Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
a przy obcinaniu 24 już dostrzegałem różnicę,
Męczę ten temat, bowiem zastanawiam się na ile jest to rzeczywista różnica, a na ile wymyślona. Na jeden z PPDów przywiozłem 3 wydruki formatu A1 z K-5II i K-1. I nikt nie był w stanie ich rozróżnić który wydruk z jakiego korpusu. A to jednak jest większa różnica niż między 24 a 30MPxl.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
zastanawiam się na ile jest to rzeczywista różnica

Przeliczyłem teraz i tak mniej więcej 8, w porywach 9, chociaż oczywiście czasem 2 albo 4.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Założę się, że nierzadko i π.
Zresztą samo (bardzo szybkie) zdryfowanie tematu z Medium Format na Mega Pixels też o czymś świadczy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
I nikt nie był w stanie ich rozróżnić który wydruk z jakiego korpusu.

Żodyn! Tylko to nie jest kwestia lepszej jakości wydruku a większego spokoju z uwagi na zapas w edycji. Zresztą gadaliśmy o tym kiedyś przy porównywaniu Foveona z Bayerem - na wydrukach różnicy nie zobaczysz, ale możliwość bezstratnego wycinania fragmentów kadru w tym pierwszym jest przyjemną opcją z której czasem korzystam.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Michu napisał/a:
I nikt nie był w stanie ich rozróżnić który wydruk z jakiego korpusu.

Żodyn! Tylko to nie jest kwestia lepszej jakości wydruku a większego spokoju z uwagi na zapas w edycji.

O to to! Polać mu! :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawda czasu, prawda ekranu...
Teraz jest szybciej, mocniej, więcej, bardziej... I tylko jakoś tak... no nie wiem... Na witrynę shorpy wchodzę i nigdy nie jestem zawiedziony. Ze współczesnymi stronami tak nie mam.
Kadrowanie powiadacie... ułatwia powiadacie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Kadrowanie powiadacie... ułatwia powiadacie...

Kto nie nauczył się kadrować podczas naciskania spustu migawki, ten przegrał życie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Erwitt? Eeee... nuda... Ciekaw jestem na ile kadrowany był słynny tryptyk Ludwik Kolda76.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W poszukiwaniu magicznego pyłu obejrzałem zdjęcia, które zrobiłem jakiś czas temu pożyczonym Kievem 88 (6x6, ogniskowa 80mm). I jest parę, które wyróżniają się efektem 3D. Nie wszystkie to mają, to nie dzieje się automatycznie z racji mniejszej głębi ostrości. Ba, ona czasem wręcz przeszkadza. Co nie zmienia faktu, że da się tym zrobić przyjemne obrazki, nieosiągalne (albo z trudem) na mniejszych formatach.
Niech Pentax zrobi nowe cyfrowe 645 i 67 (tylko bez cropa!). Będą w pip drogie, nie kupię, ale jednak wierzę w jednorożce ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Przypomniała mi się dyskusja na Nikoniarzach o tym, że zdjęcia z bezlusterkowców są płaskie a z lustrzanek 3D. Kilkanaście stron wałkowali ten temat i okazało się, że aparat z lustrem po prostu ma mniej dokładny AF. Czekają teraz na Nobla z fizyki. O Kijevie Michał Buddabar fajnie opowiadał, że korzysta z pomyłek tego korpusu i są one dla niego wartością dodaną a nie wadą.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wszystkie drogi prowadzą do Nikona. Miałem nikomu nie mówić, ale po cichutku odkładam do żółto-czarnej skarpetki na D500. Mam już 500 :->
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
To jeszcze Ci "D" zostało :-D
Też myślałem o tym (z rok temu) :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kłamałem :oops:
Wydałem na zooma. Została tylko skarpetka :-P
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Będziesz miał pokrowiec na obiektyw. Po upraniu. Skarpetki.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Ryszard napisał/a:
Kłamałem :oops:
Wydałem na zooma. Została tylko skarpetka :-P
Się chwal co za zoom i gdzie można pomacać :)
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Jak nie wezmą się za robotę i nie wypuszcza jakiegoś fajnego szybkie bezlusterkowca to zostanie tylko wierna grupa cykaczy czyt. czarno widzę przyszłość.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
incosgnitos napisał/a:
Się chwal co za zoom i gdzie można pomacać :)
O, macant się znalazł :mrgreen: ;-) Jak Ci napiszę, że chodzi o HD DA 55-300 w śrubokrętowej wersji, to pewnie przejdzie Ci ochota. Szkiełko całkiem przyzwoite, pierwsze obrazki są spoko, ale rozumiesz która to liga... ;-) Ale żeby nie było, jestem zadowolony. Obiektyw używany, stan bardzo OK, cena fajna - udało się :-)
axolotl napisał/a:
czarno widzę przyszłość
Oj tak, czarno, czarno... :lol:
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
ryszard napisał/a:
axolotl napisał/a:
czarno widzę przyszłość
Oj tak, czarno, czarno... :lol:

pentax już to od dawna wiedział, dlatego wypuścił K3 III JET BLACK SPECIAL LIMITED EDITION
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach