adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
To się zgadza jest uszczelniony i ciut lepszy a najnowszy kit składany ale wersja HD jest jeszcze lepszy
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Już jest nowa aktualizacja z nowym typem astrotacera
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
adi24-78 napisał/a:
Już jest nowa aktualizacja z nowym typem astrotacera

Plus bliżej niesprecyzowane usprawnienia AF, których jestem bardzo ciekaw.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No tak a to bardzo dobra wiadomość widać ze zależy im nad usprawnieniem aparatu
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Ciekawi mnie czy ten nowy astrotracer będzie lepszy od tego z GPS. Niech się ktoś pochwali jak porówna ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
duzyalf napisał/a:
Ciekawi mnie czy ten nowy astrotracer będzie lepszy od tego z GPS. Niech się ktoś pochwali jak porówna ;-)

Zależy, co zdefiniujesz jako 'lepsze'. Nie mam porównania do wersji z GPS, zaś ten 'programowy' z K-3 III przetestuję może w weekend (jeśli przerwa w deszczach utrzyma się do niedzieli, jutro ma być ładnie, ale ja pracuję...), jednak z tego co tu i ówdzie czytałem zarówno w dostępnej dokumentacji, jak i z opisów paru osób, które testowały wersję beta - rozwiązanie czysto programowe działa zaskakująco dobrze, choć w porównaniu do tego z hardwarowym GPSem ma pewne ograniczenia. Sprawdza się podobno najlepiej z dłuższymi ogniskowymi, jednak w przypadku zoomów zaleca się pracę na krótkim końcu (wyjątkiem jest parę szkieł, lista jest w dokumentacji). Generalnie chyba najrozsądniej jest podpiąć do tego jakąś dłuższą skałkę pokroju 100 macro czy 300/4 i próbować obiektów głębokiego nieba. Podobno czasem są też problemy z kalibracją, jeśli pierwszą ekspozycję wykona się w niesprzyjających warunkach, typu jakieś obłoczki na niebie czy spore zanieczyszczenie światłem. No ale jeśli autokalibracja przebiegnie pomyślnie - no to da się z tego podobno wyciągnąć ciekawe obrazki - możliwe są nawet wielokrotne ekspozycje po jednym ujęciu kalibracyjnym...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
No, jak w następnej aktualizacji oprogramowania dodadzą jeszcze gibany ekran, to już będzie super. :evilsmile:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Może ktoś kupował ładowarkę do d-Li90. Co jest warte uwagi, bo o taka z jedynym właściwym logo ciężko. Wycofany z ofert sklepów foto na Wisłą.

A jakoś Neweel za ~30 wydaje się być mało godnym zaufania, ale może ktoś ma.
W zestawie akumulator k3-iii ładuje się podpinając kabelek do aparatu, jak nie przymierzając telefon. A ja wolę wymienić aku i ten rozładowany wrzucić na ładowarkę.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja kupowałem w fotoformie
https://fotoforma.pl/ladowarka-pentax-k-bc90e
tez się bałem Neweela
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To tak mocno księgowi już wtrącają się w produkcję, że nie ma w komplecie ładowarki ? :shock: Toż to skandal moim skromnym zdaniem. Jest to wybaczalne przy kompaktach ale nie przy DSLR.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
powalos napisał/a:
To tak mocno księgowi już wtrącają się w produkcję, że nie ma w komplecie ładowarki ? :shock: Toż to skandal moim skromnym zdaniem. Jest to wybaczalne przy kompaktach ale nie przy DSLR.


przecież jest - w aparacie
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, taka się nie liczy. Wyczerpujesz jeden aku i chcesz włożyć drugi ale musisz czekać aż się naładuje, bo wcześniej w czym go miałeś naładować ? Taka ładowarka w aparacie to "proteza" na wypadek zapomnienia zabrania zewnętrznej. Zupełnie to do mnie nie przemawia.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
powalos, tak jest bardziej pseudoekologicznie. :-/ Taka moda - dają szmatfony bez ładowarek, to co, aparaty fotograficzne mają być gorsze?! :-P
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
Newella mam do Panasonica. Działa dwa lata bez zastrzeżeń. Elektronika ta sama se wszystkich Newellach, bo wszystkie aku od aparatós to po prostu dwa szeregowo łączone ogniwa Li-ion, tylko kształty różne. Zachowuje się ten Newell przyzwoicie, nie usiłuje przeładować. Oryginalna od K-5 działa tak samo.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
powalos, masz druga baterie to ją wkładasz i robisz dalwj zdjecia. Jak nie masz podpinasz powebanka do aparatu i wtrakcie ladowania robisz zdjecia.
Taki system jest w GRIII i mi osobiscie sie podoba bardzo.
A mam ze 3 dodatkowe baterie.
Po za tym baterie laduje w domu na spokojnie. Wtedy aparat nie jest uzywany.
No ale ja nie robie miliona zdjec w danej chwili itd :-)
I osobiscie musze powiedziec ze problem rozladowanej baterii w trakcie uzywania przydaza mi sie czesciej w K70 ktory to ma zewnetrzna ladowarke i baterie musze wyjaz wlozyc itp.
Juz wielokrotnie zdarzylo mi sie zlapac aparat chcac robic zdjecia a tu bateria w ladowarce :-)

No ale to moje indywidualne zdanie. A na to nawet nie umiem robic zdjec
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, :-B :mrgreen: :-B
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Nie wyobrażam sobie robić zdjęć z GRem na kablu, Też mnie irytuje brak zewnętrznej ładowarki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
Po za tym baterie laduje w domu na spokojnie. Wtedy aparat nie jest uzywany.
To może być jakieś wyjście. Kwestia przyzwyczajenia. A jak to czasowo wychodzi? GR ma malutką bateryjkę, ale taka lustrzankowa :-/ FastCharging obsługuje?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Optuję, by w kolejnym modelu, wprowadzili zintegrowaną baterię. Jakież oszczędności wszelakie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach