Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
A skoro tak, to może trzeba było światłomierz poprawić w fabryce?
Będzie okazja przy aktualizacjach FW. Zresztą jest kompensacja ekspozycji. K20D potrzebuje +0,7 przy płaskim świetle, a przy kontrastowym nawet -0,3..-0,7. Nauczył mnie przez lata ;-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
bbartlomiej napisał/a:
Ja jestem zaciekawiony, chętnie bym wypożyczył i przetestował.

Ciekawy jestem czy go będą mieli przedstawiciele Pentax'a na PPD w czerwcu? Jako ojciec pomysłu (patrz parę postów wyżej) już teraz sobie rezerwuję :-) .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mirek napisał/a:
Ciekawy jestem czy go będą mieli przedstawiciele Pentax'a na PPD w czerwcu?

Podobno tak.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
mówił, ze łatwiej przepala światła niż normalny K-3 III i że trzeba uważać
Na kanale YT sulantoblog bardzo ciekawa uwaga: aparat z filtrem Bayera ma trzy kanały barwne, więc jest z czego odzyskiwać przepały. Trudno bowiem przewalić naraz na wszystkich trzech składowych i programy mają materiał do pracy. W monochromie kanał jest pojedynczy - albo się zmieściło albo nie i wtedy świateł nie odzyskasz.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dziwne rzeczy piszecie. Z tego co pamiętam, to K3 III ma funkcję pomiaru z ochroną świateł. Czy ona nie działa w Pentaksie? Z ciekawości pytam, bo w obu Nikonach używam jej z powodzeniem i sprawdza się znakomicie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cofnij dwie strony... bbartłomiej pisał o spostrzeżeniach pewnego youtubera...
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Jakby co, to jest nowa wersja FW 1.80
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
już prawie dwa miesiące to oprogramowanie jest dostępne
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
adi24-78 napisał/a:
już prawie dwa miesiące to oprogramowanie jest dostępne

A tak bardzo chciałem być przydatny :cry:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Nie upadaj na duchu. Napisz jak sprawuje się 150-450 z K-3 III, a będzie Ci odpuszczone :-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
teta napisał/a:
jak sprawuje się 150-450 z K-3 III

Nie mam się jeszcze czym pochwalić. I niestety przez najbliższe parę tygodni nie będę miał. Jestem trochę uziemiony teraz. A bieganie z tą flintą po podwórku trochę się mija z celem. Mam znajomego myśliwego, który obiecał wprowadzić mnie w leśne klimaty i grubszego zwierza. To wtedy się pewnie okaże, ile jest wart ten obiektyw. Teraz staram się zorganizować jego noszenie.
Rozważałem też użycie telekonwertera 1.4, ale coś mi się wydaje, że przy tak gęstej matrycy jak w K-3 III niewiele on da na dłuższym końcu (poza utratą światła). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim zestawem body, obiektywu i TK ?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Mamy nową aktualizacje

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html

Ciekawe co to za funkcja Grad ND Shooting i ciekawe czy będzie dostępna poza Japonią
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Szary filtr połówkowy - tak to się chyba nazywało kiedyś.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
MCsubi napisał/a:
Szary filtr połówkowy - tak to się chyba nazywało kiedyś.

Chyba o to właśnie chodzi. I zapewne będzie to funkcjonalność dodatkowo płatna. Ciekawe jaki będzie zakres tej szarości, pochylenia gradientu i położenia linii. Ale funkcja może być bardzo przydatna, o ile nie będzie zbyt droga.
No i ciekawe czy dostępna tylko dla jpg, czy także dla RAW.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
https://ricohimagingstore.com/premiumfunction-s1031865-gradnd-k3-3.html

tu na tej stronie jest krótki opis i cena
na nasze 330 zł jak by się ta funkcja sprawdzała to warta swojej ceny filtru są o wiele droższe.
i właśnie to jest pytanie czy tylko dla jpg czy dla Raw
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Piszą, że polega na złożeniu dwóch fotografii, więc chyba lepiej zrobić to przez bracketing ekspozycji i w postprodukcji składać. Myślałem, że to na poziomie sprzętowym w matrycy będzie, bo tak, to niewielka korzyść. Natomiast inne funkcje tego upgradu zapowiadają się całkiem fajnie. Zwłaszcza w połączeniu z nielimitowanym bankiem ustawień użytkownika zapisywanym na SD.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli jest to robiona na RAWie i wymaga tylko jednego podniesienia lustra, to moim zdaniem świetna opcja - zawsze mniej grzebania na kompie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
funkcja może być bardzo przydatna, o ile nie będzie zbyt droga

adi24-78 napisał/a:
warta swojej ceny

Nie no, bez jaj, takie rzeczy powinny być za darmo.

Akceptacja takich DLC prowadzi tylko do tego że za chwilę za każdą funkcjonalność będzie trzeba płacić dodatkowo.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
opiszon napisał/a:
za każdą funkcjonalność będzie trzeba płacić dodatkowo

Jeszcze zatęsknisz za czasami, gdy nie było abonamentu na kłapanie lustrem ;-)
Programiści muszą z czegoś żyć, a po sprzedaniu sprzętu wszystko ma być za darmo ? Taka funkcjonalność to jest jakby kawałek nowego sprzętu. Nie dziwi mnie, że żądają opłaty. Nie wiem jak w innych systemach, czy takie upgrady softu są za free ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czy ja dobrze widzę - Pentax robi inne oprogramowanie dla Japonii, mając w tyle pozostałych klientów a dodatkowo każe sobie płacić za jakieś pierdółki w sofcie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach