rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos napisał/a:
Toż to skandal moim skromnym zdaniem. .

Nie boj. Za dwa lata wyjdzie wersja limited z ładowarką ze złotym napisem.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Rivelv napisał/a:
powalos, Jak nie masz podpinasz powebanka do aparatu i wtrakcie ladowania robisz zdjecia.


Ciekawe jak wygląda sprawa ładowania z power banku i robienia zdjęć. W instrukcji jest napisane ze przed ładowaniem należny wyłączyć aparat a jak w trakcie ładowania włączy się aparat to ładowanie zostaje przerwane
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
A nie wiem. Nie mam K3III. Na GRIII dziala
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Miała być druga Leica a wyszło Apple.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
podpięcie ładowarki do k3-iii wyłącza robienie zdjęć. Więc power bank na kablu odpada.

Dlatego po staremu mam 2 baterie. A tu mając zewnętrzna ładowarkę i mało czasu można ładować 2 na raz.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja tez osobiście wole ładowarkę D-BC90 wiec po zakupie K-3 III i po rozczarowaniu brakiem ładowarki zaraz zakupiłem tą D-BC90
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jest jeszcze lepiej. Firma oszczędza na farbie pod limitowanym znakiem, a inwestycje idą w paseczki i zaślepki do sanek. Prawdziwy lew segmentu highlevel.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Mi się podoba ta ciemna wersja
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
adi24-78 napisał/a:
Mi się podoba ta ciemna wersja


Mi też się podoba...tylko ta cena..
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
można zamalować markerem :-) poprostu :-) białe napisy na czarno :-)
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Rivelv napisał/a:
można zamalować markerem :-) poprostu :-) białe napisy na czarno :-)

:lol: :lol: :lol: :-D można też różowym na przykład..i będzie K-3 "Hello Kitty"
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
radek_m napisał/a:
podpięcie ładowarki do k3-iii wyłącza robienie zdjęć. Więc power bank na kablu odpada.

Dlatego po staremu mam 2 baterie. A tu mając zewnętrzna ładowarkę i mało czasu można ładować 2 na raz.

W moim przypadku grip z drugą baterią, plus dwie dodatkowe baterie w plecaku (nie oryginalne, kupione za grosze, działają bez zarzutu od kilku lat), naładowane przed wyjazdem w ładowarce od K-5 i... nie sądzę, żeby kilkudniowy wyjazd z intensywnym fotografowaniem wymagał podłączenia aparatu do ładowania w trakcie. A po powrocie dwie baterie można podładować w aparacie podpiętym choćby do kompa - będzie wolno, ale w czasie obróbki 'urobku' da się to ogarnąć, dwie kolejne na rat w ładowarce i... można jechać znowu.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
[quote="krzyc sur"]
Rivelv napisał/a:
można też różowym na przykład..i będzie K-3 "Hello Kitty"


Każdy lubi co innego jeszcze parę lat temu Pentax-y były w mega rożnych kolorach i kombinacjach kolorowych



 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
chociaż to nie mój cytat :-) to podobały mi się te kolory
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Wiadomo, kolory z Pentaxa najlepsze!
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Na Pentaxforums jest trochę skarg na bardzo nieprecyzyjny AF w przypadku korzystania z punktów innych niż centralny. Najwięcej problemów jest z nowym da*16-50 PLM, ale starsze szkła też mają mieć z tym problemy, Jak to jest u Was?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja starsze DA16-50 bardzo sobie chwalę. Lepiej niż w S17-50.
Najczęściej używam centralnego, ale zdarza się i z innych punktów korzystać i jest ok. Z K3II.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
'bardzo nieprecyzyjny AF w przypadku korzystania z punktów innych niż centralny'to ja miałem ZANIM kupiłem K3III :mrgreen: Teraz, po raz pierwszy od czasu, gdy używam Pentaksa (czyli od czasu K-10D) swobodnie używam innych punktów AF, niż tylko centralny i przekadrowanie... Najczęściej mam ustawioną strefę 21 punktów i używam joysticka do przesunięcia jej tam, gdzie chcę w kadrze i nie zauważyłem przy tym żadnych problemów po wybraniu bardziej skrajnych punktów, choć oczywiste jest, że te w centrum działają odrobinę lepiej w określonych sytuacjach, choćby z racji wrażliwości na linie pionowe i poziome jednocześnie. No ale nowej 16-50 nie mam, więc nie wiem czy jest z tym szkłem jakiś problem...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja jak na razie nie zauważyłem nic takiego
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Paffcio, podaj linka do tego co czytałeś na pentaxforum

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach