WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
rychu napisał/a:

A aparat dla wszystkich wyprodukowały już ksiajomi, śamśung i jakiś ifon.

Gdyby to były aparaty dla wszystkich to bym je miał, a nie mam.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
WaldekW napisał/a:
rychu napisał/a:

A aparat dla wszystkich wyprodukowały już ksiajomi, śamśung i jakiś ifon.

Gdyby to były aparaty dla wszystkich to bym je miał, a nie mam.

Ciesz się, że nie jesteś jak wszyscy. ;-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja to uważam,że w sprzęcie fotograficznym powinni producenci pójść w stronę nowych technologii i sztucznej inteligencji tak jak to zrobili producenci topowych telefonów. A przecież w aparatach foto jest więcej miejsca na upakowanie "bajerów" niż w tych komórkach , nie??? A jak na razie to tylko gęściej upakowane matryce mniejsze szumy i nic więcej...W topowych smartfonach fotki faktycznie już "dobijają" w jakości do poziomów kilka lat temu osiągalnych tylko dla sprzętu profi.. Tu problemem jest jedynie chyba tylko mało miejsca na baterie-znacznie mniej niż w aparatach foto Nie każdy jednak idąc na spacer czy na imprezę okolicznościową musi robić (dla samego siebie) 5 tysięcy zdjęć.. Co innego "fotograf weselny" na przykład...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Marek napisał/a:
...
Ciesz się, że nie jesteś jak wszyscy. ;-)
Mam jakiś aparat telefoniczny Samsunga, tylko nie robię nim zdjęć.
specmisiek napisał/a:
Ja to uważam,że w sprzęcie fotograficznym powinni producenci pójść w stronę nowych technologii i sztucznej inteligencji tak jak to zrobili producenci topowych telefonów
Ja uważam że powinni pójść w przeciwną stronę. Po co komu aparat co robi takie same zdjęcia jak telefon? No chyba, że to będzie aparat fotograficzny 6G.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Myślałem raczej, że zrobi lepsze zdjęcia niż telefon.. Jest więcej miejsca na upakowanie elektroniki.. Z drugiej strony łatwiej, dużo łatwiej zrobić już dziś ostre zdjęcie -skopiować np. jakiś dokument współczesnym smartfonem niż lustrzanką.. A na pewno szybciej, bez ustawiania, przymierzania itp...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
specmisiek napisał/a:
łatwiej, dużo łatwiej zrobić już dziś ostre zdjęcie -skopiować np. jakiś dokument współczesnym smartfonem niż lustrzanką

Bo w smyrfonach, przy tak małych matrycach i krótkich ogniskowych, wszystko mieści się w przestrzeni ostrości - trochę podstawowej wiedzy z optyki się kłania.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
specmisiek napisał/a:
Myślałem raczej, że zrobi lepsze zdjęcia niż telefon.. Jest więcej miejsca na upakowanie elektroniki.. Z drugiej strony łatwiej, dużo łatwiej zrobić już dziś ostre zdjęcie -skopiować np. jakiś dokument współczesnym smartfonem niż lustrzanką.. A na pewno szybciej, bez ustawiania, przymierzania itp...
Czy łatwiej i szybciej zależy dla kogo i zależy od sprzętu. Lepsze zdjęcie można zrobić wykorzystując własną inteligencję, jeżeli ktoś taką posiada. W przypadku aparatów fotograficznych postęp powinien być ukierunkowany na lepsze matryce, obiektywy i szybszy, celniejszy AF. Po co komu aparat w większej obudowie niż smartfon, z podobnymi możliwościami zdjęciowymi i z mniejszymi możliwościami w ogóle?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
WaldekW napisał/a:
Lepsze zdjęcie można zrobić wykorzystując własną inteligencję,

Próbowałem wydrukować tak zrobione zdjęcie, ale biała kartka wyszła ....
Lepsze obiektywy wyprodukowano już w latach 70-tych. Nadchodzi kres technologii jaką znamy z lustrzanek. Czy będzie przełom i aparaty cyfrowe będziemy traktować jak obecnie kliszaki?
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Dziad borowy- trochę podstawowej wiedzy to się ma. Ale ta wiedza wcale nie pomaga mi zrobić ostrego zdjęcia lustrzanką tak szybko i "bez ustawki" jak smartfonem.. I po co ta bezpodstawna krytyka??? teoretyzować można długo-trudniej sprawdzić w praktyce...
Pozdrawiam
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
rychu napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Lepsze zdjęcie można zrobić wykorzystując własną inteligencję,

Próbowałem wydrukować tak zrobione zdjęcie, ale biała kartka wyszła ....

Niektórym wyjdzie biała kartka.
rychu napisał/a:

Lepsze obiektywy wyprodukowano już w latach 70-tych.
I od lat 70-tych nic się nie zmieniło, czy może produkują gorsze?
rychu napisał/a:
Nadchodzi kres technologii jaką znamy z lustrzanek. Czy będzie przełom i aparaty cyfrowe będziemy traktować jak obecnie kliszaki?
Jaki kres technologii? Ja nie widzę kresu technologii. Uważasz, że K3 III nie będzie lepszy niż K3II?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obawiam się , że Pentax z nowym flagowcem zostanie jak Himilsbach z angielskim? Szczególnie w przypadku kiedy zapowiedziana cena zostanie utrzymana i nieobniżona?

Tym bardziej po pojawieniu się takich zapowiedzi : https://www.ephotozine.co...mp-sensor-35217
 
pawel_n  Dołączył: 02 Gru 2020
Jak na razie jest kolejne już oficjalnie ogłoszone opóźnienie premiery:
"As some of the product parts are delayed, and we have determined that development will require a greater amount of time for us to achieve the exceptional performance and finest quality that is the hallmark of next aps-c flagship model."
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Markus napisał/a:
Obawiam się , że Pentax z nowym flagowcem zostanie jak Himilsbach z angielskim? Szczególnie w przypadku kiedy zapowiedziana cena zostanie utrzymana i nieobniżona?
Tym bardziej po pojawieniu się takich zapowiedzi : https://www.ephotozine.co...mp-sensor-35217
Czy są jakieś zdjęcia, które da się zrobić bezlusterkowcem a nie da się lustrzanką? Raczej jest odwrotnie bo w warunkach niskich temperatur lub zdjęć wymagających długiego czasu obserwacji przez teleobiektyw lustrzanki lepiej się sprawdzają. Pentax będzie miał swoich fanów czy się to Tobie podoba, czy nie. Nie wszyscy zamienią lustrzankę Pentaxa na zabawkę Fuji.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obawiam się że moje podobanie lub nie ma niewielki wpływ na to co kto wybierze.
Problemem dla Pentaxa może być tylko mała liczba chętnych na jego zakup?
Wycena korpusu APS-C zbliżona do ceny FF nie wróży mu wielkiej popularności...

Ja poczekam na coś tańszego z odchylanym ekranem tak jak w K-70.

Może być ta sama matryca co we flagowcu z gorszym wizjerem i mniejsza liczbą pokręteł i większą grubością.

Może stworzą bezlusterkowiec na bazie GRIII ? To byłby hit?

W każdym razie Nikon Z czy Fuji lub Sony stanowią poważną konkurencję dla Pentaxa...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus, ciężko się czyta te twoje wszechobecne pytajniki. Nie rozumiem, niezdecydowany jesteś? ;-)
Markus napisał/a:
Problemem dla Pentaxa może być tylko mała liczba chętnych na jego zakup?
Tylko czy wiesz, że to pozostanie problemem Pentaksa także w przypadku wypuszczenia bezlustra? Gadżeciarze kupią Sony. Prosi kupią Nikona. Ci co wszystko wiedzą najlepiej wyjdą ze sklepu z Canonem. Fuji zgarnie tych stylowych, retro i z nostalgią do slajdu. A Pentax sprzeda 1 bezlustro na 10 lustrzanek w swojej 3-procentowej niszy na rynku.

p.s. A przełożeniem premiery wkurzyli mnie kolejny raz. Licho im wyszło to 100-lecie firmy. Szkoda.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
Tylko czy wiesz, że to pozostanie problemem Pentaksa także w przypadku wypuszczenia bezlustra? Gadżeciarze kupią Sony. Prosi kupią Nikona. Ci co wszystko wiedzą najlepiej wyjdą ze sklepu z Canonem. Fuji zgarnie tych stylowych, retro i z nostalgią do slajdu. A Pentax sprzeda 1 bezlustro na 10 lustrzanek w swojej 3-procentowej niszy na rynku.


Dlatego malutki GR V super z serią malutkich limitedów byłby wyjątkowy na rynku?
Na początek 3 ogniskowe 15,35,50...

Lustrzanka Pentaxa jest ok tylko niech słuchają użytkowników i nie robią regresu z stałym zamiast ruchomego ekranem...
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Ryszard napisał/a:
Gadżeciarze kupią Sony. Prosi kupią Nikona. Ci co wszystko wiedzą najlepiej wyjdą ze sklepu z Canonem. Fuji zgarnie tych stylowych, retro i z nostalgią do slajdu. A Pentax sprzeda 1 bezlustro na 10 lustrzanek w swojej 3-procentowej niszy na rynku.


Wychodzi na to, że jestem gadżeciarzem, który wszystko wie najlepiej, a i tak kupił 1 bezlustro z pentaksowej niszy. :-B
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mało tego , kupiłeś najlepsze bezlustro Pentaxa , bo jedyne ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Licho im wyszło to 100-lecie firmy.

100 przełożeń na 100-lecie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Enzo napisał/a:
100 przełożeń na 100-lecie.


100 rat za 1 koprus na 100 firmy?

2000$ / 100 = tylko 20 $ miesięcznie? :-) To jak za darmo?

Tylko że trzeba płacić tak przez ponad 8 lat kiedy w Sony video będzie 8K za 2 lata a w NikonieZ za 3 lata matryca 60 MP? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach