plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff napisał/a:
czy wymiana sdm to dalej jest "szansa" , że znowu się popsuje

Szklana kula mi zaparowała. 8-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
K-3 mark III i hd 16-50 to super duecik ostatnio testował w skrajnie trudnych warunkach Af fotografowałem pszczoły w locie na kwiatach jabłoni. kto próbował to wie ze na starych Pentaxach to graniczyło z cudem ale tez zestawik mnie milo zaskoczył. Nie powiem ze wszystkie zdjęcia się udały bo pszczoły są za szybkie ale parę super zdjęć udało mi się zrobić
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff napisał/a:
Ok, zobaczę czy zdążę to sprawdzić, przed wysłaniem

Jeżeli masz tylko K3II, to prawdopodobnie Ci się to nie uda. Ale można spróbować.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
potraff napisał/a:
czy wymiana sdm to dalej jest "szansa" , że znowu się popsuje


Jak plwk stwierdził - nikt tego nie może przewidzieć, aczkolwiek w anglojęzycznym Necie spotkałem się zarówno z opisami napędu AF padającego w tym szkle (i innych z tego okresu) po kilka razy pomimo wymiany/serwisu, jak i z sytuacjami, gdy po naprawie/wymianie napędu szkło działało bezbłędnie przez lata. Generalnie jednak, biorąc pod uwagę ile sztuk 16-50, 50-135 czy 300/4 ostatecznie przerobiono na wiertarki - problem z napędem autofokusa był/jest powszechny i to pomimo zapewnień producenta, że po 2015 roku zdaje się (czy 2012 - nie pamiętam) sytuację w większości opanowano i ustrojstwo powinno być mniej zawodne... Na Pentax Forums (znowu, nie dam sobie głowy uciąć czy właśnie tam) pisano onegdaj, że rzeczywiście, statystyki napraw szkieł z napędem SDM, przynajmniej w USA pokazują pewną poprawę po dacie owej deklaracji, jednak obiektywy - choć w mniejszym odsetku w stosunku do sprzedanych egzemplarzy - nadal trafiały do serwisu z powodu padającego napędu AF...
I jeszcze taka ciekawostka, że wielu użyszkodników K-3 III mających szkła z tej serii, w których SDM wciąż był aktywny, ale sprawiał problemy - raportowało, że z nową puszką problemy się zmniejszały, albo wręcz całkiem przechodziły - pojawiły się nawet głosy, że wynika to z minimalnie większego prądu podawanego przez Kaczycę na stykach... . Pozostaje pytanie, na ile jest to tylko życzeniowe myślenie raportujących (z czego my, Pentaksjanie słyniemy w pewnych kręgach), na ile efekt podłączenia szkła do puszki z fabrycznie nową baterią, która rzeczywiście przez jakiś czas może trzymać lepsze parametry niż akumulator z kilkuletnim przebiegiem, a na ile rzeczywistość...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Co innego mieć awarię a co innego kupować produkt z wadą odłożoną w czasie

I tu Koledze trzeba przyznać rację.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
adi24-78 napisał/a:
K-3 mark III i hd 16-50 to super duecik

Na to wskazują netowe opinie, a teraz i Twoja.
Szkoda, że era K5 nie doczekała się wznowionej, poprawionej wersji gwiazdek DA. Teraz mamy na rynku "złom" i supernowości w supercenach, obsługiwane przez tylko 1 body.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
I jeszcze taka ciekawostka, że wielu użyszkodników K-3 III mających szkła z tej serii, w których SDM wciąż był aktywny, ale sprawiał problemy - raportowało, że z nową puszką problemy się zmniejszały, albo wręcz całkiem przechodziły

U mnie z pary K-1/K5-IIs dużo lepiej pracował na tym drugim.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rychu napisał/a:

Teraz mamy na rynku "złom" i supernowości w supercenach, obsługiwane przez tylko 1 body.

?!
O ile wiem każda z tych puszek: K-50, K-S1, K-S2, K-3, K-3 II i K1 obsłuży szkła z KAF 4 po wgraniu najnowszego dostępnego softu, KP, K-70 i oczywiście K-3 III zrobią to OOTB - wiec chyba więcej niż jedno body? Czy coś mi umknęło?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Zgadza się k-3 III i K-70, KP, K-1, K-1 II, K-3 II po wgraniu najnowszej aktualizacji obsługują HD 16-50 i HD 55-300 PLM a K-50, KS-1, KS-2 obsługują tylko HD 55-300 PLM
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Apas napisał/a:
na ile efekt podłączenia szkła do puszki z fabrycznie nową baterią, która rzeczywiście przez jakiś czas może trzymać lepsze parametry niż akumulator z kilkuletnim przebiegiem, a na ile rzeczywistość...

Ja miałem zupełnie odwrotnie - moje DA*300 ciągle działa, natomiast w zeszłym roku padła oryginalna bateria w K-3.
Czy wynika z tego, że tu też jest winne SDM? ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kuba Nowak napisał/a:

Ja miałem zupełnie odwrotnie - moje DA*300 ciągle działa, natomiast w zeszłym roku padła oryginalna bateria w K-3.
Czy wynika z tego, że tu też jest winne SDM? ;-)

Cóż, u mnie wciąż całkiem nieźle działa oryginalna bateria od... K-5. Szczerze to nie mam pojęcia z jakiego powodu, bo fizyka i doświadczenie życiowe wskazują, że już dawno powinna paść... Dwie oryginalne baterie do moich Panasoników padły, a oba młodsze od K-5 znacznie... Tak sobie myślę, że to za sprawą gripa, którego zawsze mam podpiętego do puszek stricte fotograficznych - przy dwóch bateriach każda rozładowuje się wolniej i rzadziej jest ładowana, wiec może to to?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Apas napisał/a:
K-3 III mających szkła z tej serii, w których SDM wciąż był aktywny, ale sprawiał problemy - raportowało, że z nową puszką problemy się zmniejszały

Czyli jednak będę zmuszony kupić nową puszkę ;-)

A już na serio, dziękuje za porady, przepraszam za OT. Jak padnie mi znowu SDM zanim uzbieram na K3 III to go przerobię na śrubokręt, dziś nie dałbym rady czasowo się tym zająć, ale nawet nie próbowałem, po przeczytaniu instrukcji jak to przerobić, bo
rychu napisał/a:
masz tylko K3II, to prawdopodobnie Ci się to nie uda.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
potraff, jestem pewien, że wśród dobrych ludzi na Forum znajdziesz kogoś, kto ma wiedzę, doświadczenie i możliwości, kto pomoże ci dokonać 'zmiany płci' w szkiełku, żeby kręciło czym innym, niż od urodzenia :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Apas, adi24-78, serio myślicie, że ktoś z użytkowników K1 czy starych apsc sięgnie po to szkło? Czekają na następcę K70. Ciekawym czy będą się cieszyć. W końcu jak długo można straszyć ludzi wiertarką. Wtedy obaczym.
Cytat
potraff, jestem pewien, że wśród dobrych ludzi na Forum znajdziesz kogoś,

Np. mła. :oops: Tylko mały auswajsik na bezpieczny przejazd przez Katowice i już :mrgreen:
Operowałem 50-135 na K5II, więc 16-50 też powinno pójść.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rychu napisał/a:
Apas, adi24-78, serio myślicie, że ktoś z użytkowników K1 czy starych apsc sięgnie po to szkło?

A i owszem. Sam znam nawet jednego KPusera, który na K-3 III się jak dotąd nie szarpnął, a nowe 16-50 ma. Fakt, że nie w Polsce :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
ylko mały auswajsik

Będę pamiętał :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Apas napisał/a:
rychu napisał/a:
Apas, adi24-78, serio myślicie, że ktoś z użytkowników K1 czy starych apsc sięgnie po to szkło?

A i owszem. Sam znam nawet jednego KPusera, który na K-3 III się jak dotąd nie szarpnął, a nowe 16-50 ma. Fakt, że nie w Polsce :-)

Też takiego jednego znam. Często go widuję w lustrze :mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
rychu napisał/a:
Apas, adi24-78, serio myślicie, że ktoś z użytkowników K1 czy starych apsc sięgnie po to szkło?


Myślę ze się znajdzie parę takich. ja sie ciesze ze wymieniłem starą 16-50 na nową
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
K-3 III i Sigma 50mm f/2,8 DG Macro EX:

 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
K-3 III i Sigma 17 - 50 f/2,8 DC EX HSM:

Estuarium rzeki Blackwater niedaleko miasta Youghal, pogranicze hrabstw Cork i Waterford, Irlandia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach