Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Samsung GX-20 pierwsze wrażenia...
Czy ktoś z forumowiczów posiada tą puszkę i mógłby napisać kilka słów o niej,
ewentualnie zamieścić kilka zdjęć ?

Czy jest ten aparacik w oficjalnej polskiej dystrybucji?

Jak szukam sklepu z GX-20 to wyświetla mi same jakieś dziwne sklepiki internetowe...

Czy Samsung GX-20 ma polskie menu?

Jaki obiektyw jest dołączany jako kit? D-Xenon 18-55 II ??
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Samsung na krajowym rynku , prowadzi skrajnie skąpą politykę dystrybucyjną najnowszej puszki gx20 , czego przykładem jest oferta sklepów zebrana przez ceneo ( http://www.ceneo.pl/1355632 ) oraz witryna www samej firmy na której jeszcze nie wprowadzili nawet informacji o aparacie ! ( http://www.samsung-foto.pl/?q=taxonomy/term/1/9 ) .
Odpowiedzią może być informacja podana przez serwisy 1001noisycameras oraz amateurphotographer , które poinformowały o pracach nad pełną klatką ( http://www.amateurphotogr...ews_227234.html , http://1001noisycameras.b...frame-cmos.html ) . Być może producent koncentruje cały swój potencjał na tym celu . Interesujący jest fragment w informacji podanej na stronie amateurphotographer.co.uk , cytuję : " 'professional' standard digital SLR." . Czyżby rzeczywiście FF będzie dostępne dla mas ? .
PS. - Po sony raczej tego nie będzie można się spodziewać .
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ale fajnie, bo nie ma bidulek samsung żadnych szkieł , więc będzie na 100% bagnet K :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Też przeglądałem ceneo i stronę K-Consult główego dystrybutora aparatów i obiektywów Samsung w Polsce.

Wygląda to tak, jakby wcale im nie zależało na tym żeby cokolwiek z Samsunga sprzedać.

Strona nieaktualizowana, dostępność szkiełek z systemu D-Xenon żenująca słaba ,poza dual-kitem nic praktycznie nie ma.

Nie odpowiadają na e-maile.

Brak polskiego menu w Samsungach to efekt inercji dystrybutora w tym zakresie.

Jednym słowem porażka...
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Może to wina umów między Samsungiem a Pentexem, podzieli się krajami w których promują daną markę?
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
pikolo napisał/a:
Być może producent koncentruje cały swój potencjał na tym celu


mysle, ze samsung ma wiecej niz jednego pracownika i prace nad FF nie maja wplywu na dystrybucje :) predzej to co mowi dybon - p. i s. podzielili sie rynkiem, zeby nie konkurowac miedzy soba.

mik
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To chyba trzeba się cieszyć, że Pentax a nie Samsung przypadł na PL, nie? ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Markus napisał/a:
Wygląda to tak, jakby wcale im nie zależało na tym żeby cokolwiek z Samsunga sprzedać.

Było już o tym. Rok temu pisałem, że w rozmowie z pracownikiem firmy K-Consult, na poprzednich targach foto w Łodzi, padło z jego ust jednoznaczne stwierdzenie: Nie są zainteresowani sprzedażą Samsunga, ponieważ bardzo dobrze zarabiają na Sigmie i na produktach tej firmy skupiają swój wysiłek.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To chyba czas aby Samsung zmienił dystrybutora na polskim rynku na takiego co mu zależy na sprzedaży :-)

Czesiu z naszego forum czy chcesz podjąć współpracę z Samsungiem w tym zakresie? :-)

Czy dobrze, że Polska ma Pentaxa to już sprawa dyskusyjna.

Wolę tańsze i tak samo funkcjonalne puszki Sama.

Nie mam kompleksów z tytułu napisu na korpusie :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Markus napisał/a:
Czy dobrze, że Polska ma Pentaxa to już sprawa dyskusyjna.

Wolę tańsze i tak samo funkcjonalne puszki Sama.

A w sklepach max dualkit.......
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bo dystrybucja do d....
Jakby wziął się za to człowiek interesu to inaczej by to wyglądało.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Markus napisał/a:
Jakby wziął się za to człowiek interesu to inaczej by to wyglądało.

I doprodukowalby 21, 31, 35, 43, 70 i 77 ltd? Pewnie z dopiskiem Samogon LOL!

Nie wiem, czy Szajsung wypuscil na rynek cos wiecej niz kity i 35-ke..

Tak wiec cieszmy sie, ze projekty Pentaksa sprzedawane sa pod jego wlasna marka, a nie jako Samsungi.

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
D-Xenon Schneider-Kreuzenach 77 Limited :-) może być jak będzie tańszy i taki sam jak Pentaxa to biorę :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Hahaha :-D



Jak bedzie Schneider 43 tanszy, to biore.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
perl napisał/a:
Jak bedzie Schneider 43 tanszy, to biore.

zapomniałeś dopisać "razy". Między "43" a "tanszy" ;-)
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
dan napisał/a:
Nie wiem, czy Szajsung wypuscil na rynek cos wiecej niz kity i 35-ke..


TUTAJ mozna kupic reszte. Link do tego sklepu jest na http://www.samsungcamerausa.com

mik
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
Na optycznych test k20d wypadł beznadziejnie... i sie zastanawiam czy GX-20 też ma korekcje szkieł z poziomu body - bo może bedzie troche lepszy od k20 - tak jak to jest z gx-10 i k10d - ten pierwszy w optycznych wypadł lepiej o dziwo.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Semimatt tak ale w teście na optyczne. :-/ Mam gx a i oglądałem wiele zdjęć z k10d. To praktycznie to samo, ja różnicy w jakości zdjęć nie stwierdziłem (może w testach rzeczywiście są), w codziennej fotografii niezauważalne.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Semimatt napisał/a:
Na optycznych test k20d wypadł beznadziejnie...
- no....bo to jest beznadziejna puszka....
normalnie hotpiksele wysypuja sie przez bagnet z rozdzialka tak nprawde jest slabsza niz GX10
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak, dziurawym słoikiem zatykasz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach