adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
https://pentaxrumors.com/2022/02/13/ricoh-has-scheduled-a-pentax-slr-meeting-on-march-13th/
Ciekawe czy coś nowego pokażą czy to tylko będzie pogadanka taka ogólna
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No ciekawe muszą się ogarnąć i coś ciekawego nowego zaprezentować?
Nawet OIympus system bez przyszłości ;-) , zaprezentował nowego flagowca...
Niestety ale wygląda na to, że wszystko co nowe (obiektywy itp) będzie wypuszczane w "systemie 4K" tzn. z ceną min. 4000 pln ;-)
Nowy korpus Olympusa podobnie jak Pentaxa też kosztuje ok 8K ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Markus - ja już nie myślę o nowościach z Pentaxa, zostawiłem K-1 z FA 31,43,77 i nie planuję żadnych ruchów. Satysfakcja obrazu z tego zestawu jest bardzo duża.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, ale ma być w nowościach 21mm

Ja osobiście chwilowo bawie się pożyczoną K1 i jestem zachwycony możliwościami - i przerażony wielkością plików :-)
jak sie odbije finansowo to K1 - jak najbardziej sobie sprawie. ale to będzie wiązało się z chyba wymianą komputera i monitora :-( i znowu dużo drożej niż myślałem
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv, K-1 to naprawdę świetna maszynka. Pliki nie są aż takie duże. W Z6 jest matryca 24MP i pliki też 44MB. O DFA 21 na ta chwilę nie myślę ponieważ zakupiłem Z6II + Z14-30/4 i ten zoom spełnia moje oczekiwania
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
foto, wysłałem PW
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, o Z6 myślałem teraz myślę o Olympusie (nie OM)
ale to nadal zostaje dla mnie coś w stylu zmienić cały system a ja nawet nie mogę uporządkować tego co mam :-)
więc póki co to chyba zostaje tylko zbierać i czekać :-)
ja amator jestem i zdjęcia robię jakoś tak dla siebie i swojej przyjemności - no wiec GR jest już niezłą fanaberią :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cień Z6 padł na forum, niczym kiedyś D40 ;)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
OM droższy od K-3 mark III a matryce ma prawie o połowę mniejszą.
Na targach CP+ chyba nic nie pokażą bo jakoś cicho jest
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Oczywiście, ale możliwości tej małej matrycy wykraczają dużo ponad to co oferuje Pentax.Jak komuś nie zależy na MP to Olek jest lepsza propozycją...Liczba szkieł możliwych do podpięcia jest bez porównania większa w systemie Olka. Pentax mógłby chociaż kilka nowych profili kolorystyczny dodać do firmware swoich korpusów.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No teraz dodał jeden profil kolorystyczny. ale chyba z tego mało kto korzysta. Ja z tego nie korzystam bo robię zdjęcia w RAW.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak robisz w raw to możesz użyć go zawsze w DCU...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Tak mogę ale nie potrzebuje :-) na Lightoorma to masz sporo takich profili
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
foto napisał/a:
Markus - ja już nie myślę o nowościach z Pentaxa, zostawiłem K-1 z FA 31,43,77 i nie planuję żadnych ruchów. Satysfakcja obrazu z tego zestawu jest bardzo duża.


Ja się tylko martwię , że zanim Pentax wypuści następce K-70 to mój K-70 padnie a najnowszego K-3 raczej nie zamierzam kupować...

Właśnie przekroczyłem 40553 ujęć ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Moja K-70 ma ponad 50 tys i fakt by się przydało już ją wymienić na k-90 :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Podobno będzie nowa 70-tka. Tylko od Nikona...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Z napędem BDSM.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ale zasilanie jądrowe..?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Canon właśnie ogłosił, że jest liderem sprzedaży aparatów i szkieł w Ameryce. Kilka dni temu dokładnie to samo ogłosiło Sony:
https://photorumors.com/2022/02/24/lol-canon-also-claims-to-be-americas-leader-in-the-digital-camera-industry/
Jeśli za chwilę pierwszym okaże się także Nikon, OM System, Panasonic oraz Fuji i Leica - wyjdzie na to, że Pentax będzie na drugim miejscu wśród producentów aparatów w Ameryce, a to jest - jak by nie patrzeć - doskonały wynik, prawda?
:mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach