Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Trochę dziwne. Promują jednak format APS, a wypuszczają 50. która nie jest tak uniwersalna w tym przypadku jak 35 czy 28. FA 50/1.4 wspominam bardzo dobrze, pomimo aberracji i specyficznej miękkości na pełnym otworze. Małe, jasne szkła to raczej niezbyt popularny trend obecnie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dziwne jest to , że nie wypuścili 27 / F 2.8 lub coś koło tego tylko znów odgrzali coś co prawie każdy ma w gorszej wersji jako DA 50 / F 1.8
Zamiast więc pójść w kierunku masowej produkcji i wypuścić coś plastikowego z linii DA bawią się w tęczowe flary jakby one były najbardziej istotne?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Promują jednak format APS, a wypuszczają 50.

Chyba, że to przymiarki jakieś w kontekście zapowiadanych "analogowców".
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
sołtys napisał/a:
Michu napisał/a:
Promują jednak format APS, a wypuszczają 50.

Chyba, że to przymiarki jakieś w kontekście zapowiadanych "analogowców".
Na tę okoliczność szykują zapewne radioaktywne takumary.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Chyba, że to przymiarki jakieś w kontekście zapowiadanych "analogowców".
A tu mnie Pan zaskoczył, być może jest tak, jak Waszmość piszesz. Aczkolwiek gdzieś mi mignęło, że pierwszy analog ma być kompaktem.
Ale taki MZ-3 Black Edition z AF z K-3III z tą nową pięćdziesiątką... Ciekaw jestem jak się sprzeda bazowanie na sentymencie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nawet sentyment kiedyś się kończy...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sentymenty to raczej tu na forum. I na mój nos to raczej nie idą z ofertą skierowaną do najbardziej sentymentalnych użyszkodników marki z Polski. Oni tak mi się zdaję jadą teraz trendem ponownego zainteresowania fotografią analogową. Fotografia w ogóle stała się czymś mega powszechnym (dostępność syfry i aparaty w telefonach), więc jakaś część tego rynku interesuje się też historią fotografii i tradycyjnymi technikami co też ostatnio widać w trendach na tiktokach (chociaż to raczej chwilowa moda jak wszystkie trendy). Jak widzę Pentax mocno teraz się promuje przez odniesienia do swojej bogatej historii i tak się może stać, że zostanie samodzielnym liderem tego segmentu (bo Leica za droga). I to byłaby meeega rzecz dla tej marki i nowe życie. I tym bardziej utwierdziłaby jej diheardność!!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
MZ-3 Black Edition z AF z K-3III z tą nową pięćdziesiątką

Ooo Paaaanie! Bieeeere!!!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Na tę okoliczność szykują zapewne radioaktywne takumary.

Tysz bieeere 8-) :-B
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
wycofali większą cześć obiektywów pod 645

https://www.optyczne.pl/1..._produkcji.html
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
No bo po co obiektywy, jak już korpusów nie będzie? Marzy mi się, aby zwolnione moce przerobowe przerzucili na odcinek aparatów dla "ludu" (APS i może FF). Coś mi jednak mówi, że tych mocy przerobowych już dawno nie było i teraz wyprzedawane są tylko zapasy :-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Oni przecież robią sprzęt w seriach a nie w ciągłej produkcji.
Więc kwestia tego czy odstawione do blaszaka na tyłach zakładu instrumentarium będzie miało się dobrze.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeżeli firma nie zaprezentuje bezlusterkowego 645 to będzie to koniec
średniego formatu Pentaxa :-/
Chyba ciężkie czasy na MF bo GFX 50IIs można nowego kupić za niecałe 13 tysi
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Najciekawszą cecha bezluster jest AF. Odpowiednie oprogramowanie matrycy jest najważniejsze. Co generacja to AF przyspiesza. Niestety czym większy format tym AF działa wolniej Zastanawiam sie dlaczego różnica jest tak wielka, ale to nie kwestia jednego modelu jednej firmy, ale tak po prostu jest. Raczej nie jest to sprawa wielkości i co za tym idzie ciężaru przesuwanych soczewek albo słabych silników. Mułowaty jest AF w bezlustrach (MF) i Fuji i Hasselblada dajmy na to. Pentax nie posiadając "poligonu" w postaci mniejszych bezluster ma male szanse zrobienia czegoś dobrego. a jak premiera będzie zła to zakopią system. Bezlustra to krótszy rejestr, i co za tym idzie nowa optyka (przejściówka - wszyscy sie na to krzywią, zresztą jesli Pentax robi dwa szkła MF to o czym mówimy?). Stawianie drogiego systemu od nowa? Wątpię. Pentax nawet nie dba o mały obrazek, co mnie juz mocno dziwi.
No i jak przedmówca zauważył - ceny MF Fuji sa tak niskie, że topowe body małoobrazkowe są od nich dwa razy droższe.
Pofantazjuję. :-) Aktualnie robione aparaty cyfrowe średnioformatowe mają matrycę ... no mikroskopijną. Więc może zrobic to porządnie? Tylko jak się patrzy na cenę Phase One XC to zaczynam powątpiewać czy ktoś wejdzie w coś takiego (albo lepiej - jeszcze większego) i to z wymienną optyką.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No i jednak coś się rusza w naszym systemie :-) Pentax pokazał kawałek nowego aparatu ale z tym ze na film :-)

https://pentaxrumors.com/2023/07/03/sneak-peek-of-the-new-pentax-film-camera-currently-under-development/

ciekawe kiedy pokarze prototyp k-1 mark III
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
adi24-78 napisał/a:
kiedy pokarze prototyp k-1 mark III

Pewnie wtedy, kiedy ten coś przeskrobie. :roll:
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Kerebron napisał/a:
adi24-78 napisał/a:
kiedy pokarze prototyp k-1 mark III

Pewnie wtedy, kiedy ten coś przeskrobie. :roll:

albo kiedy RICOH nas pokarze prototypem K-1 Mark III... ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
adi24-78 napisał/a:
Pentax pokazał kawałek nowego aparatu ale z tym ze na film
Muszą uważać, bo wygląda to, jak coś przygotowanego do wyrzucenia :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Nie wiem co dalej będzie w Pentaxie, ale myślę, że K-1 w niedalekiej przyszłości może podzielić los 645. Obym się mylił
Lubię obrazowanie Pentaxa rozwiązania ich puszek ale polityki firmy nie rozumiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach