Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślę, że obecnie bardzo często będziemy mieli do czynienia z rewolucyjnymi wynalazkami.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mnie chodziło nie o samo wyzwalanie mrugnięciem, ale zapisywanie w pamięci podręcznej zwanej muskiem lub mózgiem - zależy od producenta.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
tref napisał/a:
JacekK, ja bym poszedł dalej i od razu chciał robić zdjęcia mrugnięciem oka. Zawsze masz przy sobie aparat mogący nagrywać sekwencje obrazów. Masz wolne ręce, bez zbędnego żelastwa. Zasilanie też da się rozwiązać jakimś kotletem podczas zdjęć kotleta lub :-B podczas imprezy plenerowej. Same zalety, tylko pamięć nieulotna jest potrzebna.

Pewnie znasz: https://www.filmweb.pl/fi...zna-2004-100214
Tylko fikcja ale widać minusy podobnych rozwiązań.
(tak wiem, chciał byś sam decydować co jest rejestrowane, ale wszystko się da ominąć o-P)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Byle się tak nie skończyło :evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Albo tak.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Tak czy siak czołowi producenci wypuścili lustra. Polityka Pentaxa spowoduje że znowu zaśpi.. A ten wpis skasuje admin za politykę???? ;-) Życie..Ricoh bardziej uważa na swojego kompakta GR 3 niż na Pentaxa... Postęp trwa. Są już matryce 60 megapikselowe w aparatach komórkowych więc kupowanie kompaktu ze średnią lub słabą optyką jest zwyczajną fanaberią i nie ma sensu. Czy mam rację?? Myślę że tek. Czas pokaże. pozdrawiam
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Co ma GR do telefonu z matrycą 60mpix?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ostatnio kolega przesłał mi zdjęcia ze swojego smarka 48 Mpix - strasznie bezsensowna, wielka pikselowa kupa !
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jest kilka smartfonów, które robią bardzo dobre zdjęcia, ale ergonomia leży po całości w porównaniu z normalnym aparatem.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Ergonomia leży ale za to mobilność nie leży.. Chyba że ktoś chodzi na codzień wszędzie ze swoją lustrzanką.. Na przykład po bułki do sklepu.. Może niegroźne ale jednak chyba zboczenie?? ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
specmisiek, to w końcu chcesz telefon Pentax czy bezlusterkowca? :mrgreen: :-P ;-)

[ Dodano: 2020-09-24, 14:07 ]
specmisiek napisał/a:
Na przykład po bułki do sklepu.. Może niegroźne ale jednak chyba zboczenie??
Jak z K-70 to zboczeniec. Jak z Sony A7 to koleś na czasie. Pokaż mi, jak wychodzisz od piekarni, a powiem Ci, jakim jesteś fotografem. :evilsmile:

;-) ;-) ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Zaprawdę, nie trzeba wszystkiego uwieczniać - to już robi monitoring...
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Mam pytanie do doświadczonych - dlaczego mój K 7 nie działa z lampą FGZ 540 gdy ma dołączony grip??? Czy w innych modelach jest tak samo??

[ Dodano: 2020-09-24, 15:30 ]
Już się bałem że coś się stało z aparatem lub z lampą.. Po odłączeniu gripa problem znika..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Grip oryginalny?
Może jakieś zwarcie...
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Problem rozwiązany. W menu aparatu trzeba dać automatyczny wybór baterii. Jeśli dam wybierz najpierw baterię z gripa to sterowanie lampy zewnętrznej nie działa a działa tylko lampka wbudowana.. Dobrze wiedzieć.. Ciekawe czy w nowszych modelach to naprawili?
Pozdrawiam
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
specmisiek napisał/a:
Tak czy siak czołowi producenci wypuścili lustra. Polityka Pentaxa spowoduje że znowu zaśpi.. A ten wpis skasuje admin za politykę???? ;-) Życie..Ricoh bardziej uważa na swojego kompakta GR 3 niż na Pentaxa... Postęp trwa. Są już matryce 60 megapikselowe w aparatach komórkowych więc kupowanie kompaktu ze średnią lub słabą optyką jest zwyczajną fanaberią i nie ma sensu. Czy mam rację?? Myślę że tek. Czas pokaże. pozdrawiam


Czy Ty w ogóle sam wiesz co piszesz przywołując GR o telefonu ?
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Tak. Zdecydowanie wiem co piszę...;-) Nie wiem za to czy taka uwaga świadczy dobrze o znajomości możliwości topowych Ifonów ;-) Nie tych sprzed 5 lat...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
specmisiek, mam GR III i wiem dokładnie co potrafi ten aparat i wiem również jak zdjęcia wyglądają z fona. Mówię tu o wydrukach A-4, A-3, A-2.
Z GR III A2 bez problemu a Fona ??? No właśnie :-> ale głowa do góry może za kilka lat to się uda :->
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Co do smarków i aparatów, to wybór zależy od granicy percepcji użytkownika - jeśli nie zauważa różnicy, to po co ma kupować aparat. Są tacy, którzy nawet nie zauważają, że zdjęcie jest nieostre... najważniejsze, że w kadrze znajduje się jego twarz ;-)
Jakiś czas temu nie wytrzymałem i napisałem emalię do jednego z pism górskich, które namiętnie drukowało rozkładówki ze smarkowych zdjęć - różnica widoczna gołym okiem. Oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi, ale w następnym numerze część redaktorów wrzuciło zdjęcia świadomych fotografów zamiast swoich smarkowych pstryków. Reszta autorów i redaktorów widać nie zauważa różnicy...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ciekawa opinia na stronie stevehuffphoto:
Photography has become disposable.
http://www.stevehuffphoto...ome-disposable/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach