Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ryszard napisał/a:
w Polsce złapać pingwina...


Molestujesz dziewice? :shock:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
slwk2020 napisał/a:
faktycznie nie znam nikogo z Pentaxem

ja np w świecie materialnym nie znam nikogo z Canonem, ale wierzę tym którzy utrzymują że ta marka jeszcze istnieje :)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
PiotrK. napisał/a:
slwk2020 napisał/a:
faktycznie nie znam nikogo z Pentaxem

ja np w świecie materialnym nie znam nikogo z Canonem, ale wierzę tym którzy utrzymują że ta marka jeszcze istnieje :)

PLWK napisał, że Do Lublina przyznaje się 79 osób z forum, więc jest szansa, że kogoś poznam.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Moim zdaniem nazwa jest mało fortunna.. Ja osobiście wolałbym jakby się nazywał np. K2 D.. Bo K2 już był.. Tylko w wersji analogowej-na kliszę...Japończycy jakoś traumatycznie unikają liczb parzystych niestety...K3 III.. Co to za nazwa??? Może K33??? ;-) I oni twierdzą że mają pomysł na nowe APS-C, kiedy nie mają nawet pomysłu na nazwę.. Mało to wiarygodnie wygląda.. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
specmisiek napisał/a:
I oni twierdzą że mają pomysł na nowe APS-C, kiedy nie mają nawet pomysłu na nazwę..
Świetne! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Co za różnica, może nawet nazywać się K-666, byleby w końcu się ukazał...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jak się pojawi K-666 będę musiał kupić :evilsmile: :evilsmile:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
"Numer bestii" he he ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bestię już mamy: 645 :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
Bestię już mamy: 645 :evilsmile:

645 to najwyżej Mniejsze Zło :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak masz 645 i DA 21 to razem daje 666
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Paffcio napisał/a:
Co za różnica, może nawet nazywać się K-666, byleby w końcu się ukazał...

Ukazać to się ukaże, ale mogą być problemy z ostrością patrząc na jego cenę - chyba że do lutego 2021 coś się zmieni i cena z kosmosu wróci na ziemię, ale to chyba tylko moje pobożne życzenia. Zaczynam szukać używki.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
slwk2020 napisał/a:
Zaczynam szukać używki.

K3 III? ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
slwk2020 napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Co za różnica, może nawet nazywać się K-666, byleby w końcu się ukazał...

Ukazać to się ukaże, ale mogą być problemy z ostrością patrząc na jego cenę - chyba że do lutego 2021 coś się zmieni i cena z kosmosu wróci na ziemię, ale to chyba tylko moje pobożne życzenia. Zaczynam szukać używki.

Patrząc się na to, jak długo ten korpus był projektowany można mieć pewność, że użyto do jego kontrukcji wszelakich kosmicznych technologii (np. sprawny AF-C :lol: ) więc tanio być nie może.

I nie wiem dlaczego piszesz o lutym - czy to właśnie wtedy Ricoh ma ogłosić kolejne opóźnienie premiery K3III? :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
645 to najwyżej Mniejsze Zło
Duży, ciężki, ale ja bym nie pogardził :-D
opiszon napisał/a:
Jak masz 645 i DA 21 to razem daje 666
W połączeniu z Twoim awatarem wychodzi całkiem ponura numerologia... ;-)
slwk2020 napisał/a:
chyba że do lutego 2021 coś się zmieni i cena z kosmosu wróci na ziemię, ale to chyba tylko moje pobożne życzenia
Zdecydowanie życzenia. Czy któryś flagowiec Pentaksa był tani w dniu premiery?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Tak baj de łej, drodzy Pentaxiarze, przypomnijcie sobie ile na początku (ok. 2007 roku) kosztował K-10, 4 tysiaki? Z tej perspektywy najnowszy top model wcale nie będzie nie wiadomo jak drogi... a 3400pln za KP to prawdziwa okazja
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Paffcio napisał/a:
I nie wiem dlaczego piszesz o lutym - czy to właśnie wtedy Ricoh ma ogłosić kolejne opóźnienie premiery K3III?

Jak już pisałem wcześniej Wg photorumors.com nowy Pentax K-3 Mark III będzie kosztował około 1900 USD i zostanie uruchomiony (sprzedawany) w lutym 2021 r. i na dzień dzisiejszy nowszych informacji nie znalazłem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Paffcio, a policz jeszcze inflację, siłę nabywczą i inne takie... Premiera w cenie K-1? No na to chyba trzeba się nastawić.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Ryszard,
Ja mam w stopce puszkę taką jak Ty i nastawiałem się na k3III, ale teraz musiał bym się całkiem przestawić żeby go kupić i na razie chyba nówkę odpuszczę.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Paffcio napisał/a:
Tak baj de łej, drodzy Pentaxiarze, przypomnijcie sobie ile na początku (ok. 2007 roku) kosztował K-10, 4 tysiaki?

Cena sugerowana: 899.95$, cena w Polsce: ok. 3100 zł (początek 2007 roku). Płaca minimalna: 936 zł brutto, przeciętne wynagrodzenie: 2691,03 zł brutto.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach