Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Miałem okazje pobawić się dwa dni nowym aparatem z trójkami w nazwie
- jak dla mnie autofocus - może nie perfekcyjny - ale i tak jest super. nawet czarne ikonki zamiast czerwonych nie przeszkadzają.
- Joysticki - genialne rozwiązanie jeśli ktoś lubi ręcznie wybierać punkty ostrości, a nie zdawać się na automat :-)
- dźwięk lustra z migawką - no miodzio dla mnie - porównuje z K70 gdzie dźwięk jest bardziej jak uderzenie młotka.
- ekran dotykowy czy gibany - nie miałem okazji się zaprzyjaźnić z nim - więc nie wypowiem się.
- zdjęcia się robi tak jakoś - naturalnie.

zasadniczo - jakoś w aparacie więcej by mi nie było potrzeba. (chociaż nie miałem okazji wykorzystać go w jakichś innych okolicznościach czy innych takich)
z minusów

- to rozmiar - no krowa duża - tu można polemizować czy to plus czy minus czy inne takie - mam wrażenie że dużo większy od K70 (może se ktoś porównywać "camera size" czy inne takie) - pisze co czuje w ręku.

- no jakoś nie lezy mi w dłoni - nie wiem czemu, nie wiem jak to mógłbym stwierdzić że to w końcu Pentax a trzyma się jak Nikona -
takie mam odczucia - nie umiem tego wytłumaczyć i są to moje subiektywne odczucia.

podsumowując
no nie będzie z tego miłości :-) chociaż zdjęcia da się robić :-) i pewnie po dłuższym użytkowaniu i nauczeniu palców co i jak mogło by sie poprawić ale jednak
jesli mam targać taki "klamot" to chyba wolę K1 - a jeśli nie to ostatnio naprawdę bardzo polubiłem się z EM5 bo mi żona GRa zabrała :-)

na koniec dla pewności dwa zdjęcia po drobnych zabawach suwakami :-)
aaIMGP7745 by Angus MacGyver, on Flickr

tu trochę padać zaczęło i nakapało na obiektyw :-(
aaIMGP7740 by Angus MacGyver, on Flickr
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, bardzo wartościowa opinia. Super, że napisałeś.
Rivelv napisał/a:
- dźwięk lustra z migawką - no miodzio dla mnie
Też na to zwracam uwagę ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
Rivelv, bardzo wartościowa opinia. Super, że napisałeś.
Rivelv napisał/a:
- dźwięk lustra z migawką - no miodzio dla mnie
Też na to zwracam uwagę ;-)

Do niedawna miałem to w ..... Do czasu kiedy będąc w zasadzce, walnąłem lustrem psu myśliwskiemu który, który zgłupiały mnie wyczuł, ale nie widział. Katrojka nie nadaje się na polowania.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Do niedawna miałem to w .....
Mam słabość do dopracowanych mechanizmów, jakiś inżynierski bzik :->
rychu napisał/a:
Katrojka nie nadaje się na polowania.
Jak ona się nie nadaje, no to chyba wyłącznie migawka elektroniczna może pomóc.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard napisał/a:
Rivelv, bardzo wartościowa opinia. Super, że napisałeś....

aż się zarumieniłem. :oops:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, :lol:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Rivelv napisał/a:

- to rozmiar - no krowa duża - tu można polemizować czy to plus czy minus czy inne takie - mam wrażenie że dużo większy od K70 (może se ktoś porównywać "camera size" czy inne takie) - pisze co czuje w ręku.


No K-70 to inna klasa aparatów i tak do porównania z innymi lustrzankami tej klasy to jest mała puszka
https://camerasize.com/compact/#100,873,711,ha,f
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
K-m, K-x, K-r, K-S1, K-S2, K-70 - ładnie je Pentax ścisnął, w sensie gabarytów. Zresztą taki DS też nie jest duży, no ale na camerasize nie uświadczysz (on jest chyba starszy od Internetu :lol: ).
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
no tak ogólnie Pentax robi małe puszki. K-1 w Pełnoklatkowcach tez nie jest za duzy
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Dzień dobry wszystkim,
Czy spotkał się ktoś z Was z jakimś spisem całej struktury menu w K-3 III ? Oczywiście może być po angielsku (a może nawet lepiej).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Robert N, a próbowałeś zobaczyć w instrukcji ?
https://www.ricoh-imaging...oad_manual.html
a tu korelacja i innymi Pentax'ami i to chyba jest bardziej pomocne
https://www.ricoh-imaging...tion_table.html
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
powalos, w instrukcji jest niepełne, tzn. są wymienione tylko domyślne ustawienia.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Możecie zapytać, po co mi to.
Pierwsza odpowiedź, aby się w tym menu odnaleźć. Jest tego dużo.
Druga odpowiedź - jeśli mamy 10 user boxów, to warto wiedzieć, co w którym jest ustawione. Wciąż mam nadzieję, że opanują sztukę wyświetlenia nazwy boxa przy wybranym U 1-5
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:
Możecie zapytać, po co mi to.
Pierwsza odpowiedź, aby się w tym menu odnaleźć. Jest tego dużo.
Druga odpowiedź - jeśli mamy 10 user boxów, to warto wiedzieć, co w którym jest ustawione. Wciąż mam nadzieję, że opanują sztukę wyświetlenia nazwy boxa przy wybranym U 1-5

Nie wiem, może się mylę... ale mam wrażenie, ze w każdym user boxie masz ustawione to, co sobie tam sam ustawisz i zapiszesz? A wyświetlić nazwy się nie da, wielu próbowało i polegli :evilsmile:
A tak całkiem na poważnie to jak dla mnie największe wady menu K-3 III to właśnie brak możliwości wyświetlenia nazwy nadanej bankowi ustawień w momencie wybrania tego banku, oraz fakt, że aparat nie zapamiętuje ustawienia trybu napędu w user modzie. Taka sytuacja - chciałem do banku 1 wpisać ustawienia do przyrody bez śledzenia i z pojedynczym 'strzałem', w banku 2 miało znaleźć się to samo, ale ze śledzeniem i serią zdjęć. Wszystko działa pięknie, ale aparat nie zapamiętuje trybu pracy migawki i zawsze pracuje w tym, który był wybrany PRZED przełączeniem banku. Nie wiem, albo ja coś robię źle, albo to jest dość upierdliwy bug...
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Apas, u mnie działa zapamiętywanie trybów napędu. Np. w box1 (na U1) mam "Akcja" i wybrany tryb seryjny H, a w box2 (na U2) mam "portret" i wybrany tryb pojedynczy. Jak przełączam między U1 a U2 to zmienia się tryb napędu. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem problem.
Mój problem polega na tym, że nie pamiętam (na razie), co sobie ustawiłem i zapisałem, a przeklikiwanie się przez całe menu jest bardzo uciążliwe. Więc chcę mieć taką ściągę (np. w Excelu), aby jednym rzutem oka wiedzieć, co mam ustawione. Może za jakiś czas nie będzie mi to potrzebne, ale na razie się gubię. Dlatego, jeśli nie ma gotowca, chyba zainwestuję czas i rozpiszę całe menu w zakresie ustawień fotografii.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Natomiast jeśli chodzi o wyświetlanie nazwy boxa obok U, to raczej jest to kwestia nacisku na firmę. Nie sądzę, aby było trudne programistycznie.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ponieważ nie mam pojęcia, gdzie to umieścić - nowe oprogramowanie sprzętowe dla Pentaksa K-1, K-1 Mark II i K-3 Mark III dodaje ustawienia sezonowe. Więcej info w linku na Dpreview.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Jak zrobić, żeby się zdjęcie wyświetlało w poście ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podlinkować z innego serwisu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach