Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Michu napisał/a:
ustawienia sezonowe
Nie za bardzo rozumiem ten ficzer. Raczej chyba tylko dotyczy zdjęć zapisywanych w jpg ?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N, Co do przełączania napędu to jestem zdziwioną kaczką, bo u mnie naprawdę nie działa... Cóż, w weekend spróbuję się uzbroić w cierpliwość i sprawdzę jeszcze raz, może coś przeoczyłem... Zaś co do przenoszenia nazwy na ekran to zgadzam się, z punktu widzenia softu to jest bajka do zrobienia - jedyny problem jaki widzę ewentualnie to może brak miejsca w layoucie ekranu z tyłu na wyświetlenie nazwy w pełnej długości dopuszczalnej w menu... Ale to też jest do ogarnięcia, na kilka sposobów.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:
Michu napisał/a:
ustawienia sezonowe
Nie za bardzo rozumiem ten ficzer. Raczej chyba tylko dotyczy zdjęć zapisywanych w jpg ?

Tak, to dotyczy JPG, RAW pozostaje RAWem... Mnie bardziej dziwi z jakiego powodu całość będzie działać tylko z wybranymi obiektywami - rozumiem, że gdy coś zależy na przykład od działania AF, to jakaś funkcja, jak na przykład ostrzenie podczas filmowania, może być ograniczona do wybranych obiektywów z odpowiednio nowoczesnym napędem. Jednak w przypadku profilu barwnego nakładanego na JPG nie widzę żadnego racjonalnego powodu, może poza próbą nakręcenia sprzedaży wybranych szkieł... Najgłupszą z możliwych prób, dodajmy :evil:
Tak czy inaczej soft zaraz zainstaluję, bo 'ogólna stabilność' ma być jak zwykle poprawiona przy okazji...
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Apas napisał/a:
bo 'ogólna stabilność' ma być jak zwykle poprawiona przy okazji
a nóż dodali opis do U ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:
Apas napisał/a:
bo 'ogólna stabilność' ma być jak zwykle poprawiona przy okazji
a nóż dodali opis do U ;-)

Nie traćmy nadziei, którzy tu wchodzimy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Mnie bardziej dziwi z jakiego powodu całość będzie działać tylko z wybranymi obiektywami
Stawiam na poczucie elitarności - dotyczy to chyba tylko Limitedów. Marketing...
 
tatizek  Dołączył: 09 Lut 2010
Apas napisał/a:
Taka sytuacja - chciałem do banku 1 wpisać ustawienia do przyrody bez śledzenia i z pojedynczym 'strzałem', w banku 2 miało znaleźć się to samo, ale ze śledzeniem i serią zdjęć. Wszystko działa pięknie, ale aparat nie zapamiętuje trybu pracy migawki i zawsze pracuje w tym, który był wybrany PRZED przełączeniem banku. Nie wiem, albo ja coś robię źle, albo to jest dość upierdliwy bug...

U mnie działa dobrze. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem, robiłem tak, w U5 ustawiam box z migawką na pojedyncze zdjęcia i tak się ustawia. Następnie w U5 zmieniam na taki właśnie box do ptaszorów, śledzenie i seria H. Ustawia się tak jak powinno. Próbowałem na najnowszym firmware.
Jest taka pozycja w menu C1 "User Settings Restoration", są tam trzy tryby. To generalnie jest do tego, że jak w trakcie robienia zdjęć w User Mode Ux zmienię coś, na przykład serię na pojedyncze i przejdę pokrętłem Mode Dial w inny tryb np. manual, a później wracam do Ux, to albo przywróci mi oryginalne ustawienie jakie jest w Ux (seria) albo zatrzyma ostanio ustawione (pojedyncze). To samo można wymusić przy wyłączaniu/włączaniu.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Apas napisał/a:
Nie traćmy nadziei, którzy tu wchodzimy

Powiem jak Maleńczuk: a o U znowu zapomnieli :-(

Ale widzę, że mam piękny zbieg: w wątku o Kczyczy mam post numer czyczyczy. Czyli łącznie jest Kczyczy-czyczyczy :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
tatizek, dopiero wróciłem z pracy i jeszcze nie sprawdziłem, ale mam przeczucie, że trafiłeś w sedno... Pamiętam, że grzebałem w User Settings Restoration w celach eksperymentalnych i pewnie coś tam zmieniłem, a potem nie wpadłem na to, by to 'odgrzebać' :-D Dziś już tego nie ruszę, bo miałem typowy fuck-up Friday i padam na mordę, ale jutro to odkręcę... Dzięki!
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:

Ale widzę, że mam piękny zbieg: w wątku o Kczyczy mam post numer czyczyczy. Czyli łącznie jest Kczyczy-czyczyczy :-P

Piękna, okrągła rocznica :mrgreen:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
tatizek, tak jak przypuszczałem - miałeś rację, działa :-B
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Taki trochę offtop z pożaleniem.
Dlaczego paski do Pentaxów są tak badziewnie wykonane ? Cały korpus jest high-end, a ten pasek się rozpada po kilku latach. Wiem, że są na rynku dobre paski. Ale ileż można zaoszczędzić na przyzwoitym pasku ? W dodatku z reklamą marki ? Nie rozumiem tego.
Mam torbę fotograficzną marki ROWI, która ma chyba ze trzydzieści lat i pasek podszyty skórą. Trzyma się znakomicie. Zresztą jak cały pokrowiec. Skąd ta mania oszczędzania ?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jakoś Pentaxy mam od dawna ale nie narzekam na wykonanie pasków. Mi zawsze dobrze się trzymały te paski. choć prawdę mówiąc te z czerwonym napisem lub z czerwonymi paskami po bokach były lepsze
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
adi24-78 napisał/a:
nie narzekam na wykonanie pasków

Ja też nie narzekam. Po prostu zdemontowałem ten badziew i używam pasków z serii MZ.
Poważnie ten najnowszy też niewydarzony?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
z serii MZ.

Te są rzeczywiście najlepsze chociaż używam też z innych wersji. Ale naprawdę fajne (tylko niestety niezbyt tanie) są od Peak Design.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
powalos napisał/a:
rychu napisał/a:
z serii MZ.

Te są rzeczywiście najlepsze chociaż używam też z innych wersji. Ale naprawdę fajne (tylko niestety niezbyt tanie) są od Peak Design.

Potwierdzam - przesiadłem się na Peak Design i nie ma opcji, żebym wrócił do standardowego paska dostarczanego z aparatem...
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Mam tak samo. Jak chodziłem z K-r i plastycznym Tamronem 70-300 z oryginalnym paskiem, to po pól godzinie miałem dość. Teraz K3 z gripem i dosyć ciężką Sigmą 18-300 wisi na pasku Peak Design i nie zauważam ciężaru. Nigdy innego paska.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zdaję sobie sprawę, że PeakDesign to klasa, ale jakoś nie mogę się przemóc, by dać trzy stówy za kawałek parcianej taśmy. Na razie myślę jak nosić Manfrotto 190 z K3II i T70-200. Ramię boli :-D
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
rychu, paski peak design to nie tylko kwestia tej parcianej taśmy. Poza paskiem samym w sobie bardzo polubiłem system mocowania. Jak chcę to w 3 sekundy mam podpięty pasek nadgarstkowy i chodzę z aparatem w dłoni. Jak chcę, 3 sekundy i mam pełnowymiarowy pasek na szyi. Po zmianie obiektywu na długie tele, 2 sekundy i przepinam się z "pchełki" na aparacie na "pchełkę" na obiektywie (dodatkowa na mocowaniu statywowym) i zestaw nosi się dużo wygodniej.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, zakup coś takiego i będziesz "Pan bardzo zadowolony". Zakupiłem taki dla Wieśki i jest super. Są w różnych kolorach.
https://www.cyfrowe.pl/pe...ozielony-p.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach