Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
JacekK napisał/a:
na indeksie 45,5 mm
O właśnie, chodzi przecież o K-01 ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Soniak z tym czymś będzie z półtora centa cieńszy niż K-01 bez obiektywu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Takie tam zabawy w porównywanie z linijką ;-) Gdyby tylko o to chodziło, to Sony A6xxx powinno być hegemonem rynku foto - a mnie na przykład w ogóle nie pasuje do ręki i nie kupię.
...
I tak można w kółko i w kółko... :lol:

[ Dodano: 2020-10-05, 13:33 ]
BTW, ósma strona wątku, a ja nadal nie widziałem serio odpowiedzi na pytanie "A po co?"
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Hegemonem na rynku bezluster jest canon i jego tercet M10-M50-M100 (teraz już 200), mam w pracy M100 - ergonomicznie o wiele słabszy, niż a6xxx, ale to canon.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie hegemonem tylko Conanem.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ryszard, Armia Jego Królewskiej Mości jako ostatnia wprowadziła do uzbrojenia pistolety maszynowe (Sten) tylko dlatego, że ktoś uznał "A po co, brytyjska armia nie będzie używać broni gangsterów"
A tak serio serio: postęp techniki i tyle.
Bezlusterkowce jeszcze powoli wnoszą znaczące zmiany, za to mają dużą progresję, a lustrzanki już nie nie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pojawił się test SONY A7R IV, zobaczcie jak zakres i dynamika tonalna wypadła. Leciwy już K-1 wydaje się lepszy :mrgreen:

https://www.optyczne.pl/4...ony_A7R_IV.html
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
foto napisał/a:
Pojawił się test SONY A7R IV, zobaczcie jak zakres i dynamika tonalna wypadła. Leciwy już K-1 wydaje się lepszy :mrgreen:

https://www.optyczne.pl/4...ony_A7R_IV.html


Hummm widać że jakoś ten nowy Sony nie powala, AF "oczny" fajny ma..
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
JacekK napisał/a:
Ryszard, Armia Jego Królewskiej Mości jako ostatnia wprowadziła do uzbrojenia pistolety maszynowe (Sten) tylko dlatego, że ktoś uznał "A po co, brytyjska armia nie będzie używać broni gangsterów"
I dlatego wygrali wojnę.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Znajdź jakąś bitwę, którą brytyjska armia wygrała bez cudzej pomocy. Chyba tylko Mers el-Kebir. :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Według mnie to przegrali, w jej wyniku skończyło się British Empire. Zresztą zawsze wysługiwali się innymi. Ale kiedy ludzie zmądrzeli na tyle by się nie dać napuszczać w ramach "dziel i rządź", to urwało się szybko :-P
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Jeżeli Niemcy wygrały II wojnę światową to gratuluję wiedzy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
WaldekW napisał/a:
Jeżeli Niemcy wygrały II wojnę światową to gratuluję wiedzy.

a gdzie ktoś napisał, że Niemcy wygrały ?
No cóż Polska niby należała do zwycięzców a w sumie przegrała. :-(
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
greentrek, Otóż właśnie.
A tak w sprawie tematu podstawowego:
Kiedyś był wątek porównujący chyba Samsunga NX i K-01, ale nie potrafię na to trafić.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Jakby kto nie wiedział to wygrały te 3 państwa, których reprezentowała "wielka trójka": https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Yalta_Conference_1945_Churchill%2C_Stalin%2C_Roosevelt.jpg
Utrata kolonii nie świadczy o przegranej w II wojnie światowej. Hiszpania i Portugalia nie brały udziału w wojnie i kolonie straciły.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
I tak po wojnie i kilku jeszcze latach Angolom zostało niewiele więcej niż Piccadilly Circus z ich całego imperium.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Niech będzie, że Wielka Brytania przegrała wojnę bo straciła kolonie a Albania wygrała bo nic nie straciła. Pewnie dlatego Albania nie przegrała wojny bo wcześniej niż Wielka Brytania wprowadziła pistolet maszynowy na uzbrojenie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
WaldekW napisał/a:
Niech będzie, że Wielka Brytania przegrała wojnę bo straciła kolonie a Albania wygrała bo nic nie straciła. Pewnie dlatego Albania nie przegrała wojny bo wcześniej niż Wielka Brytania wprowadziła pistolet maszynowy na uzbrojenie.


żeby nie był że się czepiam ale co to ma wspólnego z bezlusterkowcem z tematu??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jest to głęboka metafora sprzętowa - w skrócie: Pentax nie wprowadzi bezlusterkowca i przez to straci kolonie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
już myślałem, ze jakies porównanie do szybkostrzelności

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach