greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Jest, może nie na poziomie bana, ale lampasów godne :!:

:mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
greentrek napisał/a:
ciekawe czy to właściwości matrycy, umiejętność jej oprogramowania, czy ingerencja w obraz?

Też mnie to intryguje. Przemyciłem kapiątkę pod ziemię by zrobić parę fotek. Naświetlanie na światła, bo z ręki. Zdjęcie czarne jak ...... noc, poza plamami światła lampy górniczej. W trakcie obróbki wyszły takie szczegóły tam gdzie teoretycznie powinna być zupełna ciemność.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek napisał/a:
A w temacie - wysokie ISO wygląda świetnie, ciekawe czy to właściwości matrycy, umiejętność jej oprogramowania, czy ingerencja w obraz?
Mnie się bardzo mocno wydaje, że:
właściwości matrycy = umiejętność jej oprogramowania = ingerencja w obraz
Tego się nie da rozdzielić. Digitalizacja dowolnego sygnału jest "ingerencją" podpartą "oprogramowaniem", no (nie)stety...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
W sumie ważny jest efekt końcowy. Tylko żeby tak nie było, że jak w nocy sfotografuję konia to na zdjęciu jest pies, bo oprogramowanie źle rozpoznało obiekt.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Ofiszjal introdukszyn :)
https://youtu.be/-m99bzuSCtQ
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Raczej prezentejszyn. Tak czy owak, nie mogę się doczekać premiery :mrgreen: (chociaż nie kupię ;-) ).

p.s. O, faktycznie! Introdukszyn jak byk stoi w tytule filmu! No ciekawe...
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
Ile to będzie kosztowało w Polsce, przypuszczam że około 8000 zł z Vat.
 

michau.ezg  Dołączył: 03 Mar 2010
Ryszard napisał/a:
Raczej prezentejszyn. Tak czy owak, nie mogę się doczekać premiery :mrgreen: (chociaż nie kupię ;-) ).

p.s. O, faktycznie! Introdukszyn jak byk stoi w tytule filmu! No ciekawe...

Ja też nie mogę się doczekać a zamierzam kupić właśnie pomimo że mój k5ii cały czas w użyciu i sobie chwale. Jeśli cena będzie porównywalna z ceną k1ii to trudno. Ja nie mam hopla na punkcie pełnej klatki, więc mając wybór między k1ii i k-3iii wybrałbym ten drugi. Na pewno będzie lepszy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Za 8K raczej sukcesu rynkowego mu nie wróżę.
Czekam na analoga K-70 z dużo rozsądniejszą ceną i odchylanym ekranem...
Ciekawe czy wypuszczą przy okazji OGPS-2 z glonass? i szybszym fixem pozycji?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
We love photography and have an in-depth knowledge and understanding
...
Our goal is to produce cameras with the power to capture images that allow for direct communication with the subject

Będzie jakiś nowy moduł :?:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Za 8K raczej sukcesu rynkowego mu nie wróżę.
Toż to cena roweru ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może Twojego? , mój znacznie skromniejszy...
Na dzisiaj to cena 4 telewizorów z niższej klasy sprzętu...lub 8 szt. obiektywów Samyang? :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
kerad napisał/a:
Będzie jakiś nowy moduł


A gdzie tam , tak oni opisują obcowanie z wizjerem optycznym bez pośredników elektronicznych a tylko za pomocą cudownego pryzmatu.

Musisz przytulić twarz do Pentaxa i poczuć chłód jego szkła i elementów optycznych :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus napisał/a:
Może Twojego?
Może nie mojego? Ale trochę takich widuję na mieście? Na cenę K-1 też narzekano na forum, a potem...?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Potem okazało się , że tańszy niż inne FF?
Jako ,że luster prawie już nikt znany nie produkuje to może się okazać , że i tak innego wyboru nie ma?
Przebiegły ten Pentax ;-)
K-70 to optymalny aparat dla mnie ale już ma 34K klatek natrzaskanych i ciekawe ile jeszcze wytrzyma?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Na cenę K-1 też narzekano na forum, a potem...?

Potem część poszła do konkurencji.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Myślę, że większa migracja była zanim wyszło K-1. Nie wytrzymali czekania. A wielu "tutejszych" jednak kupiło i okazało się, że było warto.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Teraz też inni kuszą gotowymi i działającymi aparatami bezlusterkowymi które od dawna mają filmy 4K , śledzenie AF oka itp.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Myślę, że większa migracja była zanim wyszło K-1. Nie wytrzymali czekania.

Nie wiem, nie robiłem badań. Wiem, że po ukazaniu się K-1 było rozczarowanie, że firma skręciła w tę stronę.
 
larry  Dołączył: 12 Wrz 2007
Markus napisał/a:
Teraz też inni kuszą gotowymi i działającymi aparatami bezlusterkowymi które od dawna mają filmy 4K , śledzenie AF oka itp.


Mów po imieniu, przecież to FUJI.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach