korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Ja bardzo liczę na K1-III. W sumie to nawet nie zmieniał bym go bardzo, nawet zostawił takiego jakim jest, tylko dorzucił lepszy AF, najlepiej z wykrywaniem oka sprawnym i lepszym AF-C. Jakby mieli chłopaki jeszcze trochę wolnych mocy przerobowych to szybszą komunikację z appka na telefon. Ale to już bez ciśnienia. Reszta bez zmian mi pasuje :-> Daje im czas do 07.2025, więc jeszcze trochę mają czasu :evilsmile: . A jak do tego czasu się nic nie pojawi to zmiana systemu zapewne. Może ktoś z RICOH to przeczyta i się wystraszy utraty jednego klienta i zarządzi jakieś zmiany :mrgreen:
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
foto napisał/a:
Lubię obrazowanie Pentaxa rozwiązania ich puszek ale polityki firmy nie rozumiem.

Też nie rozumiem. Wyniki rynkowe pokazują, że mniejsze formaty tracą. 4/3, a firmy, które robią APS-C i FF maja większą ofertę na FF niż na cropa. Nikon produkuje juz tylko jedną cropową lustrzankę (reszta to magazyny) i nadal trzy lustrzanki FF. W bezlustrach ma Z5, 6, 7, 8, 9 - wszystkie FF, a w cropie trzy body (Z30, 50, Zfc). U Canona też sie skupiają na FF, bezlustra APS-C traktując po macoszemu. Pentax odwrotnie. Choć ostatnio pokazali obiektywy do pełnej klatki, czyli jej nie zarzucają. No ale co to za oferta? Jeden model FF. Odpuszczają klientów, którzy chcą wysokie ISO, klientów chcących płyciutkie GO i tych co chcą bardzo dużo detalu. To kogo chcą? Jedynie utrzymania tych co już mają Pentaxa? Godzą się na zwijanie marki? Pentax ma fajne rozwiązania, ale dobra obsługa, ergonomia nie załatwia sprawy, bo potrzeba też konkurencyjnych parametrów.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Pentax pokazał nową Mapę obiektywów te obiektywy co były w planach już nie pokazał ani nie pokaże ciekawe kiedy będzie jakiś obiektyw nowy ja czekam na tego 18-100 f2.8 :-)

https://pentaxrumors.com/2023/08/28/pentax-k-and-645-mount-lens-roadmap-updated/
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Są dwie możliwości: albo dział foto przestał udawać, że sytuacja jest trudna i nie ma sensu deklarować dalekosiężnych planów albo powoli zwija interes...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Pożyjemy zobaczymy ale mam nadzieje ze nie zwinie
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
adi24-78 napisał/a:
https://pentaxrumors.com/2023/08/24/pentax-ricoh-was-chosen-as-the-1-favorite-digital-camera-manufacturer-in-a-recent-questionnaire-in-japan/

w Japonii Pentax jest numer 1 :-)


No, wielu artystów jest docenianych dopiero po śmierci ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Z ciekawości zajrzałem, ale co innego mnie zainteresowało - CAMERA-GUN :shock:
https://pentaxrumors.com/wp-content/uploads/2023/06/StockCam-gun-style-camera-1.jpg
Chłop jest trochę podobny do Tomka Michniewicza :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kuba Nowak, :evilsmile:

Już wiadomo, skąd te oznaczenia - Z jak zombie, K jak kadawer.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wygląda to na zwijanie interesu, zobaczcie jak wygląda strona pentax.pl od kilku miesięcy nic się nie zmieniło.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Pentax Polska nigdy nie był firmą o zbyt nachalnym marketingu, więc tym bym się nie przejmował. Gorzej, że portfolio produktów jest jakie jest. Nie chodzi mi o bezlusterkowca, bo to jeszcze jestem w stanie "kupić" - robimy lustrzanki i nie ścigamy się z mainstreamem, ale szkła topowego K3III to trochę muzeum fotografii :lol:
Szczerze mówiąc cieszę się z osobistego rozwodu z Pentaxem, dokonanego już rok temu. Od kilku lat na moje zaczepki "choć, pobawimy się w łóżku i zrobimy sobie nowego da*50-135 czy dfa70-300" wciąż powtarzał mi "nieeee, dziś nie, głowa mnie boli"... Nowa kochanka nie jest taka sexy, dziurkę do patrzenia ma elektroniczną, ale przynajmniej zaspokaja mnie we wszystkie możliwe szkiełka, jakie sobie tylko wymarzę...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paffcio, to tylko efekt "kochanka vs żona". :mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Przysłowie mówi:
Cytat
Spiesz się powoli.
I ci z Ricoh/Pentax na pewno dobrze je znają ;-) Nie wiem czego mogłoby mi brakować w K-1 II, gdybym posiadał, ale spoko - niech zrobią Mk3 :idea:
Ech, miałem kiedyś Mondeo Mk3. To była fura... :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Nie wiem czego mogłoby mi brakować w K-1 II, gdybym posiadał,

Systemu AF z K-3III :evilsmile:
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Jakieś wieści są, że prace trwają, czyli wiadomo trochę więcej niż nic :p

Chociaż na PentaxForums spotkałem się z taką teoria że K1 III jest już gotowe tylko produkcja byłaby tak drogą że nikt by nie kupił dlatego Ricoh czeka aż inne aparaty podrożeją jeszcze bardziej i wt dy dopiero jak rycerz na białym koniu wjedzie nowe K1 w normalnej cenie :p
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, niby tak, ale niekoniecznie, przecież lepsze jest wrogiem dobrego.

I znowu przysłowie :roll: Stary się robię :lol:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
plwk napisał/a:
Systemu AF z K-3III :evilsmile:


no tak to najważniejsza opcja i jeszcze by się przydał taki AF na LV jak mają bezlusterkowce i matryca BSI
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja ciekaw jestem czy pojawi się następca K-1 I czy będzie zoom np. 24-90/4

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach