJ napisał/a:

Ciągnę równolegle dwa systemy: Pentaxa i Fuji. Aparaty cyfrowe nie starzeją się już tak szybko jak 10-15 lat temu.


i u mnie tak jest, kilka lat temu sprawiłem sobie używane sony APSC by móc do niego podpinać to, czego nie mogę podpiąć do Pentaxa
teraz jedzie do mnie nowe body Sony FF, ale nadal w tym samym celu - by uzupełniać Pentaxa

a tak przy okazji: jakiej optyki użyłeś do zrobienia zdjęcia pchły które masz na Flickrze?
mam na myśli to zrobione NEXem
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
W Pentaksie faktycznie jest wybór zawężony do Sigmy i Tamrona

Tak, dostępne w skupach złomu i targach staroci.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
1. Foto
2. MCsubi
3. Ryszard
4. Krzyc
5. rychu
5. powalos (analog plus "cyfra")
6. PiotrK.
7. mr.ra66it
8. apemantus
9. AJ
10. Kuba Nowak
- mam, używam, lubię, szanuję ;-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
rychu napisał/a:
Zgoda. Brak mi zakresu 24-70/16-50. Masz jakąś poradę? Tylko nie za 6-8kPLN

A co z HD PENTAX-DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW? Złe to szkiełko jest? Nowy wisi obecnie za 5999zł PLN ;)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
kerad napisał/a:
rychu napisał/a:
Zgoda. Brak mi zakresu 24-70/16-50. Masz jakąś poradę? Tylko nie za 6-8kPLN

A co z HD PENTAX-DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW? Złe to szkiełko jest? Nowy wisi obecnie za 5999zł PLN ;)


jak nie przepadam za zoomami, tak w przypadku tego szkła czapka z głowy - jest warte swoich pieniędzy
plastyka obrazu, ostrość, AF, minimalna odległość ostrzenia, poziom zniekształceń i ich charakterystyka zależnie od ogniskowej oraz otworu przysłony, poziom wykonania - wszystko się zgadza, to jest pierwsza liga współczesnych konstrukcji!
tej klasy szkła w innych systemach nie są tańsze
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
1. Foto
2. MCsubi
3. Ryszard
4. Krzyc
5. rychu
5. powalos (analog plus "cyfra")
6. PiotrK.
7. mr.ra66it
8. apemantus
9. AJ
10. Kuba Nowak
11. Marek
Mam zaszczyt otworzyć drugą dziesiątkę tych, którzy jeszcze zostali. Już nikt nam nie zarzuci, że nasz system jest tak mały, że jego użytkowników można na palcach obu rąk policzyć. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kto fotografuje Pentaxem , wpisujcie miasta :-)
Ja pewnie będę 12 na liście ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Brawo My. Nie widzę koloru :-/
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
1. Foto
2. MCsubi
3. Ryszard
4. Krzyc
5. rychu
6. powalos (analog plus "cyfra")
7. PiotrK.
8. mr.ra66it
9. apemantus
10. AJ
11. Kuba Nowak
12. Marek
13. Kerebron

Marek, raczej zamknąć pierwszy tuzin. :-P
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kerebron napisał/a:
Marek, raczej zamknąć pierwszy tuzin. :-P


Widzę, że ktoś przede mną nawet nie umie na tych paluchach do dziesięciu policzyć. :-P
 
kamileo  Dołączył: 21 Wrz 2013
Jak ktoś fotografuje, ale mimo to nadal zdjęć robić nie umie, to też powinien się dopisać do listy? :-P
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
kamileo, myślę, że tak. Fotografowanie, nawet nieumiejętne, wciąż pozostaje fotografowaniem. ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja tam fotografuje Pentaxem ale nie widzę sensu się wpisywać na jakaś listę to forum o Pentaxie i przypuszczam ze większość piszących tutaj z Pentaxów korzysta

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach