cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
slwk2020 napisał/a:
Ryszard,
Ja mam w stopce puszkę taką jak Ty i nastawiałem się na k3III, ale teraz musiał bym się całkiem przestawić żeby go kupić i na razie chyba nówkę odpuszczę.
Swego czasu niejaki asahi man sugerowal, ze beda dwa APS-C. Byc moze K-70 tez dostanie update... z jakims zabytkowym SAFOXem :-P
Niestety czasy takie, ze tanio już było... Jeśli faktycznie K3III wystartuje z cena 1900$, to będziemy się cieszyć, ze jest 100$ tańszy od OM-D E-M1X :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
bakulik napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Tak baj de łej, drodzy Pentaxiarze, przypomnijcie sobie ile na początku (ok. 2007 roku) kosztował K-10, 4 tysiaki?

Cena sugerowana: 899.95$, cena w Polsce: ok. 3100 zł (początek 2007 roku). Płaca minimalna: 936 zł brutto, przeciętne wynagrodzenie: 2691,03 zł brutto.

Aaa, OK. Napisałem 4kpln, bo za tyle kupił to mój kumpel, tylko że teraz przypomniałem sobie, że on to z jakimś dodatkowym szkłem wziął.
Ale biorąc pod uwagę samą płacę minimalną, to obecne 1900USD wychodzi mniej więcej tak samo jak kiedyś 900USD.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
slwk2020 napisał/a:
Paffcio napisał/a:
I nie wiem dlaczego piszesz o lutym - czy to właśnie wtedy Ricoh ma ogłosić kolejne opóźnienie premiery K3III?

Jak już pisałem wcześniej Wg photorumors.com nowy Pentax K-3 Mark III będzie kosztował około 1900 USD i zostanie uruchomiony (sprzedawany) w lutym 2021 r. i na dzień dzisiejszy nowszych informacji nie znalazłem.

Robię sobie jaja, bo ta premiera była już niejednokrotnie przesuwana i przestałem już wierzyć, że nowy korpus zobaczymy w lutym. Obym się mylił.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Nowy flagowy ma mieć 41 punktów krzyżowych autofokusa. W linku zamieszczone są zdjęcia wnętrza apartamentu.
https://pentaxrumors.com/2020/12/10/pentax-k-3-mark-iii-camera-af-points-arrangement-and-internal-pictures/
 
smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
wariat133 napisał/a:
Nowy flagowy ma mieć 41 punktów krzyżowych autofokusa. W linku zamieszczone są zdjęcia wnętrza apartamentu.
https://pentaxrumors.com/2020/12/10/pentax-k-3-mark-iii-camera-af-points-arrangement-and-internal-pictures/


Tak i sugestia że nie ma wbudowanego gps :(
Na plus możliwość połączenia z telefonem via bluetooth lub lan i do pewnego stopnia sterowania aparatu z poziomu telefonu. Możliwość wyswietlania zdjęć na telefonie i ich importu do niego.
Synchronizacja daty i czasu aparatu z telefonem.

Prawdopodobnie? bedzie istniała możliwość pobrania położenia z telefonu. Ktoś to może potwierdzić czy dobrze rozumiem?
Store Location
Info.
Records the location information of the
communication device in captured
images


I jeszcze nowe info ze strony
https://pentaxofficial.com/en/7391/
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
Prawdopodobnie? bedzie istniała możliwość pobrania położenia z telefonu. Ktoś to może potwierdzić czy dobrze rozumiem?

Tak samo to rozumiem. Pytanie jaki to będzie miało wpływ na baterię. Wydaje mi się, że jeśli przez bt to drenaż nie powinien być duży.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ten szum dezinformacji zaczyna być już wkurzający :evil:
Kwestia implementacji lub nie GPSa. Moim zdaniem być musi, skoro to już zrobiono w K-3v2 i K-1, a nie chcą się cofać do O-GPS1. Ponieważ tylko GPS wbudowany lub nasadkowy daje informację o orientacji przestrzennej i azymucie osi optycznej obiektywy, żadne spięcie po BT z fonem tego nie zapewni. A to jest warunek konieczny do zadziałania AstroTracera - wynalazku zbyt istotnego by z niego rezygnować [także marketingowo - żaden inny system tego nie ma].
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
greentrek, no to trzeba będzie po staremu
O-GPS1

Idę o zakład że sobie ktoś w księgowości przeliczył że dodawanie za darmo modułu GPS nie ma sensu skoro klienci mogą kupować zewnętrzny moduł za gruby hajs.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
greentrek napisał/a:
Ten szum dezinformacji zaczyna być już wkurzający :evil:
Kwestia implementacji lub nie GPSa. Moim zdaniem być musi, skoro to już zrobiono w K-3v2 i K-1, a nie chcą się cofać do O-GPS1. Ponieważ tylko GPS wbudowany lub nasadkowy daje informację o orientacji przestrzennej i azymucie osi optycznej obiektywy, żadne spięcie po BT z fonem tego nie zapewni. A to jest warunek konieczny do zadziałania AstroTracera - wynalazku zbyt istotnego by z niego rezygnować [także marketingowo - żaden inny system tego nie ma].

Uważam podobnie. A to że ktoś nie widzi na fotkach anteny GPS, to wcale nie oznacza że jej nie będzie na żywym organizmie i wróżenie z fusów przez niektórych forumowiczów w stylu "Prawdopodobnie?" czy "Wydaje mi się", jest tu najmniej użyteczne. Nie ma się co napinać, poczekajmy na oficjalną specyfikację lub testy i opinie użytkowników po premierze K3III i wtedy będziemy się wymieniać wiedzą, a nie przypuszczeniami lub nie do końca wiarygodnymi informacjami.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Idę o zakład że sobie ktoś w księgowości przeliczył że dodawanie za darmo modułu GPS nie ma sensu skoro klienci mogą kupować zewnętrzny moduł za gruby hajs.
Pewnie zdarzają się i głupki w księgowości, ale nie należy zakładać, że to norma ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Trochę nowych zdjęć, wydaje mi się, ze to będzie mega fajny aparat w połączeniu z DA 11-18 i nowym DA 16-50 :mrgreen:

https://pentaxrumors.com/2020/12/22/new-pentax-k-3-mark-iii-camera-pictures/#more-9824
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto napisał/a:
Trochę nowych zdjęć, wydaje mi się, ze to będzie mega fajny aparat w połączeniu z DA 11-18 i nowym DA 16-50 :mrgreen:

https://pentaxrumors.com/2020/12/22/new-pentax-k-3-mark-iii-camera-pictures/#more-9824


Ze starymi Ltd będzie jeszcze fajniejszy.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wizualnie do DA Limited jakoś bardziej mi KP pasuje
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto napisał/a:
Wizualnie do DA Limited jakoś bardziej mi KP pasuje


Ltd pasowały by mi do wszystkiego gdybym je miał.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Do KP najbardziej pasuje 20-40 Ltd
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Do KP najbardziej pasują da21, da40 i da70. Nawet już da35 wydaje się być zbyt duży, że o da20-40 nawet nie wspomnę. Ale wiadomo, de gustibus non est disputandum.

Co K3III to ciekawym ceny i wolumenu sprzedaży w 2021, bo jak to nie pyknie, to może być ciężko w niedalekiej przyszłości z Pentaxem...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Jak nie pyknie to moze 2 koncu KP jednak potanieje :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Jak nie pyknie, to może nie być kasy na dalszy rozwój systemu, a KP i tak nie potanieje.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Rivelv napisał/a:
Jak nie pyknie to moze 2 koncu KP jednak potanieje :-)


Paffcio napisał/a:
Jak nie pyknie, to może nie być kasy na dalszy rozwój systemu, a KP i tak nie potanieje.


Nie mogąc się doczekać wypuszczenia nowej lustrzanki APS- C Pentax, dzisiaj nabyłem Pentax KP w FotoPlus.
Mój stary Pentax K-5 zbyt często się zawieszał i dostał wypowiedzenie po zrobieniu161 tys klatek.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
fotopentax napisał/a:

Nie mogąc się doczekać wypuszczenia nowej lustrzanki APS- C Pentax, dzisiaj nabyłem Pentax KP w FotoPlus.
Mój stary Pentax K-5 zbyt często się zawieszał i dostał wypowiedzenie po zrobieniu161 tys klatek.


Czyli jeden potencjalny nabywca tango down... Ciekawe ile osób nie mogąc doczekać się K-3III kupiło "bo muszę" KP a ile przesiadło się na inne systemy.
Może niepotrzebnie jestem pesymistą, ale mimo, że z KP mi dobrze, to widzę czarne chmury zbierające się nad Pentaxem. Przyszły rok będzie IMHO decydujący.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach