foto  Dołączył: 03 Maj 2013
SAMPLE HD PENTAX-DA 18-50mm F4-5.6 DC WR RE
W dniu wczorajszym, zakupiłem szkiełko jak powyżej i dziś kurier dostarczył. Szukałem jakiejś alternatywy zamiast kita 18-55 WR do K-5IIs. Nie wiem czemu wcześniej nie zerknąłem na to szkiełko, pewnie przez pogoń za świetna jakością z K-1 i dobrych obiektywów do niego. Przyszedł moment żeby jakiś sensowny zoom do K-5IIs kupić i żeby był mały i w miarę dobry optycznie. Na początku padło na HD DA 16-85 ale jednak to już większe szkło, i zacząłem grzebać w necie na temat tego obiektywu. Zdjęć mało i recenzji też. Ze zdjęć, które udało mi się zobaczyć w necie wyglądało to zachęcająco i to nawet na szerokim kacie 18mm o który mi chodziło. Gryzłem temat trzy dni i zapadła decyzja żeby kupić. Udało mi się zrobić dziś mały test i muszę przyznać, że jest to chyba niedoceniony zoom kitowy Pentaxa bo zdjęć na flickrze jak na lekarstwo. Pierwsze wrażenia takie, że na 18mm jest naprawdę dobrze w centrum a na brzegach dobrze - na brzegach bardzo mi zależało. Natomiast na długim końcu jest rewelacja jeżeli chodzi o jakość od brzegu do brzegu wszystko ostre nawet w pełnej rozdzielczości. Kontrast i kolory bardzo dobre. A silniczka napędu prawie nic nie słychać.
Poniżej pierwsza fota na szerokim kącie, na A-4 wydruki będą świetne :-D

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Obiektyw, ma znakomitą pracę pod słońce / światło

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Od czasu wycieczki forumowej do Gdańska, mój egzemplarz leży w szufladzie. Miał iść do Żyda z jedną z puszek. Puszki zostają, więc może dam mu szansę? 🤔
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rychu napisał/a:
Miał iść do żyda z jedną z puszek.

rychu, taki z Ciebie "polak"?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a to był całkiem fajny obiektyw. ja byłem zachwycony poręcznością :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
rychu napisał/a:
Miał iść do żyda z jedną z puszek.

rychu, taki z Ciebie "polak"?

Mam arabski tezaurus 🙃
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
byłem zachwycony poręcznością :-)

Jeszcze czymś? 😉
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu napisał/a:
Rivelv napisał/a:
byłem zachwycony poręcznością :-)

Jeszcze czymś? 😉


Juz nie pamietam.
Choć ciągle zamiast niego wracał 16-85. To jakos tak stwierdzłem że to mogło by się przyjąć.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
rychu, Ty masz wersję SMC czy HD ? Moja SMC jakaś rewelacyjna nie jest . Tak jak kiedyś pisałem , 28-50 jest w miarę o.k. Oczywiście jak af trafi . Bo u mnie często nie trafia pomimo potwierdzenia ostrości . Może wersja HD jest w jakiś sposób optycznie lepsza ale nie zainwestuję 8 stówek aby się przekonać . Generalnie kit samsunga czy fuji zjada optycznie mojego smc 18-50 .
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
czy fuji

Którego masz na myśli? 15-45 czy18-55 - to różne bajki :)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
W porównaniu xc 16-50 ver 1
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kot72, sprawdzone. Jednak SMC :roll: kurka wodna no .... :-/
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Praca obiektywu pod słońce na szerokim kacie 18mm. Mój DFA 24-70/2.8 niestety nie jest taki dobry w takich warunkach :cry:

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Następne zdjęcie z pełnym słońcem w kadrze, zrobiłem dziś pierwsze wydruki z tego szkiełka na A4 i A3 , jest malina :mrgreen:

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, mam wrazenie ze juz swietnie rozreklamowales te szkielko :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach