Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu napisał/a:
...to jest bardzo trudne zauważyć w swoim otoczeniu coś ciekawego. W krajobrazie, w miejscach, które codziennie mijamy i wydają się być tak oczywiste.....


o to to własnie
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No właśnie o to się rozchodzi żeby odkryć swoje rejony. dużo fajnych miejsc jest w okolicy których nie znamy
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zapewne to jest, efekt nowości, inności.
Ja uwielbiam Polskę, ale raz na jakiś czas mam ochotę zobaczyć coś nowego. Marzy mi się Irlandia, Wyspy Owcze...
Wracając do K3 III to ciekawi mnie jak będzie działał z nowym 16-50. Ostatnio kolega zmienił lustro na bezlustro i wkurzająco ostre ma te zdjęcia...marzy mi się taki af ;-)
Rychu mogę poprosić o zdjęcia hałdy? :-D
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
potraff, ostrość jest przereklamowana.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
potraff, ostrość jest przereklamowana.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zauważyłem ostatnio. Niemniej... osobiście nie lubię ostatniej mody na te miękkie zdjęcia.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
TM_Mich napisał/a:
potraff, ostrość jest przereklamowana.


ostre, nie ostre
ale jakoś to zdjęcie musi wyglądać no bo jak?
ja wiem że to nie ten aparat ale w końcu jakieś zdjęcie by ktoś pokazał :-)
aaMAC_9768 by Angus MacGyver, on Flickr

no właśnie przypomniałem sobie, że był tu taki jeden co obiecał pożyczyć na dzień czy dwa :-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
potraff, nie wiem, ale przejrzałem sobie na szybko obrobione (i wyselekcjonowane, oczywiście) zdjęcia, jakie zrobiłem K-3 III w ciągu ostatnich kilku tygodni i jak dla mnie są ostre, nawet bardzo, a przecież używam szklarni gromadzonej od paru ładnych lat, zatem niezbyt nowej, częściowo na śrubokręcie, częściowo na starszych wersjach silników ultrasonicznych. Nowego 16-50 nie mam, choć korci - jednak z tego co czytałem to z K-3 III doskonały duet, ostrzący szybko i zdecydowanie, zapewne poprawiający skuteczność pracy - no ale jego zakres i światło mam pokryte, więc ciężko uzasadnić taki wydatek...
Oczywiście, wśród moich zdjęć przed selekcją i obróbką są takie, na których AF nie trafił, z reguły minimalnie - sporo małego ptactwa siedzącego na gałęzi w krzakorach:



To trudna sytuacja dla AFu, ale jak wdać ten z K-3 III daje radę, o ile jest ustawiony we właściwy tryb - na zdjeciu powyżej AF trafiony jest w punkt, a delikatna nieostrość wynika z faktu, że dość mocno cropowany obrazek to jest. Zapewne Nikon Z-9 dałby odsetek zdjęć trafionych bliski 100 %, zresztą wiele współczesnych bezlusterkowców pobiłoby pod tym względem lustrzankę. Ale co z tego wynika dla mnie? Mam co mam, kupiłem jedynie dość drogie body, szklarnia wcale zacna była, nie musiałem zmieniać systemu. AF nie jest 'bezlusterkowo doskonały', ale jest IMHO bardzo dobry, tym lepszy im bardziej myślisz co robisz, jak go konfigurujesz, jak używasz. Nie muszę na szczęście zarabiać na chleb zdjęciami, więc tym większą mam frajdę, gdy uda mi się zrobić ciekawe i doskonałe technicznie zdjęcie POMIMO niedoskonałości lustrzankowego AF - z bezlusterkowcem z osobnymi programami do śledzenia motyli bielinków i motyli kolorowych ta frajda byłaby może mniejsza?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z góry przepraszam, że się wtrącam ale robicie zamieszanie! Forumy fotograficzne dzielą się na sprzęciarzy i zdjęciowców. Sprzęciarze gadają o sprzęcie, a zdjęciarze robią zdjęcia. Nikt nikomu w drogę nie wchodzi. Wy zaczynacie robić zdjęcia i je pokazujecie. Stąpacie na krawędzi, czasoprzestrzeń się zakrzywia. Równowaga jest zachwiana. Wielki Zderzacz Hadronów wpada w wibracje o nieprzewidywalnej częstotliwości. ;)
A tak poza tematem to mile wspominam fotografowanie K10D. Trzeba było się przyłożyć w punkt z ekspozycją bo niewiele dało się z tych rawów wyciągnąć. Długie ekspozycje zawsze były obarczone ryzykiem, że jedna strona zdjęcia będzie różowa, a druga zielona. Wkładanie aparatu do lodówki przed sesją i takie tam. Teraz naprawdę to trzeba się postarać żeby zdjęcie uwalić.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Apas, właśnie wysyłam swój DA16-50 na serwis. Po Sigmie 17-50 jestem z niego bardzo zadowolony. Sporo zdjęć jest ostrych. Szczególnie w krajobrazie, ale ostatnio robiłem, koleżance komunie. No i jak dzieci latały, to brakowało mi szybkiego af i do tego celnego.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
potraff, ale piszesz o oryginalnym 16-50, czy nowym?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oryginalny szybki nie jest i nie będzie. Słabości silnika i przełożenia napędu nie przeskoczy się zmianą body.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Apas, ten starszy.
plwk, ale jest szybszy od 55-300 czy T70-200. I wiem, że samo body tu niewiele zmieni, już jak coś to zmiana systemu, póki co tylko czasem mi taką zmiana chodzi po głowie (gdy coś się dzieje, jak teraz gdy padł SDM).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdy (jeśli) przełączysz na śrubokręt, szybkość będzie zależała od body i jego silnika.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, na wiertarce jest szybszy i pewniejszy, do tego nie wierzę że szybszy od Tamiego. Nie łudź się, że innosystemowcy awarii nie mają.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Spokojnie. Nie zmieniam systemu. Naprawiam SDM bo chce mieć cichy af.
Natomiast, chodzi mi, że w takich momentach po prostu oczywiście zaczynam mieć chęci, by zmienić system. Ale do tego jest daleko. plwk, to z K3II jak szybki będzie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff napisał/a:
to z K3II jak szybki będzie

Przełącz na śrubokręt to będziesz wiedział. Po próbie będziesz mógł wrócić do oryginalnych ustawień.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
potraff, Nie łudź się, że innosystemowcy awarii nie mają.

Co innego mieć awarię a co innego kupować produkt z wadą odłożoną w czasie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od któregoś numeru seryjnego (gdzieś na forum była ta informacja) wada, w postaci korodujących styków silnika, została usunięta.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ok, zobaczę czy zdążę to sprawdzić, przed wysłaniem, ale pytanie inne, czy wymiana sdm to dalej jest "szansa" , że znowu się popsuje?
Nie ukrywam, że kupowałem wiedząc, że może się to stać. Używany. Niemniej patrząc na zdjęcia, vs Sigma, ja jestem zadowolony z jakości obrazka jaki ten DA daje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach