plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A czym się różni matryca do bezlusterkowca od matrycy do lustrzanki z trybem LV?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Możliwością ciągłej pracy i szybkością działania?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale to nie przeszkadza, żeby matrycę od bezlusterkowca włożyć do lustrzanki. Będzie lepszy tryb LV.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tylko procesory z korpusu muszą odpowiednio szybko przetwarzać dane z matrycy a z tym może być problem jak są one starej generacji...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale w K-1 III może być procesor nowej generacji, zdolny to obsłużyć.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No właśnie w APS-C KF bali się wsadzić coś porządnego by by powstał aparat lepszy od flagowca K-3 Mark III ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W przypadku K-1 III nie może być takiej obawy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W przypadku K-1 będzie to konieczność o ile chcą cokolwiek jeszcze sprzedawać w tym segmencie rynku FF ;-)
Konkurencja jest spora i Pentax zapewne stanowi bardzo niewielki kawałek tego tortu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Konkurencja jest spora i Pentax zapewne stanowi bardzo niewielki kawałek tego tortu.

Zdaje mi się, że Pentax/Ricoh raczej obrał strategię: "jaki kawałek tortu moglibyśmy odkroić i na nim co nieco zarobić, którego nie rusza konkurencja?" ;) Przy czym niestety to "nieco zarobić" sprawia, że raczej mam wrażenie ten kawałek tortu nazywa się "fotografowie hobbyści tradycjonalności" ;) Tacy, którzy wiedzą, że technologie nie sprawią, że będą robić lepsze zdjęcia ;) Mający swoje około-lustrzankowe przyzwyczajenia, którym innowacje około-bezlusterkowe nie tak potrzebne. Przez co nie muszą wywalać dużej kasy na inwestycje .. bo i tak jej nie mają ;)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ryszard napisał/a:
Jacek_Z napisał/a:
Po prostu trzeba dorobić wizjerek elektroniczny, nasuwany na sanki lampy błyskowej.
Już to widzę. Lustrzanka dwuwizjerowa. Beka jak z K-01.

Dlaczego lustrzanka nie może po prostu być lustrzanką, tylko musi trwać w "kompleksie bezlusterkowca" ?

1. NASUWANY. Nie chcesz - nie musisz. Ja bym chciał. Wisi mi jak to wygląda i czy się śmieją.

2. Nie może, bo nie będzie miała eyefocusa i innych pożytecznych cech AFu. JEDYNYCH spraw przyciągających do bezluster.


Matryca? Co ma do tego matryca? Ma te same rozmiary ;) Procesor? No wypada dawać coraz lepsze, czyż nie?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacek_Z napisał/a:
Nie może, bo nie będzie miała eyefocusa i innych pożytecznych cech AFu. JEDYNYCH spraw przyciągających do bezluster.
Hmm... nie zachęciłeś mnie do wymiany (za sowitą dopłatą) posiadanych SLR na MILC.

p.s. Nic personalnego, Jacek_Z. Po prostu kompletnie nie czuję ciśnienia do zmiany. Ani nie mam problemu, że jakiś dziejowy pociąg mi odjeżdża.

sołtys napisał/a:
"fotografowie hobbyści tradycjonaliści"
O właśnie, no wypisz-wymaluj...
BTW, chyba miałeś literówkę ;-)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ależ ja rozumiem i nie piszę swoich uwag do Ciebie, tylko ogólnie. Jak ktoś robi krajobraz, samoloty itd to mu eyefocus niepotrzebny. Ale jak robisz modelki, ruszające się po kadrze, na f 1.4 i aparat ci ciage trzyma ostrość na oku to jest to po prostu fenomenalne. Ja pierwszą lustrzankę z AF kupiłem w 1988 albo 89 roku, 34 lata ich używałem. Bezlustro mam 2 lata i jeśli chodzi o fotografowanie osób to jest przepaść. Ja wreszcie nie muszę przekadrowywać albo joystickiem wybierać innego punktu AF. To jest szczególnie ważne gdy oko jest na bocznych punktach, gdzie czułość i dokładność AF w lustrzance spada (punkty liniowe). Ba, czasami (a nawet najczęściej gdy sie robi całą postać) ma się oko poza jakimikolwiek punktem AFu lustrzanki! Bezlustro ma pokryte prawie 100% kadru i na skraju jest tak samo idealne, szybkie, pewne jak w centrum. To mało powiedziane. Jest szybsze i pewniejsze niż lustrzanka w centrum. ja teraz zupełnie nie zajmuję się tym gdzie jest oko, czy jest na nim ostrość. Bo to jest pewne. Ja mogę sie skoncentrować na kadrze, na drugim planie itd, a nie na oku. To zupełnie inna jakość fotografowania, swoboda, odpada zajmowanie się sprzętem.
Dodam, że artystycznie to sobie mogę pofotografować Haselkiem i Sonnarem 180, tam to nawet AFu nie mam ;) ale to wtedy gdy ma się statyczną modelkę. Gdy się rusza, biegnie, obraca, tańczy, podskakuje - zapomnij o pracy lustrzanką. tzn da się, ale nie na otwartej przysłonie. I lustrzanką będziesz miał nawet wtedy sporo odpadu.

W sytuacji wycofywania się Canona i Nikona z lustrzanek (Sony już dawniej sie wycofało, Oly ma mniejsze matryce 4/3) Pentax staje się numerem jeden w lustrzankach. Tylko czy ma to znaczenie, to inna sprawa. Bo czy przejmie fanów lustrzanek Canona i Nikona? Tu bym nie był optymistą. Jak doskonale wiadomo to nie jest zmiana body, tylko inna optyka. Będą kupowane lustrzanki Pentax i Limitedy? Gdy się ma Nikkory i L-ki? Gdy używanych Canonów, Nikonów jest wysyp, bo użytkownicy przesiadają się na bezlustra? Gdy wybór optyki na C i N jest ogromny? Taniej, drogiej - najróżniejszej, specjalistycznej (T-S). No i drugi minus u Pentaxa, jakie FF mają kupić, co to za wybór? Są aparaty APS-C, OK, ale rynek się przesuwa w stronę sprzętu drogiego, profi. Pentax ma jedynie K1, co mnie bardzo, bardzo, dziwi (i stosunkowo skromny wybór szkieł).
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Tak właśnie jedyna rzecz którą brakuje lustrzankom to jedynie ten super AF. Jak by K-01 miało by taki super AF to myślę ze nikomu by jej kształt nie przeszkadzał. A w miejscu gdzie jest lustro dali by możliwość od dołu zamontowania filtrów ND to by dopiero był fajny bajer dla fotografów krajobrazów. Miałem nadzieje ze w K-3 III będzie już taki fajny AF na LV ale niestety się rozczarowałem. Jak by ten K-3 III miał ten AF i gibany ekran to myślę ze miał by większe wzięcie. Co do K-1 III to już na prawdę powinni pomyśleć nad tym AF w LV jak tego nie zrobią to będzie ciężko na jakiś sukces bo konkurencja jest za duża
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Lepszego AF w LV nie będzie jak nie zrobią punktów AF na matrycy. To przy okazji sie przyda przy filmowaniu.
Canon i Nikon od paru lat nie wypuścili nowego modelu lustrzanki, szczególnie FF. Miejmy nadzieję, że nie wypuszczą czegos gorszego niż modele Nikona czy Canona sprzed lat. A to były super aparaty (D850?).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacek_Z napisał/a:
D850?
Spotkałem się z określeniem lustrzanka ostateczna.

Dla mnie mógłby to być K-1... (a z wizjerem powiedzmy x 0,85 to już totalnie :-P )
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
HD 50-135 f2,8 PLM. Mam nadzieję, nie żebym od razu do sklepu leciał...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
ten Live ma trwać krócej niż 15 minut ciekawa sprawa
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
https://pentaxrumors.com/2023/04/12/pentax-k-3-iii-monochrome-camera-leaked-pictures/
no i taką odmianę k3 Mark III jutro pokażą.
Szkoda ze w takie rzeczy się bawią lepiej coś innego by mogli zrobić np. K-3 Mark III A z gibanym wyświetlaczem :-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
adi24-78 napisał/a:
Szkoda ze w takie rzeczy się bawią

Jeśli to nie jest żart, to zaczynam zbierać pieniądze.
Na PPD w Karpaczu namawiałem Kam by przekonała swoich szefów w Japonii, że matryca mono w Pentax’ie jest super pomysłem. I co? Udało się! :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach