opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No przecież z tego wprost wynika że to jest tylko linia produktowa która jest wynikiem prac Ricoha + kilku dodatkowych podmiotów.

Ugh, brnę w tą analogię moto
Jak do stylizowania auta w wersji coupe wynająłeś Pininfarinę (Peugeot 406 Coupe) to jest to Pininfarina czy Peugeot? I kto poniósł koszty tej stylizacji.


Fajnie że robią drobiazgi, tylko żeby w tych drobiazgach nie zatracili prawdziwego biznesu.
No i paląc hajs na drobiazgi żeby starczyło na BAU.

Można sobie powiedzieć. To tylko 100 sztuk, zresztą wycenione jak za zboże wiec się zwróci.
Może tak, może nie, jak się weźmie pod uwagę że pewnie trochę spotkań projektowych w programie "J Limited" skończyli. A godziny pracy specjalistów też kosztują.

No ale nie mój cyrk.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chodzi właśnie o te dodatkowe podmioty. One sobie pracowały, a Ricoh mógł dla Ciebie projektować D-FA 600/2.8.
Przecież martwiłeś się marnowaniem własnych zasobów, a nie kosztami wynajęcia zewnętrznych.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
extensive collaboration between passionate Pentax fans at Ricoh ...

A to nie są ludzie z Ricoha?

Oczywiście może być tak że collaboration wcale nie był extensive z ich strony a cały komunikat to korporacyjny bullshit ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Zajmowanie się wypuszczaniem gadżetów zamiast nowych szkieł doprowadziły już do odejścia od systemu niejednego użytkownika m.in. mnie. Patrząc się na chłodno na coraz to nowe "wynalazki" jedynie utwierdzam się w mojej decyzji.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ja tkwię w pentax'ie, bo "jako jedyny jeszcze poważnie traktuje lustrzanki" - pytanie czy to jeszcze jest prawda :shock:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kuba Nowak napisał/a:
A ja tkwię w pentax'ie, bo "jako jedyny jeszcze poważnie traktuje lustrzanki" - pytanie czy to jeszcze jest prawda :shock:


lustrzanki - tak
swoich klientów - nie
:mrgreen:
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Ryszard napisał/a:
D-FA 600/2.8

ooo... gdzie to można kupić? tego mi brakuje w szklarni :cry:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To jednorożec. Ten mityczny :lol:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja się zapytam na jakim etapie jest HD DA* 50-135 f:2,8 ??? PLM
Jeżeli w tym roku nie będzie tego szkła do kompletu, dla mnie system nie istnieje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rychu, no bo wiesz, wsłuchali się w głos ludu, który chciał nowy bagnet
To mają

Fakt że chodziło o bezlusterkowy, ale to niewielka różnica.
Wiec twój 50-135 jak już wyjdzie to będzie pod ten nowy bagnet J ;-) (J jest naturalnym nastepcą K)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ciekawy wywiad/panel dyskusyjny na temat przyszłości Pentaksa -> https://pentaxrumors.com/2023/02/12/ricoh-pentax-interview-in-cameraman-magazine/
Z ciekawszych imho wątków:
- Ricoh rozdzielił GR i Pentaksa i dokonał przeglądu swojej strategii sprzedaży co dało większą jasność i swobodę w wykorzystywaniu siły marki do wychodzenia z nowymi produktami, ale nadal dzielą się częściami i technologią
- O 645z - Obecnie rozważają nową matrycę dla następcy 645z , ale nie mają nic konkretnego do powiedzenia, gdyż bagnet K jest obecnie
priorytetem, a popyt jest również problemem. Obecny 645z ma bardzo dobrą wartość (stosunek ceny do jakości) i nie byłoby możliwe stworzenie czegoś w tej samej cenie. Istnieje też problem z tym, w jakim stopniu starsze obiektywy będą użyteczne na nowym czujniku. Na pytanie o "bezlusterkowego 645" odpowiedzieli, że problemem byłoby stworzenie nowej linii obiektywów co byłoby oczekiwane, a jest nierealistyczne i przez to ewentualna przejściówka nie byłaby wystarczającym rozwiązaniem
- GR III and GR IIIx - obawiali się, że po stworzeniu GR IIIx spadnie sprzedaż GR III, ale tak się nie stało i wielu użytkowników GR III kupuje również GR IIIx i drugi zwykle chcą mieć w innym kolorze
- K-3 III jest zbyt drogi jako punkt wyjścia dla początkujących i studentów, więc w przyszłości pojawi się standardowy model. Dlatego też wprowadzili KF po wycofaniu K70
– Odbyła się dyskusja na temat nowego systemu operacyjnego (firmware) na K-3 III, a Kawauchi wspomniał, że hipotetyczny K-1 III również miałby nowy system operacyjny. W żadnym momencie paneliści nie pytali o następcę K-1 II, a on po prostu podał to jako przykład
- Rozmawiano również o J Limited. Koncepcja została wyjaśniona, a paneliści powiedzieli, że nie byli w stanie zrozumieć atrakcyjności na podstawie samych obrazów. Zrozumieli, gdy zobaczyli modele w rzeczywistości (nie wiem czy dobrze to zrozumiałem)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Czy dobrze? Bardzo dobrze, sołtys :-)
Ciekawe, co tam Pentarico wypuści? I kiedy? Trzeba czekać :->
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Czekanie to nasza specjalność :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wskazane byłoby wypuszczenie DFA 24-90/4 , DFA15-30/4 i K-1 III
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
sołtys napisał/a:
Ciekawy wywiad/panel dyskusyjny na temat przyszłości Pentaksa ->

- O 645z - Obecnie rozważają nową matrycę dla następcy 645z , ale nie mają nic konkretnego do powiedzenia, gdyż bagnet K jest obecnie
priorytetem, a popyt jest również problemem. Obecny 645z ma bardzo dobrą wartość (stosunek ceny do jakości) i nie byłoby możliwe stworzenie czegoś w tej samej cenie. Istnieje też problem z tym, w jakim stopniu starsze obiektywy będą użyteczne na nowym czujniku. Na pytanie o "bezlusterkowego 645" odpowiedzieli, że problemem byłoby stworzenie nowej linii obiektywów co byłoby oczekiwane, a jest nierealistyczne i przez to ewentualna przejściówka nie byłaby wystarczającym rozwiązaniem

Ludzie chętnie by się zaopatrzyli w średni format. Bardzo chętnie. Przeszkadza cena. Gdyby była na poziomie bezluster FF z półki semipro (15 tys) to miałyby branie. Niestety są na poziomie flagowych modeli. Umówmy się, że Pentax 645 Z jest totalnie, absolutnie, zupełnie i nie wiem jeszcze jak to podkreślić niekonkurencyjny na wielu polach. Wróć. Na wszystkich jest niekonkurencyjny. Kosztuje z podstawowym obiektywem 25 tysięcy. Porównajmy go z Fujufilm GFX 50S II. Z obiektywem kosztuje 20 tys. To 5 tysięcy mniej. Fuji ma też ma 50 Mpx, ale z przesunięcem piksela 200 mpx. Pentax 27 punktów AF. Fuji .. 425 punktów, w dodatku ze śledzeniem obiektu i wykrywaniem twarzy. Pentax migawka szczelinowa do 1/4000, Fuji do tego ma elektroniczną do 1/16000. Fuji ma stabilizacje matrycy 6 EV, Pentax nic. Pentax model z roku 2014, Fuji z 2021. To widać w każdym elemencie, a Fuji w dodtku jest o 5 tys. tańszy! To piąty model Fuji, coraz bardziej dopracowany. Mają też droższy 100 Mpx, on kosztuje kilka tys więcej, Hasselblad ma X1D II, też kosztuje niewiele więcej niż Pentax 645 sprzed 9 lat. Oni chyba go nie mają zamiar produkować tylko sprzedają to co w magazynach?
Facet z Ricocha trafnie zdiagnozował problem. Nikt nie kupi lustrzanki średnioformatowej. Wszyscy oczekują świetnego autofocusa, a to zapewnić mogą tylko bezlustra. Zauważył, że bezlustro to krótki rejestr, czyli wymaga nowej optyki lub przejściówki. A właściwie jednego i drugiego. Bo premiera nowej serii wymagałaby wystartowania z 3 obiektywami natywnymi + adapterem do starej optyki. Nowy system to potężna inwestycja, a sukces niepewien, bo jest spora konkurencja. Zrobią dumpingowe ceny? 15 tysięcy?
Jeżeli facet tak ocenia perspektywy sukcesu lustrzanki średnioformatowej, to co tam sobie po cichu mysli o sukcesach lustrzanek FF albo APS-C?
Pentax aktualnie może się czuc dobrze w lustrzankach APS-C, ale dlaczego? Bo Canon i Nikon się z tego w praktyce wycofali. Nikon nie produkuje serii D3xxx i D5xxx, został mu jedynie drogi D7500, reszta to pełnoklatkoy D850 i D780. Któe już nie maja brania. Wszyscy się rzucili na bezlustra.
Wszędzie gdzie piszę i oceniam bezlustra podkreslam, że bardzo mi sie nie podoba wizjer elektroniczny. Wolę optyczny, czyli lustrzankowy. Ale ... AF bezluster jest nieporównywalny. Czy Ricoch sądzi, że utrzyma użytkowników i wielbicieli marki pod jakimś kloszem, odetnie przepływ informacji? Ruch z wypuszczeniem analogowej lustrzanki wydaje się absurdalny i czy naprawdę chodzi o to by się sprzedawała? Czy może jednak chodzi o marketing - utrzymanie użytkowników Pentaxa w przekonaniu, że lustrzanki są OK?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jak tak się trzymają lustrzanek to niech zrobią hybryde. Body zostaje po lustrzance obiektywy tez Af z K3-III jest ok i niech wprowadzą AF na LV taki jaki jest w bezlusterkowcach i myślę ze mieli by wzięcie. A do tego ekranik gibany.

Myślę ze wprowadzenie takiego AF na LV jak mają bezlusterkowce nie jest jakimś dużym problemem. A to jedyna tak największa różnica. Co do wielkości to body Pentaxa nie są jakieś duże. Ale są wygodne i wszystko jest na miejscu. A nowe obiektywy mają już nowsze silniki AF które by ogarnęły już tego szybkiego AF na LV.
Jak by K-1 III miał takie rozwiązanie to myślę ze śmiało by mógł konkurować z bezlusterkowcami tylko tak by trzeba było wprowadzić parę tańszych szkieł pod FF
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Absolutnie zgoda. To kolejna rzecz którą "postuluję". Lustrzanka, matryca z czujnikami AF i świetny LV z wykrywaniem oka itp. Ale ..... trzymanie tego "na zombie" gdy ARTy 85,105, 135 ważą po 1 kg/sztuka, zoom 70-200/2.8 - 1,5 kg, 200/2 - 3 kg jest niewykonalne. Po prostu trzeba dorobić wizjerek elektroniczny, nasuwany na sanki lampy błyskowej. Chcesz - używasz, a kto nie chce to nie używa. Proste.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ale te obiektywy na bezlusterkowce dużo lżejsze nie są. A zresztą istnieje coś takiego jak statyw :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacek_Z napisał/a:
Po prostu trzeba dorobić wizjerek elektroniczny, nasuwany na sanki lampy błyskowej.
Już to widzę. Lustrzanka dwuwizjerowa. Beka jak z K-01.

Dlaczego lustrzanka nie może po prostu być lustrzanką, tylko musi trwać w "kompleksie bezlusterkowca" ?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dlatego , że matryc do lustrzanek już nikt nie będzie produkował?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach