Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Paffcio napisał/a:
może w ogóle lepiej poczekać na K-1III? To powinna być rakieta

Paffcio napisał/a:
To jest ma być topowy model apsc, więc nie jest dla przeciętnego użytkownika. Dla takiego jest Sony a6xxx.

A jak jeszcze dołożą sensowny tryb filmowy i śledzenie oka, to kto wie, może nawet przeciętny użytkownik spojrzy w stronę Pentaksa z mniejszym ubolewaniem.
Jest jakaś konkretna data wejścia do sprzedaży tego cuda, czy będą robić te kuriozalne wrzutki z gadającymi głowami jeszcze przez dwa lata?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Aparat ma być w sklepach pod koniec lutego. Mam nadzieję, że chodzi o 2021 :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pewnie gdzieś koło 29 lutego się pojawi
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
30-31 lutego będzie już dostępny
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Zebrało się stado komentatorów przyszłości - jak na Optycznych... :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
My nie komentujemy a klaszczemy uszami z radości, że w końcu może się uda :lol:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no bardzo bym chciał, żeby się udało. również kupić. w końcu przesiadłbym się na coś nie amatorskiego.
ale póki co rozsądek podpowiada że zostaje tylko dobry humor :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Co do mnie to raczej kupię, oczywiście nie w pierwszym rzucie, niech "podatek od nowości" zejdzie z poziomu absurdalno-abstrakcyjnego do akceptowalnego. Kto wie, jeśli przepowiednie krakaczy się sprawdzą to może być ostatni korpus P. Moje K-5 to konstrukcja sprzed 10 lat [a jeśli wziąć pod uwagę cykl projektowo-produkcyjny to przynajmniej 12], i mimo że nie jest w żadnej mierze zjechany to za 2-3 lata powinien już mieć następcę, tak nakazuje rozsądek.
Tym bardziej że K-33 będzie miał wszystko czego wymagam od strony użytkowej [no, chyba, niech się wreszcie wyjaśni temat odbiornika GNSS]. Podwójny slot kart, ładowanie przez uniwersalne USB-C z powerbanku, współczesny moduł GNSS [mam nadzieję, bo ten w O-GPS1 to już anachronizm], uszczelnienia i magnezowe body - daje idealny sprzęt wyprawowy. Filmowanie to nie moja bajka więc może mieć nawet VGA, lotto mi toto, podobnie jak pierdylion czujników AF, chociaż wiarygodne potwierdzenie z manualami mile widziane. Wszystko :!:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pentaxa K-7 (z DA 18-55) kupowałem za 5400zl w 2009 albo 2010 roku z opcją cashbacku ( nie pamiętam jaka to było kwota- 450 -500zl ?).
Łączona inflacja od tego czasu to około 20% więc jego cena "w dzisiejszych piniądzach" oscylowała wokół 6000zl czyli tyle ile kosztuje dzisiaj np topowa puszka od Nikona.

Nowy K-3 kusi . Jego parametry zapewne będą na wysokim poziomie ale..... K-5II ma wszystko . I to jest problem .
Pewnie zmienię puszkę za dwa/trzy lata więc chwilowo łapki w górę nie podniosę .
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W cenie 2000 $ moim zdaniem jest zbyt drogi aby stanowił konkurencję dla FF.
Oczywiście są tacy co i tak go kupią.
Ja czekam na jakiegoś kastrata z gorszym wizjerem a tym samym w środku?
Kto wie co jeszcze Pentax ma w planach?
Tu brak odchylanego ekranu i GPS sprawia , że dla wielu będzie to krok w tył...
Oczywiście są inne zalety jak mocno udoskonalone AF , nisko szumiąca matryca z użytecznym ISO pewnie ok. 12 tys?
Z drugiej strony wszystko ostatnio staje się ostatnio droższe...
Czekam do zajechania się K-70...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Markus napisał/a:
zbyt drogi aby stanowił konkurencję dla FF

Cóż tak wszyscy chcą porównywać do FF? Przecież to różne obszary zainteresowań. Jest wiele dziedzin gdzie małe matryce są znacznie lepsze, zarówno w zakresie tele [ptasiarze, spottersi], jak i makro [robalofile]. Ale nie, wszyscy się jarają FF + 85/1.4 i jaka ostra jest środkowa rzęsa modelki w półmroku :-P
Moja klata jest dostatecznie pełna, inna mi niepotrzebna :-?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek napisał/a:
środkowa rzęsa modelki
Ach, ta rzęsa! Ach...! :lol: :lol: :lol:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Obie rąsie zajęte. W jednej K5II w drugiej K3II. Daję im 10 lat. Potem pomyślim jak już wybrzmią wszystkie ochy i achy i zaczną się narzekania jaki to przestarzały sprzęt, a Ricoch od pięciu lat ogłasza premierę bezlustra ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K-1 ma 12000 klatek, K-5IIs 10000, rozum mówi, że nie ma potrzeby a serducho mocniej puka. Po prostu lubię PENTAXY a ten zapowiada się bardzo ale to bardzo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nowy korpus albo śmierć :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
W jednej K5II w drugiej K3II. Daję im 10 lat. Potem pomyślim...
Dobre, dobre, rychu :mrgreen:
K-3 III nie kupię, chociaż mi się podoba. To będzie bardzo dobry Pentax. Moja forumowa stopka notuje jednak downgrade i dobrze mi z tym. Wystarczy. A jak starocie zaczną padać, to przeskoczę na używane K-3 II albo KP.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Widzę, że Szanowne Koleżeństwo jest ciut napalone na ten nowy korpus ;-)

Pozostaje tylko poczekać jeszcze dwa miesiące, aż będzie znana cena aparatu. Oby nie było to coś z "1" na początku...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, cieszę się, że uchachałem Kolegę. Piszę jak jest. :-D
Paffcio, mnie cena interesuje wyłącznie z ciekawości ile ktoś jest w stanie dać za nowość i w jakim stopniu wynika to z zużycia już posiadanego sprzętu.
Tak myślę, że w znacznej mierze ci, którzy robią zdjęcia Pentaxem, mają obecnie full wypas na długie lata, zaś ci, którzy marudzą, już dawno robią zdjęcia sprzętem innych producentów.
Patrzę oczywiście z punktu widzenia marnego amatora, który wybrał K5II świadomie za cenę 1/3 wyjściowej, a K3II mogę powiedzieć: dostał w gratisie. Nawet po części nie wykorzystuję ich możliwości, a w ogarniania menu dotarłem dzisiaj do literki K :mrgreen:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie mogąc doczekać się nowej lustrzanki Pentax APS - C , zakupiłem tuż przed świętami - Pentaxa K-P , bo nie ma w tym systemie innego wyboru / nie chcę pełnej klatki/.

Pierwsze wrażenia:
Z mojego punku widzenia / fotografika przyrody/ mam takie spostrzeżenia:
Brak górnego małego wyświetlacza to poważna wada.
Wymienne nasadki powiększające chwyt - to beznadzieja, bo nawet największa z tych nasadek nie daje komfortu i pewności chwytu jakie miałem w swoim starym Pentaxie K-5.
Zmniejszona bateria daje możliwość zrobienia na niej dużo mniejszej ilości zdjęć, trzeba na wyprawę brać już nie jedną zapasową ale dwie dodatkowe..
Gdyby pozostawiono stary, bardzo dobry uchwyt aparatu jak w Pentax K-5, byłoby miejsce na dużą baterię jak w Pentax K-5 - ale "ulepszyli.".
Denerwujące jest świecenie ekranu podczas korzystania z wizjera.
Zmiana średnicy wtyczki wężyka spustowego - stary elektroniczny wężyk spustowy nie pasuje!

Do plusów zaliczyłbym bardzo dobrą matrycę i zdjęcia na wysokim ISO.
Lepszy autofokus

Jedna z pierwszych fotek z wczoraj / mój nowy Pentax K-P /:

Perkoz rogaty.
W Polsce widywany na przelotach (głównie jesienią lub wiosną), bardzo nielicznie zimujący.



Moje zdjęcia na forum Pentax są widoczne w Edge, Mozilla Firefox, Opera, Brave ... - za to nie widać ich w Chrome.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
fotopentax, co nagle, to po diable. Wiosną znowu zmienisz korpus ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach