gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dziwny jest ten świat, kiedyś ludzie cieszyli się, że udało im się przejść z obrazka cz-b do koloru, a teraz będą skłonni zapłacić 11500zł zamiast 7500, żeby mieć obcięte kolory w takim samym korpusie?
Ja póki co jestem zbyt biedny na takie szaleństwa i za mało w fotografii siedzę, ale chciałbym żeby Pentax przetrwał dalej, żebym mógł sobie kupić kiedyś zwykłą K3 bądź jego następcę, żeby mieć pod co podpiąć obiektywy.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
No cóż, wydaje mi się, że właśnie takie szaleństwa mogą jeszcze utrzymać aparaty cyfrowe na powierzchni. Inaczej smartfony w połączeniu ze sztuczną inteligencją zaorają wszystko :-(
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Przerabiałem to już przy pierwszym Monochromie od Lajki i nadal nie rozumiem jak dla nieznacznej poprawy ostrości i czułości zdjęć, można zrezygnować z selektywnej konwersji koloru do BW. Przecież o czymśtakim w czasach czarno-białego negatywu moża sobie było tylko pomarzyć. Ech... Dziwni fotografowie dzisiaj są.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja tam lubię ograniczenia, dlatego wciąż robię na kliszy. Nadmiar wyboru i możliwości przytłacza mnie i paraliżuje. Winszuję, że Was nie.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
bbartlomiej napisał/a:
jakie teraz godne uwagi jasne stałeczki mamy w zakresie szerszym i standardowym?

A miałem właśnie zakładać temat "Jaki obiektyw do Pentax'a Monochrom?"
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Keek napisał/a:
dla nieznacznej poprawy ostrości i czułości zdjęć
Bywa, że dla niuansów kupuje się każdy kolejny model aparatu.

bbartlomiej, każdy gdzieś ma swoje czerwone linie, że dalej nie pójdzie ;-)
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
Keek napisał/a:
Przerabiałem to już przy pierwszym Monochromie od Lajki i nadal nie rozumiem jak dla nieznacznej poprawy ostrości i czułości zdjęć, można zrezygnować z selektywnej konwersji koloru do BW. Przecież o czymśtakim w czasach czarno-białego negatywu moża sobie było tylko pomarzyć. Ech... Dziwni fotografowie dzisiaj są.

Tak, to ciekawe. Gdy robiłem na materiale Fotopan HL, to marzyłem o kolorowej fotografii. Teraz mam dostęp praktycznie do wszystkiego, a zachciało mi się monochrome. Czy to się da wytłumaczyć ? Tylko pomysłów i energii coraz mniej.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Bo z marzeniami jest już tak, że zazwyczaj marzy się o tym czego się jeszcze nie ma.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
https://pentaxrumors.com/2023/04/16/pentax-k-3-mark-iii-monochrome-camera-orders-suspended-because-of-high-demand/

Ciekawe czy na prawdę mają taki zbyt czy tylko parę sztuk wyprodukowali a może trafili
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
No w sumie konkurencji nie ma :D
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No Leica kosztuje jeszcze raz tyle
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
No Leica kosztuje jeszcze raz tyle
Mka to raczej cztery razy.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
adi24-78 napisał/a:
https://pentaxrumors.com/2023/04/16/pentax-k-3-mark-iii-monochrome-camera-orders-suspended-because-of-high-demand/

Ale tu chodzi o limitowaną wersję "Matte Black Edition” a nie Monochrome w ogóle ;)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Tak, trochę umknęło że K-3III Monochrome będzie w dwóch wykończeniach – tu ładnie widać na czym polega to Matte Black: nie ma charakterystycznej fakturki, jest gładki.

https://ricohimagingstore.com/pentax-k-3-3-mc-mb-body-kit-s0001266.html
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bez fakturki, no no, że też im się chciało ;-)
Produkcja warsztatowa zobowiązuje. Jeszcze będą mieli swój program TV, jak Monster Garage czy coś ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Nawet o tym nie wiedziałem ze są dwie wersje :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
Hmm, mam mieszane odczucia zwłaszcza po recenzji Samuela - szumi bardziej, łatwiej przepala światła.
Samuel Streetlife? Za ostrość, detal i szumy chwalił. I naświetlał "na światła" żeby potem ciągnąć z cieni (za co też chwalił). Tu chyba raczej chodzi o dopasowanie światłomierza do charakteru matrycy, niż jakąś jej krytykę. https://youtu.be/KQ5LtayQrpo?t=1076
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Tak sie zastanawiam. Na serio sądzicie, ze ten aparat będzie sie sprzedawał ?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Będzie. Nie masowo, ale będzie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, tak on. Dokładnie w tym fragmencie , który załączyłeś mówił, ze łatwiej przepala światła niż normalny K-3 III i że trzeba uważać. A skoro tak, to może trzeba było światłomierz poprawić w fabryce? Ja jestem zaciekawiony, chętnie bym wypożyczył i przetestował.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach